دعوا در اردوگاه اصولگرایان سنتی| تعبیر خرامین از شباهت منتظریان با ابوبکر و شورای ائتلاف با سقیفه بنی ساعده

ابوبکر با وجود بهره مندی از رای اکثریت شورای ائتلاف اصلح نبود ولی مولی علی “ع” اصلح است ولو با یک رأی.
کد خبر : 33677
تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸

کاندیدای اصولگرایان در انتخابات دوازدهم مجلس در حوزه انتخابیه سردسیری استان کهگیلویه و بویراحمد با رد پیشنهاد شورای وحدت پیرامون اجماع بر گزینه رای آور، چنین روشی را با لحن تند در تعارض با مکتب غنی علوی و فاطمی دانست و ضمن هشدار به مسئولان نسبت به سلامت و امنیت انتخابات، گفت: حضرت زهرای مرضیه “علیها سلام” بیعت با ابوبکر را با وجود رای بالاتر، مذموم و علی علیه السلام را بدلیل اصلح بودن شایسته و ذیحق خوانده و از اینرو باید این الگو مبنای جریان اصولگرایی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهر دنا، دکتر شیرعلی خرامین”، در جلسه شو رای وحدت اصولگرایان با حضور دو نامزد دیگر ( نادر منتظریان و غلام محمد زارعی) پیشنهاد ائتلاف را در شورای مُتشکله جریان اصولگرا حول محور مقبولیت در رأی آوری بالا نپذیرفت و آن را نوعی بدعت گذاری به سبک سقیفه بنی ساعده قلمداد کرد و اظهارداشت: ابوبکر با وجود بهره مندی از رای اکثریت شورای ائتلاف اصلح نبود ولی مولی علی “ع” اصلح است ولو با یک رأی.

این فعال سیاسی افزود: تکلیف نیروهای انقلاب، انتخاب کاندید اصلح است و موافق فرآیند فعلی نیستم زیرا معیار انقلابی گری، میزان رأی بالا نیست بلکه عمل به تکلیف دینی است.

خرامین در نشست وحدت اصولگرایان گفت: مشارکت بعنوان یک راهبرد اصول و ارکانی دارد ولی این اصول با شیوه های تبلیغاتی پیش هنگام مخدوش گردیده است.

کاندیدای اصولگرایان در انتخابات دوازدهم مجلس در حوزه انتخابیه سردسیری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه عملکرد برخی مسئولین برای ضریب دادن به مشارکت مشابه سنت شکنی در ایام عزاداری حضرت اباعبدالله و سنگ بر سر زدن است، افزود: مفهوم مشارکت با وارونه نمایی و تفسیر غلط از قانون در ابتدای فعالیت نامزدهای محترم نقض شده است.

خرامین گفت: وفق قانون، راه اندازی کارناوال حتی در زمان تبلیغات ممنوع است و متینگ و سخنرانی خلاف اصول است.

وی با انتقاد از مسئولان که به بهانه گرم شدن تنور انتخابات، تبلیغات را مجاز شمرده اند، تصریح کرد: بیش از ۲ ماه هست که با تبلیغات زود هنگام مردم را گرفتار جنگ روانی کرده ایم و این به مصلحت مردم، نظام و قوانین مصوب نیست.

این استاد دانشگاه با تبیین مشکلات جامعه و یاس اقشار دانشگاهی گفت: دانشجوی جامعه ما دچار سرخوردگی شده و اگر مشارکت می‌خواهید به دانشگاه بروید، چرا آنجا صحبت نمی‌کنید و آنها را تشویق به مشارکت کنید؟

خرامین، این نوع مشارکت با رویکرد طایفه سالاری را سم خطرناک دانست و افزود: با این روند طایفه گرایی و تنش بین طوایف، سلامت و امنیت انتخابات را زیر سوال می‌بریم زیرا دنبال لشکرکشی با وزن طایفه گرایی و تقابل و تنش بین مردم در تریبون‌ها هستیم که متاسفانه به جدایی برادر با برادر انجامیده است.

