حفظ وحدت و یکپارچگی تنها راه فائق آمدن بر مشکلات است

ائمه جمعه شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تأکید کردند: وحدت و اتحاد در جامعه ضروری است و باید مسلمانان با حفظ وحدت از بروز فتنه در میان امت اسلام جلوگیری کنند.

کد خبر : 362
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۷

مهر دنا/ائمه جمعه شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تأکید کردند: وحدت و اتحاد در جامعه ضروری است و باید مسلمانان با حفظ وحدت از بروز فتنه در میان امت اسلام جلوگیری کنند.

به گزارش مهر دنا، امام‌جمعه یاسوج گفت: نه تسحلیات غربی‌ها و نه دلارهای کشورهای عربی نتوانست مانع شکست داعش در شهر حلب شود و به لطف الهی شهر حلب آزاد شد.

آیت‌الله سید علی‌اصغر حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یاسوج، با تبریک سالروز ولادت پیامبر و امام صادق (ع) اظهار داشت: ۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول به‌نام هفته وحدت نامگذاری شده و شیعه و سنی مشترکات زیادی شامل قبله، پیامبر و قرآن‌کریم با هم دارند و این نامگذاری هفته وحدت برای اتحاد و انسجام بیشتر شیعه و سنی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد افزود: شیعه و سنی باید بیشتر با هم متحد باشند تا بتوانند نقشه‌های شوم دشمنان را خنثی کنند چراکه دشمنان همواره درصدد ایجاد تفرقه بین مسلمانان هستند.

حسینی با بیان اینکه امروزه در رسانه‌ها مسئله مهمی مطرح می‌شود و آن شکست تروریست‌ها و حامیان آن‌ها در شهر حلب سوریه است، ابراز کرد: این شکست برای داعشی‌ها و حامیانشان مفتضحانه بود.

وی تصریح کرد: پس از ورود داعشی‌ها به سوریه بسیاری از کشورهای عربی منطقه و همچنین وزیر امور خارجه آمریکا و رئیس‌جمهور فرانسه و بسیاری دیگر اعلام می‌کردند که بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه باید برود اما رهبر معظم انقلاب فرمودند که بشار اسد باید بماند و پیروزی با ملت سوریه است و این فرمایش مقام معظم رهبری محقق شد.

حسینی با تاکید براینکه این پیروزی با مقاومت مردم و نیروهای نظامی سوریه و اقدام‌های نیروهای مدافع حرم به‌دست آمد، اظهار داشت: نه تسحلیات غربی‌ها و نه دلارهای کشورهای عربی نتوانست مانع شکست داعش در شهر حلب سوریه شود و به‌لطف الهی شهر حلب آزاد شد.

وی با اشاره به ۲۷ آذر سالروز شهادت آیت‌الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: حوزویان و دانشگاهیان دو قشر مهم جامعه هستند که هماهنگی آن‌ها منشاء خیر و برکت برای جامعه است.

خطیب جمعه یاسوج ابراز کرد: استعمارگران در سال‌های گذشته سعی می‌کردند بین این دو قشر اختلاف ایجاد کنند و جدایی بیندازند که به لطف الهی موفق نشدند و امام خمینی (ره) فرمودند حوزه و دانشگاه باید وحدت داشته و هماهنگ باشند.

وی با تبریک هفته راهداری افزود: رانندگان قشر پرتلاش جامعه هستند که در توسعه جامعه نقش مهمی ایفا می‌کنند.

امام جمعه یاسوج با اشاره به سخنان توهین‌آمیز اخیر نخست‌وزیر انگلیس علیه ایران افزود: باید پاسخ قاطع و عملی به این یاوه‌گویی‌ها داده شود تا درس عبرتی برای دیگر کشور‌ها شود.

 جشن‌های میلاد پیامبر بر اساس موازین شرعی برگزار شود

حجت‌الاسلام سید امین الله حجازی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان گچساران اظهار داشت: رعایت تقوای الهی سبب نجات انسان در دنیا و آخرت می‌شود.

امام جمعه گچساران با تأکید بر رعایت تقوای الهی از سوی انسان‌ها گفت: تقوای الهی سبب به سعادت رسیدن انسان در دنیا و آخرت می‌شود.

