استمداد برخی از کارکنان علوم پزشکی یاسوج از رئیس جمهور و فرمانده کل سپاه/ غلام نژاد دانشگاه را به محل عقده گشایی تبدیل کرده است؛ بی حرمتی آشکار به خانواده شهدا

برخی از کارکنان شاغل در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور، فرمانده کل سپاه پاسداران و ... خواستار عزل فوری محمد غلام نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به دلیل برخوردهای قهری با خانواده شهید و‌ جامعه ایثارگری شدند.
کد خبر : 29698
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰:۵۷

مهر دنا/ برخی از کارکنان شاغل در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور، فرمانده کل سپاه پاسداران، وزیر بهداشت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید، استاندار و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی خواستار عزل فوری محمد غلام نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به دلیل برخوردهای قهری با خانواده شهید و‌ جامعه ایثارگری شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهر دنا، عملکرد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از قبل انتصاب تاکنون مخالفانی داشته تا جایی که به تجمع عده‌ای در جلوی دانشگاه منجر شده و بسیج دانشجویی این دانشگاه نیز در رد مدیریت جدید بیانیه صادر کرده است.

در این نامه که یک نسخه از آن در اختیار نسیم مارون قرار گرفته، آمده است:

بعد از گذشت بیش از ۸ ماه از خدمت آقای دکتر غلام نژاد در مسند ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان‌ متاسفانه روز به روز بجای اینکه رسالت و سیاستهای دانشگاه و بهبود کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی را به مردم محروم و شهید پرور استان مدیریت کنند دنبال تسویه حساب‌های شخصی و عقده ای بوده و کارکنان و اعضای هیئت علمی بجای احساس امنیت شغلی و ارتقای شاخص های مربوطه هرروز درگیر بحران‌های زیادی در دانشگاه بوده و پرسنل بی رمق . افسارگسیخته و بی انگیزه بوده و متاسفانه نیروهای با تجربه و متعهد گوشه نشین و جایگاهی در تصمیم گیری و اجرای برنامه ها ندارد.

لذا تعدادی از صاحب نظران و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی استان چالشها و مشکلات موجود را بررسی و اولویت بندی شده را جهت اطلاع و استحضار جنابعالی ارسال می گردد. خواهشمند است با توجه به اینکه به اندازه کافی فرصت داشت تا دانشگاه را پویاتر و به درجات بالاتری برساند اما برعکس روز به روز بیمارتر و از قضا در خیلی از شاخص های رو به نزول بوده و نیاز به مداخله جدی حضرتعالی می باشد .

1- تعداد پنج نفر از معاونین اصلی ایشان پزشکان متخصص متعهد خدمت در مناطق محروم استان بوده که بجای اینکه بایستی دوازده سال در آن مناطق درمان و مراقبت بیماران انجام دهند متاسفانه در مرکز استان جمع شدند حتی یکی از این پزشکان کمتر از شش ماه در آن منطقه مورد تعهد مشغول بود که چندین حادثه و رویداد مهم در این پنج ماه خدمت هیئت رییسه جدید اتفاق افتاده که پیامدهای ناگواری داشته یکی از انها مرگ حداقل سه نفر در مناطق گرمسیر استان در همین مرداد ماه بعلت عقرب و مارگزیدگی و نبود پزشک عمومی در مرکز روستای و متخصص در شهر بودند

همینطور بعلت عدم احساس مسولیت مسولین دانشگاه در یک از بیمارستانهای بزرگ استان در شهرستان کهگیلویه نبود سرم و داروی پیشگیری بیماری کرونا بوده که حتی مردم به نشانه اعتراض به خیابان‌ها آمدند و پیامد آن هم اینه آن شهرستان در وضعیت قرمز کرونا بوده که تخته های بیمارستان از بیماران کرونابی پر شده اند و روند شاخص های واکسیناسیون رو به نزول بوده است .