وی خواستار جلوگیری حوزه و ائمه جمعه از بدعت‌ها و قانون شکنی شد و گفت: مشارکت افزایی باید در مراکز و محافل دانشگاهی باشد که دانشجو و اصناف و بازار نااُمیدند نه در روستاها و بخش ها و مناطقی که همواره پای ثابت صندوق های رای هستند.

خرامین با گلایه از نیروهای انقلاب و همسو با تفکرات خود گفت: عده ای از رقباء انگ پوششی می‌زنند و انتقادی نیست اما صدور اطلاعیه ها نیز ابهامات فراوانی دارد…

کاندیدای اصولگرایان در انتخابات دوازدهم مجلس در حوزه انتخابیه سردسیری استان کهگیلویه و بویراحمد با رد ائتلاف انتخاب رأی آور خاطر نشان کرد: در سقیفه مگر ابوبکر رأی بالا نداشت حضرت زهرا«س» تحت هیچ شرایطی زیر بار انتخاب و بیعت با او نرفت و گفت علی ولو با یک رأِی اصلح است.

این نامزد انتخابات مجلس دوازدهم گفت: نگران سلامت و امنیت انتخاباتم اما از شدت داغی تنور مشارکت می‌سوزیم، بیایید و حق این است که باید برای نظام از خود بگذریم.

غلام محمد زارعی در این نشست با تبریک ایام ولادت حضرت علی«ع» گفت: ان‌شاءالله به برکت نام، راه و افکار‌ امیرالمؤمنین انتخابات پرشور با مشارکت حداکثری اتفاق بیفتد تا روح امام عزیز و وجود رهبر انقلاب شاد شود.

زارعی: تا آخر می‌مانم

نماینده اسبق بویراحمد، دنا و مارگون با بیان اینکه عموم جامعه ما نخبگان، احزاب و جریان‌های سیاسی در گفتمان خود به سمت مطلوبیت رویکرد دارند، افزود: همه علاقمندند که در هر انتخابی علاوه بر مشارکت حداکثری، انتخاب اصلح اتفاق بیفتد اما پای عمل که وسط می‌آید علایق سیاسی، مسائل شخصی و قومی ورود پیدا می‌کند و ما از آن هدف عبور می‌کنیم یا زاویه می‌گیریم.

زارعی بیان کرد: ‌امیدواریم ضمن پایداری به مشارکت حداکثری این مسئولیت را احزاب به ویژه شورای وحدت بعنوان جریان انقلابی پیگیری کند.

وی  گفت: جهت‌گیری‌ها به سمتی باشد که افکار عمومی بپذیرد.

نامزد انتخابات مجلس حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون با بیان اینکه وقت کم است و انتخابات حساس و تعیین کنتده، بیان کرد: مجلس موجود به تعبیر رهبری، انقلابی است در افکار عمومی اما این عملکردهاست که مشخص می‌کند، در برابر صیانت از فرمایشات رهبری و توجه و تبعیت از فرامین رهبری مسئولیت داریم.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اما چطور به اینجا برسیم بخشی در این مقطع اتفاق می‌افتد، نمی‌توان تابع حب و بغض و علایق سیاسی و شخصی و قومیتی جلو برویم و خود را مدعی حزب و گروه بدانیم و جلو برویم بعد ببینیم اتفاق دیگری افتاده است.

وی در ادامه گفت: نباید انتخابات مجلس را قربانی این نکنیم که هر اتفاقی روی بدهد اما مشارکت حداکثری باشد، مشارکت حداکثری نباید به هر قیمتی باشد.

زارعی با بیان اینکه بنده اولین بار است در این نشست حضور دارم، افزود: چه باشیم چه نباشیم‌ اندیشه و افکاری برای خودمان داریم که با هیچ نشستی از بین نمی‌رود به لطف الهی بوده، تثبیت شده و تا انتها ادامه دارد، اینجا آمدیم تا بگوییم افکاری که ممکن است دیگران داشته باشند که در شرایط دیگری سیر می‌کند و به گونه‌ای دیگر پیش برود.

