زمزمه‌های برگشت امید/بازرس وزارت جهاد کشاورزی در یاسوج مستقر شد

حضور بازرسان وزارت جهاد کشاورزی برای بررسی استخدام های انجام شده در اداره متبوع این وزارتخانه در استان موج امید را به جوانان بازگرداند.

کد خبر : 252
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۰

مهر دنا/ تاخیر در بررسی و برخورد با مدیران استخدام کننده فله‌ای جز کاشتن بذر کینه دل دل جوانان هیچ نتیجه دیگری ندارد و انتظار می‌رود مسئولان در این زمینه تدابیر لازم را اندیشیده و به خواسته مردم که‌‌ همان برخورد بدون ملاحضه است توجه کنند زیرا این موضوع نزد مردم بی‌پاسخ نخواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری مهر دنا از یاسوج، چند روز اخیر بحث استخدام‌های فله‌ای و فامیلی در برخی از ادارات کهگیلویه و بویراحمد به حدی داغ بوده که دیگر به نقل محافل و مجالس خصوصی نیز تبدیل شده است.

بحث استخدام‌های فله و فامیلی سبب نگرانی و یاس و ناامیدی در جوانان شده که این موضوع خود بیشترین آسیب را به جمهوریت و اسلامیت نظام می‌زند و انتظار می‌رود تا قبل از اینکه این مسئله استخدام‌های فله‌ای و بدون ضابط مدیران در قالب مختلف اعم از شرکتی، حجمی و قراردادی به عقده و آتش زیر خاکس‌تر تبدیل شود مسئولان و متولیان امر چاره اندیشی کنند.

اما حضور بازرسان وزارت جهاد کشاورزی در استان و استقرار در سازمان متبوع خود برای بررسی استخدام‌های غیر قانونی موجی از امید را در دل‌های مستضعفان و جوانانی که احساس بی‌کسی می‌کردند کاشته است. البته باید بدانیم استخدام‌های جهاد کشاورزی با توجه به اینکه در قالب آزمون استخدامی انجام شده‌اند کمترین ابهام را دارند.

امیدواریم بازرسان وزارت جهاد کشاورزی به طور دقیق و بدون توجه به مسائل مختلف و در نظرگرفتن شرایط خاص موضوع استخدام‌های غیر قانونی جهاد کشاورزی را برسی کنند چون بی‌صبرانه مردم منتظر نتیجه هستند.

امیدواریم شاهد حضور بازرسان وزارت خانه‌ها و سازمان‌های مختلف در مرکز در استان باشیم و این مسائل را به طور جد و ویژه در دستور کار خود قرار دهند.

جعفر گوهرگانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با تایید این خبر به مهر دنا گفت: تنها یک بازرس بنام بهزادی از وزارت جهاد کشاورزی آن هم به دستور امور استان‌های وزارتخانه به استان آمده و حضور بازرس در این اداره یک امر طبیعی بوده و همه ساله برای ارزیابی در زمینه عملکرد در بخش‌های مختلف به استان می‌آیند.

وی ابراز کرد: البته امسال بعد از اینکه ویسی معاون سابقم به قول خودش افشاگری‌های داشت نیز این موضوع در دستور کار بازرس قرار گرفت.

جعفر گوهرگانی در پاسخ به این سوال تسنیم که نتیجه بازرسی، بازرس وزارت جهاد کشاورزی به کجا رسید؟ گفت: چون بازرس به استان دیگری رفته هنوز از نتیجه خبری ندارم ولی به محض حصول نتیجه آن را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی تصریح کرد: همه ساله بازرسانی از وزارتخانه برای بررسی عملکرد سازمان متبوع در استان در بخش‌های مختلف از جمله تنظیم بازار، نظام مهندسی و…. وارد استان می‌شوند.

گفتنی است رسانه‌های چندی پیش به نقل از ویسی معاون سابق جهاد کشاورزی استان نوشتند:

معاونت سابق توسعه و مدبریت منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص برکناری خود گفت: بخاطر اینکه زیربار درخواست‌ها و فشارهای غیرقانونی رئیس سازمان نرفتم و در موضوع استخدام بستگان وی همکاری نکردم از این سمت کنار گذاشته شدم و افتخار می‌کنم که قانون را بر منافع شخصی خود ترجیح دادم.

قدرت‌الله ویسی با افشای اقدامات غیرقانونی گوهرکانی در موضوع استخدام‌های جهاد کشاورزی استان، بیان داشت: در آزمون استخدامی ۳۲ نفر قرارداد کار معین که بر اساس مجوز سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و در قالب تبصره ذیل ماده ۳۲ تعداد ۳۲ مجوز بکارگیری نیرو در اختیار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار داده شد تا بتوانند بر اساس رشته‌های مورد نیاز واقعی اقدامات لازم را انجام دهند.

