واقعیت‌های تلخ در دانشگاه آزاد دهدشت/ از کاهش رشته‌های ارشد تا پادگانی شدن جَو دانشگاه + تصویر

اگر مسئولان دانشگاه آزاد دهدشت به اندازه نصف دو باغبان این دانشگاه کار می‌کردند الان شرایط دانشگاه ما این نبود.

کد خبر : 499
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۳

به گزارش مهر دنا، با تلاش بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دهدشت، نشست پرسش و پاسخ دانشجویان این دانشگاه به منظور بررسی مشکلات و دغدغه‌های آن‌ها با حضور ریاست این دانشگاه و معاونین آن در سالن اجتماعات شهدای دانشجوی این دانشگاه برگزار شد.

در این نشست دانشجویان مشکلات و دیدگاههای خود را در حوزه‌های دانشجویی، آموزشی، مالی و فرهنگی با مسئولین دانشگاه در میان گذاشتند، آنچه در پیش روست نگاهی است کوتاه، به دغدغه‌های دانشجویان دانشگاه آزاد دهدشت که باید‌ها و نبایدهای خود را به تصویر کشیدند.

«سجاد محمدی» در ابتدای این جلسه خطاب به ریاست این دانشگاه با بیان اینکه طی این یکسالی که ریاست دانشگاه آزاد دهدشت را بر عهده گرفتید چه برنامه‌ای برای پیشرفت دانشجویان داشته‌اید؟ افزود: متاسفانه در این یکسال پیشرفت که ندیدیم هیچ، پسرفت هم داشته‌ایم و از یازده رشته ارشد این دانشگاه به سه رشته کاهش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: بنابراین از شما تقاضا داریم اگر توان مدیریت ندارید اگر می‌بینید که با شما همکاری نمی‌شود لطف کنید استعفا دهید و کسی که توان مدیریت داشته باشد، جایگزین شما شود.

دانشجوی دانشگاه آزاد دهدشت با اشاره به روز دانشجو و عدم برگزاری جشن این روز در این دانشگاه، خطاب به معاون فرهنگی دانشگاه آزاد گفت: شما در طول هفته بیشتر از سه روز در دانشگاه تشریف ندارید، ما از شما برنامه خاص فرهنگی نمی‌خواهیم، برنامه فرهنگی ما یک روز دانشجو بود که کار شما در این روز فقط توهین محض به دانشجویان این دانشگاه بود.

محمدی در همین خصوص ادامه داد: هر چند می‌دانم می‌خواهی بگویی ما سردار هاشمی، فتاح محمدی، نجات نیا و کامرانی را برای مراسم این روز دعوت کرده بودیم اما در دقایق آخر اجازه برگزاری این برنامه را ندادند، مسلما هم نباید این اجازه داده می‌شد چون شما با آوردن نماینده دو حزب مخالف اصولگرا و اصلاح طلب می‌خواستید فضای دانشگاه را سیاسی کنید و آن‌ها همدیگر را تخریب کنند؛ این کار به دور از برنامه‌های فرهنگی یک دانشگاه است.

وی عنوان کرد: با وجود اینکه شما آن روز در تهران تشریف داشتید اما می‌توانستید اجازه دستور جشن یک ساعته را صادر کنید.

محمدی با بیان اینکه ما نیازی به گرفتن جشن روز دانشجو نداشتیم گفت: این دانشگاهی که دارد مدیریت می‌شود، ما دانشجویان هستیم که داریم امکانات و شرایط رفاهی شما را انجام می‌دهیم، شما‌ها برای دانشجویان چه کار کرده‌اید؟

وی خاطرنشان کرد: اگر مسئولان دانشگاه آزاد دهدشت به اندازه نصف دو باغبان این دانشگاه کار می‌کردند الان شرایط دانشگاه ما این نبود.

جابجایی ۲۵۰۰دانشجو با دو دستگاه اتوبوس

محمدی گفت: دانشگاهی با ۲۵۰۰ نفر دانشجو، با دو دستگاه اتوبوس دانشجویان را جابجا می‌کند، آیا واقعا محاسبه ریاضیتان ضعیف است یا دو اتوبوس جوابگوی ۲۵۰۰ دانشجو است؟.

وی ضمن ابراز گلایه از برخورد معاونت مالی این دانشگاه با دانشجویان عنوان کرد: به شخصه خود من برای ۱۰۰هزار تومان چندین بار بهتون التماس کردم که یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دادم و ۱۰۰هزار تومان آن تخفیف بده اما انجام ندادید.

محمدی با بیان اینکه تا پول خود را تماما به حساب دانشگاه واریز نکنیم فایل را باز نمی‌کنند گفت: دانشجویی که از لنده می‌آید باید ۱۰ هزار تومان کرایه بدهد تا به دهدشت برسد، پنج هزار تومان هم کرایه شهری و هفت هزار تومان هم غذای سلف که در روز باید ۲۲هزار تومان هزینه کند، بدون هیچ کار و سرمایه‌ای، شما مسئولان ماه به ماه حقوق‌های هفت میلیون تومانی به حساب‌هایتان واریز می‌شود و به فکر دانشجویان نیستید، اگر جواب قانع کننده برای ما دارید بسم الله، اما اگر ندارید خواهش می‌کنم التماس می‌کنم کنار بکشید تا کسانی که واقعا بتوانند این دانشگاه را مدیریت کنند بالا بیایند.