وی با تبریک میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) گفت: جشن‌های باشکوهی به این مناسبت در شهرستان برگزار شود و ضروری بوده به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) جشن‌ها در شهرستان براساس موازین شرعی برگزار شود.

امام جمعه گچساران هفته وحدت را تبریک گفت و بر لزوم وحدت در جامعه تأکید کرد.

انتقاد امام جمعه موقت لنده به قطع شبکه‌های دیجیتال

امام جمعه موقت شهرستان لنده با انتقاد از قطعی مکرر گیرنده‌های دیجیتال در این شهرستان، اختلال و قطعی را زمینه‌ای برای ورود ماهواره به این شهرستان دانست و از مسئولان خواست تا هرچه سریع‌تر این مشکل برطرف شود.

حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تبریک هفته وحدت اظهار داشت: حضرت محمدمصطفی (ص) بهترین منادی وحدت میان امت‌های اسلامی است و همه مسلمانان نیز باید با وحدت کلمه به دنبال فاصله گرفتن از فتنه‌های شکل گرفته در جامعه باشند.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان با رخنه درکشورهای اسلامی و ایجاد تفرقه به دنبال از بین بردن وحدت میان امت‌های اسلامی هستند افزود: امروز جناح‌های سیاسی موجود در کشور نیز باید به دنبال حفظ وحدت برای پیشرفت ایران اسلامی باشند.

الهی نیا تاکید کرد: مسئولان با خدمت به مردم می‌توانند زمینه ساز وحدت عمومی در فضای جامعه باشند و هرچه این خدمت بیشتر باشد میزان مقبولیت مسئولان نیز دوچندان است.

وی در ادامه به سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح اشاره کرد و گفت: گروهک تروریستی فرقان با به شهادت رساندن آیت الله دکتر مفتح به دنبال تفرقه و جدایی بین حوزه و دانشگاه بوده‌اند که به برکت خون این شهید بزرگوار این وحدت روز به روز در حال مستحکمتر شدن است.

امام جمعه موقت شهرستان لنده گفت: وحدت حوزه و دانشگاه می‌تواند باعث تربیت انسان‌های صالح در بستر جامعه شود که حفظ دستاورد‌های انقلاب را یک تکلیف دینی و شرعی بدانند.

الهی نیا ابراز کرد: امروز وحدت حوزه و دانشگاه می‌تواند عاملی باشد برای مبارزه با تهاجمات گسترده فرهنگی دشمن باشد و مسئولان نباید از این امر مهم غافل بمانند.

مسئولان برای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنند

امام جمعه دهدشت نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهر با اشاره به بد عهدی آمریکا گفت: آمریکا با تمدید‌های ۱۰ ساله ایران نقض برجام کرده و این برای همه دنیا اثبات شده است.

سید نصیر حسینی با تاکید بر اینکه در جریان برجام همه دیدیم چه بر سر ما آمد با اینکه بار‌ها دشمنی آمریکا به ما ثابت شده بود و رهبری تأکید داشتند دشمن قابل اعتماد نیست افزود: از سال ۴۲ تاکنون آمریکا را آزمایش کرده و دشمنی او ثابت شده است.

وی با بیان اینکه تعابیر مختلفی پیرامون برجام به کار برده شده است، افزود: اما نتیجه آن مشخص است، آمریکا برجام را نقض کرد و رئیس جمهور آمریکا هم در مقابل تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله سکوت کرد در واقع این سکوت نشانه رضایتش بر تحریم‌ها است.

امام جمعه دهدشت با تاکید بر اینکه نباید راه رفع مشکل اقتصادی را در خارج از کشور دنبال کنیم افزود باید به ظرفیت‌های درونی خود توجه داشته باشیم و از هیچ تلاشی برای تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری دریغ نکنیم.

وحدت مسلمانان تنها راه فائق آمدن بر مشکلات است

امام جمعه لیکک مرکز شهرستان بهمئی نیز در آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهر لیکک با تبریک هفته وحدت اظهار داشت: تمام مسلمانان برای فائق آمدن بر دشمنان و مشکلات باید وحدت داشته باشند و مواظب باشند زیرا دشمن دنبال تفرقه افکنی است.

