استخدام در دانشگاه یاسوج و شرکت برق شایعه سازی است!

غلام محمدی در حالی به استخدام های فله ای واکنشی متفاوت داشته که گفته می شود تک تک نیروهای که شرکت برق و دانشگاه یاسوج، پست، میراث فرهنگی و … بکار گرفته با نظر وی انجام شده است.

کد خبر : 398
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵

مهر دنا/ نماینده شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در واکنش به استخدام‌های فله‌ای و بدون ضابطه در یاسوج گفت: این گونه گمانه زنی‌ها بی‌پایه و اساس است.

به گزارش مهر دنا، غلام محمد زارعی با تبریک هفته وحدت و با تبریک ولادت حضرت محمد (ص)، افزود: امیدواریم که بتوانیم اخلاق، سیره و روش پیامبر (ص) را به اندازه وسیع در زندگی و رفتار خود ببینیم.

وی به سوالی مبنی بر استخدام‌های بی‌ضابطه و فله‌ای در دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد پاسخ داد و گفت؛ دو نوع استخدامی در کشور وجود دارد که یکی بر اساس مجوز از سازمان مدیریت و برنامه ریزی که به صورت آزمون استخدامی برگزار می‌شود که به صورت معمول و جسته گریخته در کشور و استان‌ها یک روال مشخص و خاصی دارد.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی مرحله دوم بکارگیری و استخدام نیرو‌ها را در قالب پیمانکاری، شرکتی و قرار دادی عنوان کرد و افزود: این روال همیشه بوده و خواهد بود و مربوط به یک دوران خاصی نیست و اگر شما بگردید و سوابق را نگاه کنید در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پنج شش سال گذشته بالغ بر یکهزار نفر بکارگرفته شده‌اند یا در راه و شهرسازی، منابع طبیعی و محیط زیست که الان ما ناچاریم بخشی از اعتبارات عمرانی‌‌ همان سازمان را برای تامین حقوق این افراد پرداخت نماییم.

زارع ادامه داد: در این مقطع گوناگون نه کسی معترض بوده و نه سوالی داشته و نه در فضای رسانه‌ای یا اجتماعی استان تحرکات این چنینی که ما امروز شاهد آن هستیم وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه جمعیت قابل توجهی از جوانان استان بیکار هستند، تصریح کرد: خانواده‌های این افراد فشارهای زیادی را تحمل می‌کنند که جمع این فشار‌ها بر نمایندگان مجلس بیشتر از سایر مسئولان است چرا که اکثر مراجعه کنندگان ما همین افراد هستند و با توجه به عدم رونق اقتصادی در جامعه و مسائل دیگر امیدواریم با برنامه ریزی‌هایی که در حال انجام دادن است شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان و کشور باشیم.

گمانه زنی‌ها بی‌پایه و اساس است

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظر شما در مورد استخدام‌های فله‌ای در شهرستان بویراحمد و نقش شما در این مورد، چه پاسخی دارید گفت: مسائلی که مطرح می‌کنند یک سری گمانه زنی‌های بی‌پایه و اساس است، افرادی که به صورت موردی و مقطعی در برخی از ادارات در قالب پیمانکاری بکارگرفته شده باشند که بنده اطلاعی ندارم و اگر در سازمانی یک فرصتی حاصل شود که فرد جویای کار یا مستحقی یا جوان تشنه کار به صورت مقطعی یا پیمانکاری یا شرکتی بکار گرفته شود، این چه مشکلی دارد؟ و یا چه حقی از کسی ضایع می‌کند؛ هر فردی که بکار گرفته شود دیگری معترض خواهد بود و این یک مسئله‌ای که است که همیشه مرسوم بوده و نیاز به توضیح ندارد.

این فقط خاص شهر یاسوج است

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این جو سازی‌ها به علت فشار بیکاری جوانان بر جامعه است، ادامه داد: این فضا سازی‌ها سیاسی است و متاسفم که ما فکر می‌کنیم که اگر از یک چاهی آب نخوردیم باید چاه را پر کنیم که دیگری استفاده نکند، این چه شیوه ناصحیح است که ما به خاطر مسائل سیاسی و به خاطر اینکه در این فضا سازی‌ها و این فرصت‌ها مثلا فردی کار پسندیده خوبی انجام داده است بگوییم که این کار خوبی نیست.

