«موحد» مرد تمام نشدنی کهگیلویه/ چه زود سلام بر مارون از یاد سردار رفت

موحد مرد تمام نشدنی کهگیلویه؛ مردی که سیاست در کهگیلویه با ایشان عجین شده است، مرد سربلند سالهای سخت

کد خبر : 416
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰:۵۳

مهر دنا/ امید جمالی– موحد مرد تمام نشدنی کهگیلویه؛ مردی که سیاست در کهگیلویه با ایشان عجین شده است، مرد سربلند سالهای سخت، مرد مقاوم روزهای سخت، مرد محبوب کهگیلویه، ناجی کهگیلویه، مردی که در طول این سال‌ها هرگاه رقیبان ناتوان از اقدام و عملی برای توسعه کهگیلویه بودند برای سرپوش گذاشتن بر ضعف‌های خود به تخریب موحد روی آوردند،

در جدید‌ترین تحرکات برای تخریب موحد کسانی که در اسفند ۹۴ سلام آن‌ها بر توسعه، سلام گفتنشان بر پتروشیمی، سلام بر مارون و کوثرشان گوش فلک را کر کرده بود و درب باغ سبز نشان می‌دادند و منت کارگری روزمزد را در گرمای سوزان سیستان بلوچستان و سوز سرمای کردستان را با عنوان پرطمطراق سازندگی بر جوانان کهگیلویه می‌گذاشتند وقتی با واقعیت کار اجرایی در کهگیلویه روبرو شدند و به بن بست محض خوردند نه تنها سلام به مارون و پتروشیمی را از یاد بردند بلکه حتی سلام به مردم که هیچ، بلکه از مردم فراری شدند.

کسانی که در طول ۶ ماه ۱۶ خط موبایل عوض کردند تا به تبع عوض شدن شعار‌ها و وعده‌هایشان مردم داری را نیز فراموش کنند چه برسد به گره کردن مشکلی مردم.

در مردم داری موحد همین بس که طی همه این سال‌ها منزل شخصی‌اش هم خوابگاه مردم شریف و نجیب دیارم بود و هست و هم دفتر کار. اما شما که‌‌‌ همان دوشنبه‌ها که ملاقات مردمی نام نهاده‌اید آیا در دفتر حضور دارید؟ موحد مردی که از ۸ صبح تا پاسی از شب در دفتر حضور داشت کجا و شما‌ها که دوشنبه‌ها اگر هم بیایید از ۳ ساعت تجاوز نمی‌کند؟

مردم داری شما‌ها که در‌‌‌ همان سه ساعت مراجعان را در راهروی بهارستان به بد‌ترین شکل ممکن معطل می‌کنید کجا و مردم داری موحد که‌‌‌ همان مراجعان شما‌ها که ناامید از حل مشکلاشان به دفتر موحد روانه می‌شوند و ضمن حفظ عزت و احترامشان برای حل مشکلشان تمام تلاش می‌شود کجا؟ خدمات موحد که مشخص و مبرهن است از خدمات زیربنایی تا رو بنایی به هر گوشهٔ کهگیلویه که نظری کنید خدمات موحد قابل رویت می‌باشند و با زبان بی‌زبانی فریاد می‌کشند.

به قول شاعر (چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید). موحدیسم مکتبی برآمده از کارایی، عملکرد، محبوبیت و ماندگاری است اما کسانی فئودالیسم و سرمایه داری را در کهگیلویه بنانهادند که با ساختن قصر و ویراژ ماشین‌ها صد‌ها میلیونی ستگ اشرافی‌گری را در کهگیلویه محروم بنا نهادند. کسانی اشرافی‌گری را بنا نهادند که تفریح فرزندانشان در سواحل دبی و هتل جمیراست.

در جای دیگری از سفارش کردن افراد توسط موحد نام برده‌اید، موحد پله ترقی کسانی شد که در کشور مسئولیت‌های کلان گرفتند و باعث خدمات شایانی به کهگیلویه و مردمانش شدند اما طیفی که شما سنگ آن‌ها را به سینه می‌زنید کسانی هستند که یک شبه مولتی میلیاردر شدند که قبل از پیمانکار شدن واکس زدن کفش‌ها شغل آن‌ها بود!!! باربری با گاری شغل آن‌ها بود!!! سوادشان در حد دیپلم بود!!! و طنز تلخ روزگار این است که کارگرای روزمزد همین واکس زن‌ها؛ لیسانس و فوق لیسانس‌های کهگیلویه‌ای بودند که بخشی از آن‌ها هنوز هم حقوق و مزایای خود را دریافت نکردند؟ حق بیمه آن‌ها پرداخت نشده؟

موحد مردی برای تمام فصول است و عیار موحد زمانی بیشتر مشخص شد که مردم شریف دیارم ایشان را با دیگران مقایسه می‌کنند. کارایی و عملکردی بسار بالای موحد نسبت به دیگران برایشان اثبات شده و اقبال و گرایش عموم به موحد هر روز بیشتر و بیشتر شده و باعث شده اندک قلم به دست به سیاه مشق‌هایی سراسر بغض و نفرت پراکنی مشغول شوند و همین دست و پا زدن‌های خیره خواران قلم به دست از سر استیطال و درمانگی ناشی از فشار افکار عمومی از وعده‌های تحقق نیافتهٔ است که در اسفند ۹۴ وعدهٔ آن را داده بودید، ناشی از فرار مردمی است که پوشالی بودن وعده‌های شما‌ها برایشان عیان شد.

