به عنوان استاندار یک نفر را استخدام نکرد‌ه‌ام

در دولت قبل ۵ درصد سهمیه هر مدیرکلی بوده که می‌توانسته نیرو استخدام کند اما من به عنوان یک استاندار هنوز نتوانسته‌ام یک نفر را استخدام کنم.

کد خبر : 348
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳

مهر دنا/ استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: رضایتمندی و توجه به خواسته‌های مردم باید اولویت نخست همگان باشد و مسولان با تعامل و همکاری بیش از پیش زمینه اعتماد سازی در جامعه را فراهم کنند.

به گزارش مهر دنا از گچساران، سید موسی خادمی در نشست شورای اداری شهرستان گچساران که با حضور نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد، افزود: همکاری و تعامل میان مجموعه دولت و قوه قضاییه و همه نهاد‌ها که امروزه در حد بسیار مطلوبی است می‌تواند فضایی آرام، رضایت بخش و توسعه محور را در استان ایجاد کند.

استاندار به برخی مشکلات مطرح شده که البته در برخی نقاط وجود اشاره کرد و افزود: واقعا نمی‌شود متولی خاصی برای آن‌ها پیدا کرد، و کسی را مسئول مستقیم این مشکلات و معضلات معرفی کرد.

خادمی این مشکلات را حاصل جمع تصمیمات و خطاهایی دانست که مختص به یک برهه زمانی نیست و حاصل انباشت مشکلاتی از گذشته است.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم هر مشکلی را در جامعه وصل کنیم به یک مجموعه یا تشکیلات و یا اینکه به یک مقطع زمانی متصل کنم دچار تحلیل خطا شده‌ایم و نتایج غلط خواهیم گرفت و در نتیجه اقدامات غلط هم انجام خواهیم داد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: برای اینکه بتوانیم خوب تصمیم بگیریم و اقداماتی مثبت، ارزشمند و ماندگارانجام دهیم باید در ابتدا تحلیل خوبی از وضع موجود داشته باشیم.

استاندار با بیان اینکه این روز‌ها دولت تدبیر و امید با هجمه‌ها و حملات زیادی که بخش عمده آن غیر منطقی، غیرمنصفانه و تخریبی است مواجه است گفت: البته دولت از نقد منصفانه استقبال می‌کند و باید نقد شود ولی این روز‌ها نقد‌ها رنگ و بوی تخریب و تخطئه دارد.

وی معضل بیکاری و اشتغال در جامعه را محصول انباشت بیکاری در دو دهه اخیر دانست و گفت: طبیعی است که در طول سه سال نمی‌توان مشکل بیکاری را حل کرد و این مساله زمانبر خواهد بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به موضوع طلاق در جامعه نیز اشاره کرد و گفت: طلاق مساله‌ای فرهنگی اجتمایی است و اگر این آسیب در جامعه زیاد می‌شود نباید آن را به فرماندار یک شهر، به استاندار یا نماینده مجلسی ربط داد.
خادمی طلاق را محصول انباشت همه تحرکات، فعالیت‌ها و سیاستهای خوب و بد و برخی تعاملات بد فرهنگی دانست و افزود: این معضل با همکاری نهادهای فرهنگی و سیاسی و همراهی مردم قابل درمان است.

خادمی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: برای ارزیابی درست دولت‌ها باید برنامه‌های این دولت‌ها در بخشهای مختلف با نگاهی علمی تحلیل و ارزیابی کنیم.

استاندار به برخی دستاوردهای اقتصادی دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: نرخ تورم در این دولت از ۴۰ درصد به ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده یعنی اینکه تورم به یک سوم رسیده است و این نتیجه برنامه‌های صحیح و کارشناسی‌های دقیق تیم اقتصادی و مدیریتی دولت است.

سید موسی خادمی افزود: نرخ تورم در دولت قبل یک نرخ صعودی داشت و نبود ثبات اقتصادی از مشکلات عمده این دوره بود.

استاندار خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود کسانی که در مجموعه دولت خدمت می‌کنند در مشی دولت و در پاسخگویی وهمچنین تکریم ارباب رجوع حرکت کرده و پاسخگویی به مطالبات مردم اولویت آنان باشد.

