از خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام چه خبر؟

کهگیلویه و بویراحمد در شاخص‌های توسعه با چالش‌های بسیاری روبرو است.

کد خبر : 30103
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶

به گزارش مهر دنا استان کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن ظرفیت‌های بسیار در برخی از موارد نظیر آب، بخش کشاورزی، نفت و گاز، گیاهان دارویی و پوشش جنگلی است.

با تمام خدمات ارائه شده در نظام جمهوری اسلامی به مناطق مختلف در استان کهگیلویه و بویراحمد اما در شاخص‌های توسعه این استان با چالش‌های بسیاری روبرو است.

بی‌شک وجود برخی از نهادهای خدمات‌رسان و انقلابی در مناطق محروم کشور از جمله نعمات ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی است که فعالیت‌های گسترده در مناطق محروم داشته و به برکت وجود این دست از نهادها بسیاری از کمبودها در مناطق محروم رفع شده‌است.

استان کهگیلویه و بویراحمد نیز یکی از استان‌های کم‌برخوردار کشور است که فعالیت نهادهای خدمات‌رسان انقلابی می‌تواند زنگار محرومیت را از رخسار این استان محروم بزدایند.

ستاد اجرایی فرمان امام به صورت رسمی از سال ۹۹ فعالیت خود را با مدیریت جوان و انقلابی و تکیه بر نیروهای جهادی، متعهد و انقلابی در استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز نمود.

از شروع بکار ستاد اجرایی فرمان امام مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مناطق مختلف شاهد خدمات گسترده و تلاش جهت زدودن زنگار محرومیت از طرف این نهاد انقلابی بوده‌اند.

تلاش‌های گسترده‌‌ی ستاد اجرایی فرمان امام در زلزله زمستان سال ۹۹، تلاش برای مقابله با ویروس کرونا، فعالیت گسترده جهت ساخت و نوسازی مدارس، توجه به کارآفرینی، اشتغال، توزیع چشمگیر بسته‌های معیشتی بین نیازمندان از جمله معدود خدمات این ستاد در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

شایان نادری مدیر جوان و انقلابی ستاد اجرایی فرمان امام در استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران به تشریح اقدامات این ستاد پرداخت و اظهار داشت: بنیادهای مختلفی که زیر نظر ستاد اجرایی فرمان امام فعالیت دارند از سال 1399 تا کنون 21 رزمایش در موضوعات مختلف و با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان اجرا کرده‌اند. نادری در ادامه به تفکیک به فعالیت‌های هر یک از این بنیادها اشاره کرد.

وی در خصوص جهیزیه به زوج‌های جوان نیازمند اظهار داشت: طی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بیش از ۲۰۰ سری جهیزیه بین زوج‌های جوان نیازمند توزیع شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کاروان‌های خدماتی طی امسال در نقاط محروم استان از جمله «پیچاب»، «پهنوک»، «اُروه»، «سوزمیر»، «سیلاب کلوار»، «زیلایی» خدماتی در زمینه‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان و دامپزشکی ارائه شده است.

نادری تصریح کرد: در زمینه حوادث و سوانح و در قرارگاه امدادی ۱۹ میلیارد تومان به ۱۲۰۰ خانوار شهری و ۷۰۰ خانوار روستایی در قالب کمک بلاعوض، به هر خانواده ۱۰ میلیون تومان اعطا کردیم.

وی ادامه داد: در سیل مونسون، هشت منطقه را در پنج شهرستان تحت پوشش قرار دادیم و جیره خشک و وسایل گرمایشی، نایلون و سایر اقلام توزیع کرده‌ایم.

وی در ادامه به دو رزمایش مهم بنیاد 15 خرداد اشاره کرد . گفت: در رزمایش لبخند مادری، به بیش از ۱۳۰ خانواده دارای فرزند سوم به بعد و دارای سه قلو به بالاتر، بسته‌های ۲۱ قلمی کمک به اعطا شده است. همچنین خانواده های دارای سه قلو به بالاتر در سطح استان تا ۶ ماه پوشک آنها تقبل شده به هر خانواده سه میلیون تومن اهدا شد.