نگران اسفند ۴ سال دیگر شده‌اید؟ این اقبال و گرایش به موحد در وهلهٔ اول حاصل عملکرد و کارآمدی موحد است و در وهلهٔ دوم محصول عملکرد ۶ ماههٔ شماست که به جای سلام بر توسعه، سلام بر مارون و سلام بر پتروشیمی؛ خداحافظ توسعه را هدیه داده‌اید!!! به کهگیلویه دو قطبی فقیر و غنی را هدیه داده‌اید!!! به جوانان کهگیلویه کارگری با منت بیل و کلنگی را هدیه داده‌اید!!!

منافع مردم کهگیلویه آیا جز آب، برق، بیمارستان، جاده، پل، مراکز بهداشتی و درمانی و آموزشی و دانشگاه و خدمات زیربنایی بود؟ خدمات زیربنایی را که موحد آماده کرد، بستر کاملا آماده است اما شما کدام روبنا را ایجاد کردید؟ ‌ای امامزاده می‌رسالار (ع) تو شاهد باش که سلام بر مارون و سلام بر پتروشیمی و سلام بر توسعه در حد حرف باقی ماند.

‌ای امامزاده می‌رسالار (ع) تو شاهاد باش که ماه‌ها از عید غدیر می‌گذرد اما خبری از پتروشیمی و فسفات چرام نشد؟ موحد در انتخابات اخیر کمتر از ۱ هفته فرصت تبلیغات و مقابله با سم پراکنی کسانی داشت که به هر ترفتدی دست زدند و اگر هم پیروز انتخابات شدند اما در اخلاق و…. بازنده بود؟ علی رغم همهٔ نامهربانی که در حق موحد شد اما ایشان از آزمایش مردم شریف سربلند بیرون آمد و کسانی که با توطئه ماکیاولیستی که در آن هدف وسیله را توجیه می‌کند و با دامن زدن به اختلافات قومی و انواع و اقسام کج اخلاقی و بداخلاقی به تخریب موحد پرداختند.

اما گذشت همین زمان اندک از انتخابات بار دیگر عیار موحد را مشخص کرد و دفتر و منزل موحد مملو از مراجعانی است که با هزاران امید به ایشان مراجعه می‌کنند چون به گره واکردن دستانش ایمان دارند. این عصیانیت و نفرت پراکنی شما دلیلی جز نمایان شدن نفوذ موحد و مشخص شدن وعده‌های پوشالی بقیه ندارد. به جای نفرت پراکنی به عملکرد خود نگاه کنید (خود شکن؛ آینه شکستن خطاست).

تاریخ برای عبرت گرفتن است. سرنوشت کسانی که می‌خواستند با تخریب موحد به دل مردم نفوذ کنند را مطالعه کنید، طرد شدند توسط همین مردم. موحد در دل و قلب مردم جای دارد و این است رمز ماندگاری موحد. از نسل دیروز تا نسل امروز وفردا موحد را ناجی می‌دانند و در پوست اندازی نسل‌ها در کهگیلویه باز هم موحد مورد وثوق و اعتماد مردم شریف کهگیلویه می‌باشد و در این بین چه باک از سیاه مشق‌های چند جیره خوار که زرو سیم چشم آن‌ها را بسته و تفکر آن‌ها را فروخته.

سجیره خوارانی که پول‌های بادآوردهٔ واکس زن‌های دیروز و پیمانکار امروز باعث شده دانشجوی اخراجی دیروز دانشگاه امام حسین (ع) که نماد اصولگرایی است او را امروز به دامان اصلاح طلبی غلتانده است. اگر چه همین طیف مخالف موحد به قول خودشان داعیه اصول گرایی دارند اما سخنگو و نویسنده گانشان تفکرات اصلاح طلبی دارند. یک بام و دو هوای سیاست رقیبان موحد به تفکر آن‌ها هم رخنه کرده تا بیش از بیش ماکیاولیت بودنشان مشخص شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

محمد شنبه , 26 بهمن 1398 - 15:38

ادبیات سخیفی که در نوشتارتان هست خود گویای حقایق می باشد. نیازی به توضیح بیشتر نیست