زارعی گفت: آن چیزی که اینجا اتفاق می‌افتد باید این باشد که شاخصه‌های وکالت مردم را چه کسی می‌تواند به بهتر شکل پیش ببرد با نتیجه‌ای که امامین انقلاب، شهدا و مردم از ما انتظار دارند.

وی با اشاره به اینکه مردم اگر اشتباهی کنیم به پای انقلاب می‌نویسند نه به پای یک نفر، گفت: اینکه فکر کنیم بر اساس پیش‌بینی قبلی به یک نتیجه برسیم اتلاف وقت است وقتی که پا اینجا می‌گذاریم مسئولیت داریم، مردم فهیم موقعیت‌شناس و زمان‌شناس استان ما در همه مقاطع ثابت کردند از بنده نوعی جلوتر هستند.

وی سلامت انتخابات را مهم خواند و افزود: اما می‌بینیم الان با این وضعیت که برخی به‌وجود آورده‌اند، سلامت انتخابات را خدای نکرده خدشه‌دار می‌کنند، هفته تبلیغات طبق قانون مشخص است شور انتخابات، اردوکشی، سخنرانی، تجمع و… خوب است اما قبل از هفته تبلیغات قانون شکنی است.

وی ادامه داد: قانون چارچوب دارد شما بعنوان کسانی که جریان قدرتمند شورای وحدت و جریان انقلاب را هدایت می‌کنید این‌ها را بگویید.

زارعی با بیان اینکه این به نظرم جنگ روانی است برای تحمیل بر افکار و اذهان عمومی، گفت: این موضوع را به عنوان سلامت انتخابات متذکر شوید، شاید مسئولین نمی‌دانند قانون انتخابات چه می‌گوید. زمان تبلیغات کی هست!؟ اردوکشی و همایش، و سخنرانی کی هست؟

نماینده اسبق بویراحمد، دنا و مارگون افزود: وقتی سلامت انتخابات زیر سؤال می‌رود امنیت هم مخدوش می‌شود، مسئولیت‌های ما تک بعدی نیست بعنوان هدایت یک جریان سیاسی باید در همه جوانب عادلانه رفتار کنیم.

غلام‌محمد زارعی در حاشیه این جلسه  اظهار کرد: هر گونه برداشتی مبنی بر ائتلاف و کنارکشی به نفع کاندید دیگری از این جلسه تکذیب می‌شود. بنده به دعوت شورای وحدت اصولگرایان در این جلسه حضور پیدا کردم و حرف‌هایم را زدم و رفتم.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 3
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس دوشنبه , 9 بهمن 1402 - 13:52

آقای خرامین بیسواد اگر چیزی می دونست تو دانشگاه خودشو نشون میداد

سید جمعه , 13 بهمن 1402 - 13:08

تو بیخود میکنی در مورد دکتر خرامین اینجور حرف میزنی بیسواد خودتی و جد آبادت

ناشناس سه شنبه , 24 بهمن 1402 - 23:59

آقای شورعلی خرامین
سند شما در بیان حرفی ونسبت آن به سید النسا حضرت زهرا چیست؟
معنی اصلح را میدانید؟
ابوبکر منتخب بود مقبولیت داشت و اجماع شد برایشان
اگر حضرت زهرا آن را مزموم دانسته چرا مولی علی بیعت نمود با ابوبکر؟
شک دارم که معنی لغوی مزموم را بدانید، بنظر میاد ی چی شنیدی و نقل میکنی صرفا.مطالعه تاریخی با ذکر سند وقوه تحلیل ریاضی میتونه تفسیر تاریخی صحیح رو رقم بزنه.
استنادات شما حتی در تقابل و تعارض هستند
مثال از دست مثالهای خانم هدایت خواه نزنید
ایشان هم درنقد یا نفی تاجگردون از نماز خواندن ابوبکر و…زدند ولی بهتر بود از ام هاشم فاخته مثال میزدند
خروجی و‌نتیجه و ملاک وضعیت حال افراد است.