وی با اشاره به اینکه در سراسر کشور در همه سیستم‌های اداری بر اساس نیاز و یک مقطعی خاص نیروهایی در قالب پیمانکاری، شرکتی و قرار دادی به کار گرفته می‌شوند، یادآور شد: در هیچ جای کشور چنین بلوا‌ها، سر و صدا‌ها، جوسازی‌هایی اتفاق نمی‌افتد مگر در استان کهگیلویه و بویراحمد و فقط در شهر یاسوج، حالا اگر جاهای دیگر استان نیز اتفاقاتی بیافتد کسی حاضر نیست اعتراض یا نگرانی داشته باشد و این فقط خاص شهر یاسوج است.

زارعی با بیان اینکه من از این شایعه سازی‌ها واقعا متاسفم، گفت: به این شکل قطعی نیست که شما می‌گویید نیست، اگر نیرویی در حد دو یا سه نفر مختصر و محدود یا خانواده شهید، فرزند جانبازی، یا جایی موقتا با یک حقوق حداقلی بکار گرفته شده باشند که بتواند زندگی خود را اداره کند شایسته این همه سرو صدا نیست.

 داشتن مدارک بر استخدام‌ها در دانشگاه یاسوج و اداره برق و راه واهی است

وی در پاسخ به سوال خبرنگار این پایگاه خبری مبنی بر اینکه گفته شده در اداره برق، راه و شهرسازی و دانشگاه یاسوج نیرو‌هایی استخدام شده است، اظهار کرد: این گونه شایعه سازی‌ها واهی است، در راه و شهرسازی و دانشگاه یاسوج بعد از بکارگیری نیروهای فله‌ای در پنج شش سال گذشته که نیروهایی بدون استحقاق بکار گرفته شدند، بعد آن یک نفر به کار گرفته نشده است.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز حیاتی‌ترین، مهم‌ترین و با ارزشمند‌ترین کار این است که فرد جویای کار را بدون تبعیض و بدون رابطه خاص بکار بگیریم، تصریح کرد: فرد خاصی را که ما از یک استان دیگر نیاورده‌ایم، چرا ما یک کلاغ را صد کلاغ کرده‌ایم؟ بیشتر این جوسازی‌ها سیاسی است و بخشی از کار مربوط به یک فردی است که می‌خواست در جایی بستگانش را بکار گیرد موفق نشده و حالا آمده و این فضا را تیره و تار کرده است.

اگر مدیری جایی بتواند یک نفری را بکار گیرد از هر منطقه‌ای، از هر جریان یا گروهی دستش را می‌بوسم

زارعی در پاسخ به این سوال که اگر ثابت شود مدیرکلی بدون ضوابط اقدام به استخدام افرادی کرده است واکنش شما چیست؟، که زارعی در پاسخ گفت: با من شرطی صحبت نکن، بنده الان اعلام می‌کنم اگر مدیری یک جایی بتواند یک نفری را بکار گیرد از هر منطقه‌ای، از هر جریان یا گروهی دستش را می‌بوسم، اگر مدیری یک نفر را بکار گیرد نکوهشش نمی‌کنم بیشتر تاییدش می‌کنم.

وی در واکنش به صحبت‌های سرپرست سابق جهاد دانشگاهی استان مبنی بر بکارگیری نیروهای باشتی و گچسارانی در این اداره، اضافه کرد: این فرد فامیلای خود را بکار گرفت و بعد از اینکه از استان خارج شد حرفای بی‌پایه و اساس می‌زند، سایتی که بانی این بحث بوده برادرش در‌‌ همان جهاد دانشگاهی بکار گرفته شده است.

غلام محمدی در حالی به استخدام های فله ای واکنشی متفاوت داشته که گفته می شود تک تک نیروهای که شرکت برق و دانشگاه یاسوج، پست، میراث فرهنگی و … بکار گرفته با نظر وی انجام شده است.

انتهای پیام/صبح زاگرس

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 2
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس یکشنبه , 28 آذر 1395 - 22:11

مانگفتیم به کارگیری جوانان کاربدی است حرف مردم این است که چرافقط از طیف خاص ویا بستگان مدیران باشد متاسفم برای نماینده ای که نمیداند چرادرشهرهای دیگر اسانها کسی اعتراض نمی کنند چیست ،چون درشهرها ودیگراستانها زمینه اشتغال وجوددارد ومدیران باضابطه ای دارند ،آیامردم حق ندارند وقتی درجهادکشاورزی این همه حق کشی وجوددارد اعتراض کنند؟مگر خفه قان است؟ خداونددرهمین دنیا سزای اعمال بد مدیران نالایق راشاهدباشیم که حتما همینطوراست

ناشناس یکشنبه , 28 آذر 1395 - 23:07

دست نماینده با آنها در یک کاسه است