یکی دیگر از رزمایش‌های بنیاد 15 خرداد طرح مثبت حرکت بود که نادری در خصوص آن گفت: در طرح مثبت حرکت ۳۲۰ قلم تجهیزات توانبخشی تقدیم نیازمندان در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

وی با اشاره به حمایت از زوج‌های نابارور اظهار کرد: به ۵۲۶ زوج نابارور استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه یا پرداخت شده و با در حال پرداخت است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در زمینه آسیب های اجتماعی در پنج محله آسیب‌زا استان خدماتی ارایه شد و در سال ۱۴۰۲ نیز هفت محله دیگر اضافه می‌شود.

نادری ادامه داد: در قالب طرح جهش تولید در ۶۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دیمزار استان اقدام کرده‌ایم. جهت تأمین ادوات کشاورزی وام قرض الحسنه به کشاورزان استان اعطا شد و بیش از ۵۰ دستگاه ادوات کشاورزی خریداری شد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که تا پیش از این، اعطای وام قرض‌الحسنه برای کشاورزان بی‌سابقه بوده است.

نادری عنوان کرد: امسال با توجه به بارندگی‌ها: قطعاً رکورد خوبی در برداشت جو، دانه‌های روغنی و … خواهیم داشت.

نادری در ادامه به خدمات بنیاد برکت اشاره کرد و گفت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ورودی جدی در حوزه‌های زیربنایی و اشتغالزایی داشته است.

وی افزود: تاکنون با مشارکت دستگاه‌های اجرایی مربوطه در زمینه تنش آبی برای ۱۷۲ روستای استان با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان کمک کرده‌ایم.

نادری ادامه داد: تاکنون ۸۶ مدرسه در قالب ۲۷۷ کلاس درس و با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان ساخته شده است و ۳۶ مدرسه کانکسی با بیش از ۱۵ دانش‌آموز استان نیز جمع آوری شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون در ساخت ۵۴ باب مسجد، سه خانه عالم، دو کتابخانه و دو سالن ورزشی مشارکت داشته‌ایم.

نادری افزود: در سال ۱۴۰۱ از محل تبصره ۱۶ بند به بیش از ۱۰۴ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۴۲۷ نفر اعطا شد که ۶۶۳ پرونده تشکیل شده و آماده پرداخت داریم که در سال جدید با همکاری بانک‌ها پرداخت خواهند شد.

وی با اشاره به وضعیت کارخانه قند یاسوج اظهار کرد: بخش تصفیه شکر این واحد صنعتی اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ و بخش چغندر و تولید قند نیز پایان فصل بهار سال جدید به بهره برداری می‌رسد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: جذب نیرو برای این واحد صنعتی از طریق آزمون خواهد بود.

وی در خصوص منازل مسکونی کارخانه قند گفت: در حالی که نسبت به ۱۲۰ واحد مسکونی این کارخانه تا یک ماه قبل هیچ گونه نظارتی نداشتیم، اما هم اکنون تحت مدیریت کارخانه قرار گرفتند.

در حالی که تا پیش از این پیش‌بینی می‌شد هزینه راه‌اندازی کارخانه قند حدود 300 میلیارد تومان خواهد شد، اما نادری گفت: با هزینه کمتری از برآورد اولیه این کارخانه راه‌اندازی خواهد شد.

وی تصریح کرد: ۲۰۰ میلیارد تومان صرف بازسازی و تعمیر کارخانه قند یاسوج شده است و تعمیرات این کارخانه با استفاده از ظرفیت‌های بومی انجام شد.

وی ضمن انتقاد از همکاری ضعیف بانک تجارت ادامه داد: در صورتی که حوزه سرمایه‌گذاری و مالی بانک تجارت همکاری لازم را داشتند این کارخانه زودتر به بهره برداری می رسید، این بانک باید ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به این واحد صنعتی پرداخت می کرد که تنها ۵۰ میلیارد تومان پرداخت کرد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کارخانه هربی فارمد در منطقه سربیشه گچساران عنوان کرد: فاز اول این کارخانه تکمیل شد و فاز دوم تجهیزات و راه‌اندازی خط‌های جدید باید مستقر شوند و در این کارخانه داروهای گیاهی، تولید ادویه و نوشیدنی‌های دارویی تولید خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.