رئیس جمهور تهمت ناروا به اصولگرایان زد‌

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ما مرتب به تیم مذاکره‌کننده گفتیم که حواس خود را به این پازل جمع کنند، تصریح کرد: اصطلاحات صریح رئیس جمهور محترم این بود که بی‌سوادها به جهنم بروید و توهین و تهمت به ما روا می‌شد.

کد خبر : 76
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۰:۲۴

به گزارش مهر دنا از یاسوج، سید حسین نقوی حسینی عصر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه دولتی یاسوج با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای دانشجو اظهار داشت: شهدای دوران پهلوی و دفاع مقدس مردانی بودند که برای عزت، استقلال و عظمت ملت ایران جانفشانی کردند و ایستاده مردند تا ما بر روی زانو زندگی نکنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: شهیدان در سیاه چاله‌های طاغوت پوست آنها کنده شد با اتو سوخته شدند و مقاومت کردن تا این انقلاب به پیروزی رسید.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس ادامه داد: من حداقل ۱۸ سال در فضای دانشگاهی درس خوانده و تدریس کردم و در سال ۶۴  در کنکور شرکت کرده و رتبه ۳۶ کنکور را کسب کردم و برای حضور در جنگ ثبت نام کردم و من اصلا از سهمیه ایثارگری برای کنکور استفاده نکردم.

رئیس مجمع نمایندگان شهرستان‌های استان تهران بیان کرد: بنده در دانشگاه تهران و رشته علوم سیاسی قبول شدم و کارشناسی ارشد رتبه ۴ کشور را کسب کردم و نیز رتبه سوم دکترای علوم سیاسی را به دست آوردم.

وی با بیان اینکه ۱۰سال قبل از نمایندگی استاد دانشگاه وسرپرست مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم بودم، اظهار داشت: هم دانشجو را می‌شناسم و هم عضو بسیج و انجمن اسلامی دانشجویی بودم و با دانشگاه آشنایی دارم.

حسینی در واکنش به سوالات دانشجویان، خاطرنشان کرد: به تمامی سئوال‌های شما پاسخ می دهمد و سئوال‌ها را ایستاده بپرسید و نیازی به سئوال مکتوب نیست.

وی با تبریک روز دانشجو عنوان کرد: امیدوارم بتوانید پا برجای دانشجویانی بگذارید که  با عزت و استقلال جان دادند و مبارزه کردند درس خواندند و نخبه شدند.

نقوی‌حسینی ‌در ادامه اظهار داشت: مفتخریم که رئیس دانشگاه آکسفورد در مصاحبه خود بیان کرده که  یک ایرانی برای اولین بار در تاریخ دانشگاه آکسفورد دو تز دکترا دارد که قوی‌ترین تز دکترا در تاریخ این دانشگاه است و این مسئله نشان از عزت ایرانی است.

وی به یکی از بازدیدهای بازرسان آژانس بین‌المللی هسته‌ای از تاسیسات هسته‌ای فردو در ایران تصریح کرد: بازرسان آژانس بیش از چند بار پیرامون ساخت سانتریفیوژها و تنظیم آبشارها از من سوال کردند که آیا این فناوری توسط جوانان ایرانی انجام شده و من هر بار با افتخار به ساخت این تکنولوژی توسط جوانان این مرز و بوم پاسخ مثبت دادم.

نقوی حسینی با بیان اینکه آنها ساخت این تکنولوژی توسط فرزندان ما را باور نداشتند، گفت: ما ملت بزرگی هستیم تا جایی که رئیس مجلس سنای فرانسه در ملاقات به ما گفت که زمانی که اروپایی ها هنوز ملتی نداشتند ایرانی ها صاحب مجلس و دولت بودند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ویل دورانت در جلد  ۱۵ کتاب تاریخ تمدن بیان می‌کند که هنگامی که اروپایی‌ها مثل میمون از شاخه‌های درختان برای پیدا کردن غذا بالا می‌رفتند ایرانی حمام داشتند و بهداشت را رعایت می‌کردند.

وی با اشاره به سخنان و اعتراض یکی از دانشجویان پیرامون انداختن عمامه موسوی لاری از سرش در یک مصاحبه، تاکید کرد: آقای موسوی لاری در یک مصاحبه گفتند که به علتی عمامه‌اش را برداشته و به محافظ خود داده است.