3_ ریاست دانشگاه در انتخاب معاونین و مدیران ارشد دانشگاه هیچگونه شاخص یا معیاری جهت انتصاب نیروها نداشته بفرض فقط سه نفر از کل اعضای هیئت رییسه دانشگاه علمی بوده چهار تا از مهمترین معاونین ایشان ،( معاون توسعه .درمان .امور دانشجویی و فرهنگی و غذا دارو ) هیت علمی نیستند در در انتخاب مدیران شبکه نیز هیچگونه تناسب و تخصصی در نظر نگرفته است بعنوان مثال تکنیسین اتاق عمل مدیر یکی از شبکه ها یا یک نفر داروساز با چهار ماه خدمت مدیر یکی دیگر از شبکه ها .یا یک فرد با لیسانس معارف اسلامی بعنوان مدیر بازرسی و رسیدگی به شکایات که این فرد بایستی در زمینه بهداشت و درمان استخوان خورد کرده باشه تا بتونه فرایند ارزیابی و نظارت را دقیق اجرا کند و …………

۳_ تغییر و جابجایی در هر سازمانی یک امر طبیعی و متداول بود اما متاسفانه ایشان با خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران متنفر بوده و در عرض همین چند ماه از پنج نفر مدیر ازخانواده شهدا در دانشگاه چهار نفر آنها در بدترین شرایط بدون هماهنگی قبلی عزل نموده جایی بسی تأسف بوده که معاون غذا و دارو برادر شهید و جانباز بالای بیست و پنج درصد با وجودی اینکه پسرش در بیمارستان در کما بود ابلاغش لغو کرد .

یا پسر سردار شهید یزدان پناه را که مدیر مرکز بهداشت شهرستان بود عزل کرده و بجای تشکر و قدر دانی انواع و اقسام تهمت ها و هتک حرمت ها به ایشان زده شد .

دختر شهید سوپر وایزر بیمارستان را برداشته و گفته چون دفاع از حقوق پرسنل می کنی و یک خانم خارج شهرستان را جایگزین ایشان کرده است

یا مدیر شبکه که فردی ایثار گر و نخبه بوده و همیشه شاخص های آن بخصوص در برنامه کرونا و ایمن سازی و کنترل بحرانها در استان اول در کشور جز پنج شهرستان اول بوده در طی یک ساعت ابلاغ ایشان لغو و یک نفر پزشکی که حتی یک روز هم در ستاد شهرستان کار نکرده و تازه یک سال خدمت بوده بدون هماهنگی با فرماندار شهرستان و جلسه تودیع و معارفه جایگزین می کند و …….

پخش کلیپ زشت و زننده ریاست دانشگاه با یکی از همکاران ایشان که از قضا خود این فرد هم متخصص عفونی بوده و رییس بیمارستان کرونای استان بود و با توجه به جایگاه اجتماعی ایشان در منطقه با میانجی گری مردم و نیروهای امنیتی و انتظامی مردم را متفرق کردند و ایشان بصورت قانونی از حیثیت خود دفاع خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 6 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 6
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دوست پنجشنبه , 28 مهر 1401 - 6:18

با سلام
چیزی زدی عزیز
اصلا خودت میدونی چی گفتی؟
دو کلمه حرف حساب هم نتونستی بزنی.
فقط از خانواده شهدا و ایثارگران وام گرفتی که مطلبت رو به جای حق جلوه بدی.

حتما شما هم پست گیرت نیومده و دنبال جایگاه هستی!

خیر خواه شنبه , 7 آبان 1401 - 8:28

سلام. شما انگار داروهاتو نخوردی. یا از دانشگاه و اوضاعی که ایجاد شده خبر نداری

عدالت سازمانی دوشنبه , 2 آبان 1401 - 13:04

من توی سازمان علوم پزشکی هستم همین که پویایی به سازمان برگشته خدا راشکر

سلام شنبه , 7 آبان 1401 - 8:29

سلام. تا پویایی را چه معنی کنی؟

امیر شنبه , 7 آبان 1401 - 8:38

به خدا مدیر شبکه باشت زیاد دکتر غلام نژاد است.
پویایی که نیست هیچ بی مهری و عقده گشایی هم زیاد است.

آموزش و پرورش استثنائی کهگیلویه و بویر احمد شنبه , 7 آبان 1401 - 8:23

سلام، تا وقتی انقلابی های واقعی آستین غیرت بالا نزنند انقلابی نماها به سلیقه ی خود آنچه اراده کنند انجام می دهند. دکتر غلام نژاد ارزشهای سلیقه ای و من درآوردی برای انقلاب تفکری خود ساخته که با آرمان شهدا و ایثارگران هیچ سنخیتی ندارند…. به امید ببداری انقلابیون حقیقی.