خادمی اذعان کرد: شرایط مالی دولت، شرایط خوبی نیست اما در این شرایط باید از منابع کم به نحو شایسته و مطلوب استفاده کرد و مردم را باید توجیه کرد و با برخورد محترمانه مردم را ارباب خود بدانیم.

استاندار گفت: یا توجه به شرایط نامناسب اقتصادی در برهه زمانی کنونی، دولت تدبیر و امید کارهای خوبی انجام داده و نسبت به دولت قبلی که زمان پر پولی بوده بدون شک متفاوت است.

خادمی گفت: در مقایسه‌ای کوتاه اگر همین شهرستان گچساران را در این دولت و دولت قبل مقایسه کنید، خواهید دید که مثلا بافت فرسوده سال‌ها جزو برنامه‌ها بود و هیچ اقدامی انجام نشد و در این دولت این پروژه که نوسازی بافت فرسوده دوگنبدان است در حال انجام است.

خادمی به دیگر طرحهای در حال انجام این شهرستان اشاره کرد و گفت: پروژه تصفیه خانه فاضلاب و تبدیل شهرستان گچساران به شهرستان سبز، گازرسانی به تمام مناطق و همچنین بهسازی راه‌ها و جاده‌ها از پروژه‌های انجام شده در دولت تدبیر و امید است.

استاندار طرحهای بهداشتی و درمانی در این شهرستان از جمله ساخت چندین بیمارستان دراین شهرستان با وجود کمبود منابع و شرایط نامساعد مالی کشور را از دستاوردهای خوب دولت ارزیابی کرد.

وی به کسانی که قضاوت غلط نسبت به این دولت دارند گفت: کسانی که قضاوت غلط می‌کنند در آخر خودشان متضرر خواهند شد و البته ما انتظار تعریف و تمجیدهای بی‌جا از دولت را هم نداریم

استاندار به استخدامی‌های موجود اشاره و اذعان کرد: در دولت قبل ۵ نفر سهمیه هر مدیرکلی بوده که می‌توانست نیرو استخدام کند اما من به عنوان استاندار حتی یک نفر را نمی‌توانم استخدام کنم.

خادمی ادامه داد: رسانه‌ها باید به عنوان نظارت در جلسات حضور داشته باشند و بر اساس رسالت حرفه‌ای و اخلاقی خود اطلاعات و اخبار را انعکاس دهند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در استان قرار نیست که مدیری یک نگاه ویژه‌ای به یک منطقه خاصی داشته باشد و اگر باشد نگاه غلطی و باید این نگاه اصلاح شود.

وی تغییر مدیران در استان را امری طبیعی و معمول دانست و گفت: یک مدیر بعد از چند سال مدیریت باید تعویض شود تا مدیری دیگر با برنامه‌هایی جدید‌تر به ارائه خدمت بپردازد.

استاندار با بیان اینکه نفت از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است و نفت در شهرستان گچساران مسئولیت اجتماعی دارد، گفت: باید سعی شود پیوند عمیقی میان نفت و اقتصاد استان ایجاد کرد و االبته در دولت تدبیر و امید گامهای خوبی در این خصوص برداشته شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 2
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

محمد جمعه , 26 آذر 1395 - 13:05

ایاباندبازی وقوم گرایی دراموزش وپرورش هم دروغ است? تابحال کدام مسول به به این مسایل توجه داشته بویژدرمقطع ابتدایی اگ دولت تدبیر وامید درهمه ادارات این کارش است چیزی غیراز نامیدی نبوده وندارد

محمد جمعه , 26 آذر 1395 - 13:11

ایاباندبازی وقوم گرایی دراموزش وپرورش هم دروغ است? تابحال کدام مسول به به این مسایل توجه داشته بویژدرمقطع ابتدایی اگ دولت تدبیر وامید درهمه ادارات این کارش است چیزی غیراز نامیدی نبوده وندارد.اقای محنایی معاون اموزش ابتدایی شهرستان بویراحمد هرکاری وتخلفی دوست دارد انجام مدهد.ولی هیچ مسولی مسائل راپیگیری نمیکندوهیچکس به حق قانونیش نمیرسد.!!!!