نقوی حسینی با بیان اینکه به این کشور چه ظلم‌هایی می‌شود، دانشگاه نباید به این مسائل اهمیت دهد چرا که دانشگاه مرکز علم، تحقیق، پژوهش و  مرکز حقیقت یابی است، افزود: ملت بزرگی هستیم و دانشگاه محور این بزرگی و اقتدار است و این اقتدار به حرمت خون شهدای است و به طور قطع دانشجویان امروز باید این عزت را حفظ کنند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها در کشور ما سابقه جز خیانت، جنایت، دخالت و کودتا ندارند، عنوان کرد: آمریکا قبل از پیروزی انقلاب یا بعد از پیروزی انقلاب سمبل سلطه گری و روحیه استکبار گری آنها قبل از انقلاب کاپیتولاسیون بود که در مجلس آن موقع  تصویب شد و امام علیه آن طغیان کرد که چرا باید ایرانی اینقدر به ذلت کشیده شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در  دوران انقلاب اسلامی آمریکایی‌ها با تمام توان خود را برای حفظ شاه  به کار گرفتند، افزود: حضور آیزنهاور در ایران فراموش نشدنی است چرا که ۴ هزار نفر در میدان شهدا به شهادت رسیدند و آیزونهار گفت همه را می‌کشم تا شاه حفظ شود.

وی با بیان اینکه همین که انقلاب پیروز شداولین اقدام آمریکایی ایجاد بحران علیه ملت ایران بود، بیان کرد: بلافاصله گروه‌های تروریستی علیه ایران اقدام کردند و امروز آنها در دامن آمریکایی رقاصی می‌کنند.

نقوی حسینی با اشاره به اینکه مسعود رجوی ۱۷ هزار نفر را در این کشور با ترور به شهادت رساند، افزود: ولی ملت ایران پیروز شد و  بلافاصله ۸ سال جنگ تحمیلی علیه ایران آغاز شد و در آن همه دنیا پشت سر صدام ایستادند از اسلحه‌های روسیه تا میراژ فرانسه، سلاح‌های آلمانی و تیربارهای آمریکایی نمونه ای از حمایت آنها از صدام است.

وی با بیان اینکه در  ۸ سال دفاع مقدس ملت ایران پیروز شد، اظهار داشت: بعد از جنگ انواع واقسام توطئه‌های جدید از حقوق بشر تا پرونده هسته‌ای به صورت ناجوانمردانه و به ناحق و برخلاف همه موازین بین المللی  علیه ایران انجام دادند و  پرونده هسته‌ای ایران به سازمان ملل متحد رفت.

حسینی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با دو میلیون جمعیت  ۳۰۰ کلاهک هسته‌ای دارد و  عضو هیچ پیمان جهانی نیست و به پروتکل الحاقی عمل نمی‌کند، تصریح کرد: ولی آمریکایی از آنها حمایت می‌کنند اما به جرم اینکه شاید صنعت هسته‌ای ایران بمب بسازد پروند به شورای امنیت رفته و این نشان دهنده دنیای ظلم و زور و سلطه است.

وی با تاکید بر اینکه ایران باید در مقابل این پرونده چه کاری انجام می‌داد، گفت: سه دوره عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاسی خارجی مجلس بودم و عضو کمیسیون ویژه برجام در دوره ۹ بودم برای انتخاب ۱۵ نفر در عضویت کمیسیون رای اول را در مجلس کسب کردم و در ریز مذاکرات بودم و برجام را خط به خط خواندم و بدانید که با فرد  بی‌اطلاع سخن نمی‌گویید.