وی در ادامه از شیوه تدریس اساتید حق التدریس گلایه و بیان کرد: با وجود درخواست‌های کتبی و شفاهی در این خصوص تاکنون هیچ گونه جوابی دریافت نکرده‌ایم.

در ادامه خانم فرناز روئین، دانشجوی رشته حقوق این دانشگاه با بیان اینکه استان ما استانی محروم و هرگز نتوانسته‌ایم حرف خود را به کرسی بنشانیم، اظهار کرد: دلیل عقب ماندگی و محرومیت استان به خودمان بر می‌گردد که هیچ وقت اجازه حرف زدن را به هم نمی‌دهیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه ما بیشتر شبیه به یک پادگان نظامی شده است، عنوان کرد: اگر بخواهیم کوچک‌ترین بحث حقوقی در کلاس داشته باشیم یه عده زود می‌گویند لطفا چیزی نگویید مکالمه‌های شما انتقال داده می‌شود.

روئین با بیان اینکه مگر نباید دانشجو با اساتید در خصوص مسائل کشورش تبادل نظر کند، تصریح کرد: از مسئولان می‌خواهم جو دانشگاه را باز کنند و بگذارند دانشجویان از فضای کشور خود و جوی که در آن قرار گرفته‌اند آگاه شوند.

این دانشجو با بیان اینکه روشن شدن این مباحث برای دانشجویان باعث روشن‌تر شدن آینده کشورمان خواهد شد تصریح کرد: بحث و تبادل نظر در همه دانشگاه‌ها وجود دارد بجز استان ما، برای اینکه خود را محدود می‌کنیم، از مسئولین دانشگاه خواهشمندم جو این فضا را پادگانی نکنند و بگذارند‌‌ همان نام دانشگاه باقی بماند.

روئین با اشاره به تحصیل بسیاری از دانشجویان این شهرستان در دیگر استان‌ها، خواستار اضافه شدن رشته‌های متعدد در دانشگاه آزاد دهدشت شد و گفت: اگر تعداد رشته‌های دانشگاه را زیاد کنید برند دانشگاه بالا خواهد رفت و بسیاری از مشکلات اقتصادی شهرستان حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه با دست خود داریم افراد و شهرمان را بدبخت می‌کنیم اظهار کرد: اگر بتوانیم از دانشجویان فارغ التحصیل منطقه خود در پست‌ها استفاده کنیم بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

اضافه شدن رشته‌های جدید در دانشگاه آزاد دهدشت

سلیمان سادات اشکور، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت در پاسخ به سوالات دانشجویان گفت: بنده در مقابل انتقادات دلسوزانه دانشجویان کاملا شنوا هستم.

وی حذف برخی از رشته‌ها را مرتبط با سیاست‌های سازمان جهت کیفی سازی رشته‌ها عنوان و بیان کرد: حذف رشته‌ها تنها مربوط به دانشگاه آزاد دهدشت نیست بلکه سراسر کشور درگیر این موضوع هستند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت از اضافه شدن رشته‌های جدید در بهمن ماه جاری خبر داد و تصریح کرد: همزمان با اضافه کردن رشته‌ها، اساتید جدید با درجه استادیاری به دانشگاه خواهیم آورد.

به دلیل مشکلات مالی توان پاسخگویی به مشکلات دانشجویان را نداریم

دکتر نورزوی معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد دهدشت در ادامه انتظارات دانشجویان را به حق دانست و گفت: به دلیل اینکه از لحاظ مالی در مضیقه هستیم توان پاسخگویی به مشکلات دانشجویان را نداریم.

وی بیان کرد: فقدان امکانات که شما به حق داد آن را می‌زنید به خاطر این است که شما عملا حضور ندارید و بنده خجالت می‌کشم به اساتید بگویم کلاس را به خاطر برنامه فرهنگی یک ساعت تعطیل کند.

نوروزی با بیان اینکه نصف کلاس‌های خودم با حضور یک دانشجو برگزار می‌شود خواستار احساس مسئولیت از دانشجویان شد و گفت: هر نفسی شما در این دانشگاه می‌کشید ما بابت آن از شما پول می‌گیریم، خواهش می‌کنم احساس مسئولیت خود را بیشتر کنید.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد دهدشت در ادامه از روز دانشجو به عنوان یک روز ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی یاد و تصریح کرد: ما همه تلاش خود را برای برگزاری مراسم این روز در دانشگاه انجام دادیم، از اینکه برگزار نشد، واقعا متاسفم هستم.