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی ابراز کرد: شیعیان با مسلمان سنی خود مشترکات زیادی مانند یکی بودن پیامبر، واحد بودن کتاب آسمانی داریم و اگر در جزئیات دین اختلافی هست باید در حوزه‌های علمیه و مراکز دینی بحث و بررسی شود.

وی ابراز کرد: وحدت مسلمانان در شرایط کنونی جهان یک امر لازم و ضروی است و به فرمایش مقام معظم رهبری اگر همه مسلمانان با هم متحد شوند، صهیونیسم و استکبار جهانی نابود می‌شود.

افروغی افزود: مسلمانان باید همه زیر پرچم رسول الله و به برکت وجود نازنین پیامبر رحمت با هم متحد شوند؛ چطور پیروان حضرت مسیح (ع) با وجود داشتن ۴۰۰ انجیل و تفاهم بر سر ۴ انجیل این همه اتحاد دارند اما ما که یک کتاب واحد و این همه مشترکات داریم، نتوانیم با هم متحد شویم.

خطیب جمعه بهمئی در ادامه با تبریک به مناسبت آزادسازی شهر حلب و پیروزی نیروهای مقاومت در سوریه گفت: این پیروزی درس‌های بزرگی برای مسلمانان داشت.

افروغی با اشاره به اهمیت منطقه استراتژیک حلب افزود: استکبار جهانی به دنبال نابود کردن خطوط مقدم جبهه‌های مقاومت بود و به خیال واهی خود می‌خواستند بعد از آن تمام سوریه، عراق، بحرین و به تبع آن ایران را نابود کنند اما با شکست در حلب تمامی نقشه‌های استکبار به ویژه پیدایش خاورمیانه جدید نقش بر آب شد.

جاده‌های ارتباطی چرام از نظر ایمنی بیمار است

امام جمعه چرام با بیان اینکه وضعیت جاده‌های ارتباطی شهرستان چرام از لحاظ ایمنی بیمار است، گفت: مردم از وضعیت کنونی گلایه دارند و انتظار می‌رود مسؤولان به وضعیت راه‌های ارتباطی این شهرستان که از نظر ایمنی بیمار است توجه داشته باشند.

حجت‌الاسلام سید نورالله افشار ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه این شهر با بیان اینکه اولین چیزی که موجب دشمنی می‌شود دوستی با ۶ چیز است، گفت: حب دنیا و حب ریا و حب طعام است که هر کدام در جایگاه خود مشکل‌آفرین هستند.

امام جمعه چرام با اشاره به حب طعام اظهار کرد: امروز ثابت شده بسیاری از بیماری‌ها ناشی از غذاهای اضافی است که به صورت جذب نشده در بدن انسان باقی می‌ماند.

حجت‌الاسلام افشار در ادامه با اشاره رویدادهای امروز بیان کرد: ۲۶ آذر روز ایمنی و حمل و نقل است و ایمنی جاده‌ها و نصب علایم هشدار‌دهنده از وظایف ذاتی اداره کل راهداری و حمل و نقل است.

وی با بیان اینکه وضعیت جاده‌های ارتباطی شهرستان چرام از لحاظ ایمنی بیمار است، گفت: مردم از وضعیت کنونی گلایه دارند و انتظار می‌رود مسؤولان مربوطه توجه جدی به وضعیت راه‌ها ارتباطی این شهرستان داشته باشند.

امام جمعه چرام با انتقاد از عدم حضور رئیس حمل و نقل چرام در خصوص عدم گزارش عملکرد این دستگاه در روز حمل و نقل اذعان کرد: مدیر راهداری شهرستان چرام حتی به خود زحمت نداد که گزارشی در خصوص راه‌های ارتباطی به مردم ارائه کند.

خطیب نماز جمعه چرام ادامه داد: انتظار می‌رود مدیرکل راهداری نسبت به وضعیت بیمار‌گونه جاده‌های ارتباطی شهرستان ورود پیدا کنند در آن صورت خواهند دید که قضاوت مردم در این خصوص بسیار درست بوده است.