نقوی حسینی با تاکید بر اینکه ما همه در جبهه سربلندی ایران هستیم، گفت: پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد رفت و بدانید که دنیا دنیای قاعده نیست آمریکا پای توافق نامه امضا کردند اما روز دوم اجرای برجام تحریم‌های جدیدی را علیه ایران آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه ما ۱۳ سال مذاکره برای برجام انجام دادیم، اظهار داشت: دو راه بیشتر نداشتیم یا مقابله و  یا مذاکره و  نظام جمهوری اسلامی  تصمیم گرفت که پرونده هسته‌ای  با به مذاکره  حل شود وارد مذاکره شدیم ۱۳ سال مذاکره کردیم جناب دکتر روحانی اولین تیم مذاکره کننده بود و بعد دکتر لاریجانی و  ظریف در نهایت به این نتیجه رسیدیم  که دو بیانیه ژنو و لوزان صادر شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه انتقاداتی به این توافق شد، گفت: دنیا را می‌شناسیم  و بدانید جان کری با ۱۶۰ نفر در مذاکرات شرکت کرد ۱۰ روز مذاکره برای عزت ایران از سوی آنها نبود.

وی با بیان اینکه ما مرتب به تیم مذاکره‌کننده گفتیم که حواس خود را به این پازل جمع کنند، تصریح کرد:  اصطلاحات صریح رئیس جمهور محترم این بود که بی‌سوادها به جهنم بروید و توهین و تهمت به ما روا می‌شد که اینها دلواپس تحریم هستند.

نقوی‌حسینی افزود: به طوری که مقام معظم رهبری فرمودند به حرف منتقدین گوش داده و آنها را قانع کنید و در آخر برجام به سرانجام رسید توافق انجام شد اما دو اشکال اساسی در این توافق وجود داشت و بارها به تیم مذاکره‌کننده گفته شد که مجلس آنها را حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی از اشکلات این بود که طرف مقابل شما دشمن ایران است، بیان کرد: طالبان، القاعده  و داعش برای ناامنی ایران ساخته شد و بیش از ۲ هزار سند در این راستا داریم.

نقوی حسینی با بیان اینکه سوریه خط مقدم جبهه ما ات، تاکید کرد: بعضی آدم‌های کم خرد به علت عدم آشنایی با استراتژی این موضوع را متوجه نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه ترامپ و کلینتون برای ما فرقی نمی‌کند، تصریح کرد: هردوی آنها سر می‌برند و پیرو فلسفه ماکیاول هستند و شما به این دشمن اعتماد می‌کنید و بدانید که ماکیاول می‌گوید سیاستمدار کسی است در یک دست خود  گل و در دست دیگر شمشیر و با گل طرف را دعوت و با شمشیر در سرش بزند.

نقوی حسینی افزود: اشکال دوم به دشمن این است که نباید به دشمن نقد ندهید و ستاده نسیه بگیرید امروز دوست ستاده نسیه را نقد نمی‌کند و اما ما  در برجام اعلام شد که ابتدا ایران به ۱۱ تعهد عمل کند  و بعد از راستی آزمایی آژانس بین المللی هسته ای برجام آغاز شود.

وی‌ در بخش دیگری با بیان اینکه سانتریفیوژ‌های فردو را به یک هزار و ۶۰ و سانتریفیوژ‌های نظنر را به ۵ هزار و ۶۰ رساندیم، افزود:  قلب راکتور اراک را درآوردیم و تحقیقات جمع‌آوری و راکتور اتمی تهران را محدود کردیم و گفتیم اکنون برجام را اجرا کنید.

وی با بیان اینکه ۲۶ دی ماه ۹۴ بعد از انجام این تعهدات توسط ایران اجرای برجام آغاز شد، افزود: بلافاصله فردای اجرای برجام آمریکایی‌ها اولین تحریم را علیه ایران تصویب و ۱۱ شخصیت حقوقی و حقیقی روز دوم اجرای برجام این تحریم را مصوب کردند.

حسینی با تاکید بر اینکه هیچ یک از اعضای ۱+۵ حق ایجاد  تحریم جدیدی علیه ایران را ندارد، بیان کرد: آخرین مورد تحریم‌های ۱۰ ساله علیه ایران که ۸ بند آن هسته‌ای است خلاف صریح برجام است و آن وقت سخنگوی کاخ سفید می‌گوید جان کری فعلا می‌تواند بندهای هسته‌ای را لغو کند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه ما می‌گوییم تحریم جدید هسته‌ای علیه ایران نقض آشکار برجام است، اظهار داشت: در کجای دنیا مجلس طرحی را تصویب می‌کند و وزیر خارجه آن را لغو می‌کند و بدانید  آمریکا در ایران سابقه جز خیانت، دخالت و غارت در حقوق ملت ما نداشته، ندارد و نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: سمبل جنبش دانشجویی باید به  مقابله با استکبار به ویژه این استکبار ظالم برخیزد که همه ملت‌ها را گوسفندهای خود می‌داند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه انحراف داخلی از هر شخصیتی در هر دولتی پذیرفتنی نیست، افزود: فساد، فساد است  و قابل پذیریش نیست.