وی در خصوص فضای بسته دانشگاه گفت: چنین تصوری در دانشگاه آزاد دهدشت وجود ندارد، فضای اینجا مخالف با اینگونه استراتژی است که بیان شده و هر وقت دانشجویی احساس کرد در چنین فضایی قرار گرفته مراتب را فورا به ما اطلاع دهد ببنیم چه کسی می‌خواهد فضای دانشگاه را کنترل کند.

نوروزی در ادامه صحبت‌هایش گریزی به شهرداری دهدشت زد و با بیان اینکه اگر شهر ما شهرداری خوبی داشته باشد چرا داد بزنیم محروم هستیم، گفت: این محرومیت تصدی به همه اجزا پیدا می‌کند، متاسفانه در دهدشت سیستم اتوبوسرانی وجود ندارد، این دانشگاه دو اتوبوس دارد و هر روز هر کدام یک مسئله دارند، توان ما در همین حد است.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد دهدشت از برگزاری پرسش و پاسخ با مسولان استانی و شهرستانی در اسفند ماه سال جاری در این دانشگاه خبر داد.

دکتر مصطفی بهره بر، معاون آموزشی دانشگاه آزاد دهدشت در ادامه با بیان اینکه بخشی از اداره دانشگاه متوجه خود دانشجویان است، گفت: از دانشجویان انتظار داریم ما را در کاری که انجام می‌دهیم، یاری کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه هنوز برخی از دانشجویان مدیر گروه خود را نمی‌شناسند، این را نشانه ضعف یک دانشجو عنوان و خواستار ارتباط بیشتر دانشجویان با دانشگاه جهت رفع معضلات و مشکلات شد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد دهدشت در پاسخ به سوال دانشجویان که اساتید حق التدریس شیوه خوبی برای درس دادن ندارند، گفت: اگر طبق بررسی‌هایی که انجام می‌دهیم استادی توانمند نباشد ترم آینده در ترم تدریس نخواهد کرد.

بهره بر دانشگاه را محل پرسش و پاسخ دانشجویان با اساتید عنوان کرد و خواستار همکاری اساتید با دانشجویان و پاسخ دادن به ابهامات آن‌ها شد./

گزارش از سیده مریم پیروزان

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 8 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 8
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دانشجو دوشنبه , 6 دی 1395 - 15:51

طوری حرف می زنید انگار دانشگاه دهدشت امیر کبیر تهرانه همین هم برا شما زیاده کل مملکت دانشگاهها همینطور تازه پیام نور تا پول سرویس ریخته نشه از مدرک خبری نیست در صورتی که کلاس اختیاریه و ما که از کلاس استفاده نمی کنیم پول زور هم می دیم

دانشجو دوشنبه , 6 دی 1395 - 15:53

ممنون تجریه تحصیل توی دانشگاه دولتی رو دوران فوق دیپلم داشتم و کارشناسی ازاده دهدشت الان ارشد پیام نور به خدا هیچ کدام منظم تر از آزاد نبود چرت نگین باید بیاین دانشگاه بی صاحب پیام نور رو ببینید تا قدر عافیت را بدانید

دانشجو دوشنبه , 6 دی 1395 - 15:56

روز دانشجو یه حرکت خود جوشه خودتون بلد نیستید کار فرهنگی انجام بدین چه ربطی به دانشگاه داره ده ت از این افراد نشان آزاداندیشی دانشگاه هست اگه دانشجو این درک نمی کنه بهتره بره دبیرستان 😅😅😅😅😅😅

دانشجو دوشنبه , 6 دی 1395 - 15:58

برادر تو همین رشته ها هم دانشجو نیست رشته جدید می خوای😵😵😵😵😵😵

دانشجو دوشنبه , 6 دی 1395 - 16:01

آقای نوروزی از چهره‌ای شناخته شده و کاری دانشگاه هست و ادامه تحصیل ایشان هیچ وقت باعث کم کاری نشده مثل همه ادارات که نیرو هاشون در حال ادامه تحصیل هستن نیروهای دانشگاه ازاده دهدشت هم در حال تحصیل هستند تازه باید خوشحال بود این استاد با دانشجو بودنش شرایط دانشگاه محل تحصیلش را به به کارش انتقال می دهد و سعدی در برداشتن مشکلات خواهد کرد

دانشجو دوشنبه , 6 دی 1395 - 16:08

پول نداری درس بخون بره دانشگاه دولتی تنبل دانشگاه آزاد همینه خرج داره

دهدشت مردم یکشنبه , 17 بهمن 1395 - 19:49

متاسفانه رشته های دانشگاه ازاد دادشت بازار کار خوبی در سطح کشور ندارن چرا مدیران محترم به فکر بعد از گرفتن مدرک بچه های دهدشت نیستن البته خود دانشجویان باید بعد از تحقیق بازار کار رشته تحصیلی انتخاب کنن عملا خیلی از رشته ازاد دهدشت فقط مدرک میباشد ولا غیر

سعیدعادلی شنبه , 19 آبان 1397 - 0:31

واقعاحرقهای آقای محمدی عالی بود