وی در بخش دوم خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه چرام با بیان اینکه ملت ایران در چنگ چندین سال پیروز شدند، گفت: در دولت‌های گذشته با وجود عدم اعتماد به آمریکا اورانیوم را تا مرز ۲۰ درصد رساندیم و در صنعت موشکی به فناوری رسیدیم.

امام جمعه چرام بیان کرد: در بحث برجام به وعده‌های آمریکا اعتماد کردیم ولی هرچه تا الان شاهد آن بودیم بدعهدی آمریکا بوده است.

یارانه برای میلیاردر‌ها عددی نیست، اما برای برخی خانواده‌ها نعمت است

امام جمعه کبگیان گفت: برای شما کارخانه‌داران و سهامداران میلیاردر یارانه عددی نیست، اما برای خانواده‌هایی که سه جوان لیسانس و فوق لیسانس بیکار در خانه دارند یارانه نعمت است.

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناه گفت: عادی بودن صدا زدن همدیگر با القاب زشت از خصایص مردم آخرالزمان است که کمرنگی دخالت والدین در کنترل اجتماعی فرزندان باعث سقوط بنیان خانواده می‌شود.

امام جمعه کبگیان با گریزی به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با عمار حکیم بیان کرد: حفظ‌ و تقویت پایه‌های وحدت، اهمیت اقدامات حشدالشعبی به عنوان یک ثروت عظیم و عدم اعتماد به آمریکا با حمایت از دولت مستقر در عراق باعث پیروزی‌های اخیر شده است.

وی عنوان کرد: سرگذشت پیروزی بخشی همانند دولت بشار اسد در انتظار عراق برابر تکفیری‌ها نیز خواهد بود.

وحدانی‌فر با بیان اینکه پرز، کلینتون، باراک اوباما و چنین افرادی آمدند و گفتند اسد کنار برود، تصریح کرد: اما مقام معظم رهبری به بشار اسد فرمودند که به غربی‌ها اعتماد نکن و در رأس دولت بمان و استقامت کن که خروجی مثبت آن را با آزادسازی حلب دیدیم و آن‌ها رفتند، اما اسد ماندگار شد.

خطیب جمعه کبگیان درباره رسمی شدن تحریم‌های ۱۰ ساله علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: گرچه رئیس‌جمهور آمریکا امضا نکرد، اما به کنگره اختیار داده شد که این را تبدیل به قانون کند که نقض برجام است.

وحدانی‌فر توضیح داد: جای بسی تعجب است برخی روشنفکرنما که خود را فهیم‌الدرک جهان می‌دانند، هنوز معتقدند که تمدید داماتو نقض برجام نیست، در حالی که حتی خود ریاست محترم جمهور و وزیر امور خارجه در سخنانشان تمدید تحریم‌ها را نقض صریح برجام دانسته‌اند، اما عده‌ای غربگرا و کسانی که قبله آمالشان غرب است با این همه عهدشکنی‌ها و بی‌عدالتی‌ها و دود شدن خرج‌های کلان بیت‌المال هنوز بر عهد خود پایدارند.

وی مطرح کرد: اما قضیه برجام و خیانت آشکار غرب و استکبار تمام شد و اکنون وقت اتحاد است و به قول عمار حکیم دنیا با تمام جلسات مهمش تحت تاثیر بیانات مقام معظم رهبری قرار گرفته و هر جا ایشان فرمود اعتماد نکنید ضرر نکردیم.

امام جمعه کبگیان در ادامه خطبه‌ها گفت: وقتی مسؤولانی در مملکت چندین کارخانه شخصی و… دارند باید هم برای حذف یارانه‌ای که اکثر ملت اموراتشان بسته به واریز آن است، جلسات متعدد گرفته شود، اما تا حرف از حقوق‌های نجومی زده می‌شود می‌گویند کجای ۲۰ میلیون تومان حقوق نجومی است.

وی اضافه کرد: برای شما کارخانه‌داران و سهامداران میلیاردر یارانه عددی نیست، اما برای خانواده‌هایی که سه جوان لیسانس و فوق لیسانس بیکار در خانه دارند یارانه نعمت است.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.