نقوی حسینی با بیان اینکه دانشگاه باید آرمان‌های امام را دنبال کند، تصریح کرد: شاخص‌های آرمان‌های امام کاملا تعریف شده و با ماشین یک ملیاردی نمی‌توان یادگار امام بود، یادگار امام به گوشت و پوست نیست.

وی ابراز کرد: هر کسی خلاف اینها حرکت کرد دانشجو باید در مقابل آن ایستادگی کند و فرقی ندارد که آن شخص احمدی نژاد، روحانی و یا هاشمی رفسجانی  باشد و اگر دزدی کنند جنبش دانشجویی باید مقابل آن ایستادگی کند.

نقوی حسینی با بیان اینکه از تریبون مجلس بیان کردم که ۸ هزار میلیارد تومان پول ذخیره فرهنگیان به ۳۰ نفر داده شد، گفت: رئیس جمهور اینها را وام معلق  می‌داند و می‌گوید بعضی‌ها معنای اختلاس را نمی‌فهمند.

وی با بیان اینکه یک دانشجو را برای دو میلیون  تومان به بانک معرفی کردم و بعد از  یک ماه و نیم دوندگی آخرش به خاطر سند خانه و ضامن او را رد کردند، تصریح کرد: ۱۰۰۰ میلیارد تومان پول ذخیره فرهنگیان می‌رود و رئیس جمهور در مقابل ۲۹۰ نفر نماینده آن را اختلاس نمی‌داند.

حسینی با بیان اینکه در دولت احمدی نژاد ۳ هزار میلیارد تومان پول ملت را یک نفر و یک موسسسه دریافت می‌کند و می‌گوید ما برای اشتغال‌زایی آن پول را دادیم، اظهار داشت: اینها فساد است فساد را دولت به دولت نکنید و بازی سیاسی در فساد ایجاد نکنید هرکسی فساد کرد باید با تمام توان در مقابلش ایستادگی کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: خودباختگی در مقابل دشمن فساد است وباید با آن مقابله کرد، هویت انقلابی دفاع از آرمان و ارزش‌ها انقلاب و مبارزه با انحرافات است و مردانه در این میدان ایستادگی کنید و بدانید که ملاک وضع حال و  فعلی افراد است و گذشته و فردا مهم نیست مهم امروز است که فرد چه حرکتی می‌کند.

نقوی حسینی با بیان اینکه هیچ درآمد اقتصادی جز حقوقم ندارد  و اگر دولت چیز دیگری از من داشت تا الان واویلا بود، گفت: جیب خودم را دوختم و ابایی در مقابل کسی ندارم.

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان پیرامون مخالفت آمریکا با پرونده هسته‌ای ایران؟، اظهار داشت:  آمریکایی‌ها معتقدند ایران می‌خواهد بمب اتم بسازد و یک هولوکاست دیگر ایجاد کند اما بدانند چطور آمریکا با  رژیم صهیونیستی که ۳۰۰ کلاهک هسته ای دارد، مشکلی ندارد.

نقوی حسینی با بیان اینکه  جمهوری اسلامی در استراتژی نظامی خودش هرگز موضوع سلاح هسته‌ای را تعریف و برنامه ریزی نکرده است، افزود: دبیرکل سازمان انرژی هسته‌ای گفت که اتهامی به شما مبنی بر اینکه کاری غیر از صنعت هسته‌ای می‌کنید وارد شده و بلافاصله مقام رهبری دستور بازدید داد.

وی در پاسخ به سئوال یکی دیگر از دانشجویان پیرامون فساد اقتصادی در کشور، تصریح کرد: با هر فسادی باید برخورد شود و موضوعی که طرح می‌کنم سیاسی و شخصی نیست بلکه مسائل نظام است و ما نماینده‌ای را که مطیع ولایت نیست نماینده نمی‌دانیم.

انتهای پیام/تسنیم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.