وی افزود: در ابتدا ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان بدون هیچگونه اطلاعی به اینجانب نسبت به ثبت تعداد ۶ نفر از آشنایان و بستگان خود در سامانه کارمندان ایران نمود و پس از اطلاع رسانی صحیح و به موقع پایگاه خبری «بویر نیوز» در این خصوص مبنی بر استخدام بدون آزمون بستگان، و همچنین اطلاع دستگاههای نظارتی از جمله سازمان بازرسی و با هوشیاری جناب آقای کرمی بازرس کل وقت به این موضوع ورود کردند و و علیرغم مقاومت رئیس سازمان جهاد کشاورزی، ناچارا تصمیم به برگزاری آزمون در سال گذشته گرفته شد.

معاونت سابق توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: متاسفانه پذیرش تعداد موردنظر به گونه‌ای است که تعداد ۷ نفر از کسانی که بالا‌ترین نمره بر اساس بخش و محل خدمت تعیین شده قبلی بکار گرفته نشده‌اند و مدارک آن‌ها در سازمان جهاد کشاورزی موجود است.

ویسی تصریح کرد: این در حالی است که توسط خود رئیس سازمان به اداره کل امور اداری وزارت جهاد کشاورزی اعلام شد که ۷ نفر بالا‌ترین نمره را کسب کرده‌اند و درخواست مجوز جدید کرد.

وی بیان داشت: عجیب است که چرا این تعداد ۷ نفر که برخی خانواده ایثارگر می‌باشند چرا بکار گرفته نشدند و با نمره‌های کمتر جایگزین شده‌اند.

قدرت‌الله ویسی در پاسخ به این سوال که آیا این ۷ نفر از بستگان رئیس سازمان بوده‌اند؛ گفت: اسامی و مدارک آن‌ها موجود است و دستگاههای نظارتی و مسئولان ارشد بررسی کنند و پاسخ این سوال شما را بدهند بهتر است!

وی در این خصوص به استخدام‌های ناظرین جهاد کشاورزی اشاره کرد و بیان داشت: طبق دستورالعمل و بخشنامه استخدام ناظرین، از سال گذشته تاکنون قریب به ۱۵۰ نفر از ناظرین جهادکشاورزی در مراکز خدمات نظام مهندسی در دهستان‌های استان بکار گرفته شدند که آیا نمی‌طلبید از محل مجوزهای ۳۲ نفر ماده ۳۲ در رشته‌های مورد نیاز سازمان از جمله حسابداری و کامپیو‌تر و حقوق و … که رشته‌های مورد نیاز فعلی سازمان می‌باشند، استفاده می‌شد؟

معاون سابق توسعه و مدبریت منابع انسانی جهاد کشاورزی ادامه داد: یکی از توقعات ایشان از بنده اعمال موارد غیرقانونی از جمله تنظیم صورتجلسه قبل از آگهی قرارداد کارمعین بود.

وی افزود: برای اینکه نفراتی که در آزمون اول شده بودند از طریق دیوان عدالت اداری پیگیر هستند، وی می‌خواست صورت جلسه را بگونه‌ای تنظیم کنند که آن ۷ نفر به حق و حقوق خود نرسند و با توجه به اینکه اینجانب خود و همسرم از خانواده شهدا می‌باشیم و خود نیز جانباز هستم و برخی پذیرفته شدگان هم از خانواده معزز ایثارگران هستند به هیچ وجه خواسته ایشان را نپذیرفتم و نه تنها چنین کاری نمی‌کردم بلکه اعتقاد دارم باید قانون و عدالت رعایت شود.

قدرت‌الله ویسی در ارتباط با نیروهای شرکتی و تخلفاتی که در این خصوص در سازمان جاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته است هم گفت: در رابطه با بحث نیروهای شرکتی در سال گذشته بر اساس مجوز سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از طریق مناقصه شرکتی برنده شد که صرفا در ابتدا لیستی از نیرو‌ها در قالب ماده ۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری بصورت یکساله در سطح شهرستان‌های استان بکار گرفته شد.

وی افزود: با توجه به اینکه اتمام قرارداد شرکت تا پایان سال ۹۴ بود لذا اینجانب بر اساس وظیفه قانونی و برای جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی و از آنجایی که نیروهای بکارگرفته شده مورد نظر طرف قرارداد سازمان نبودند و طرف قرارداد شرکت بود، لذا اینجانب در اسفندماه سال گذشته به شرکت مذبور، حراست سازمان، بازرسی و ریاست سازمان و مدیریت‌های شهرستان‌ها طی مکاتبات مکتوب اعلام کردم تا اخذ مجوز قانونی در سال جاری هیچ گونه مسئولیتی سازمان ندارد و با توجه به اینکه برخی نیرو‌ها نگهبان و راننده بودند، قاعدتا می‌بایست طبق قانون توسط ریاست سازمان اخراج می‌شدند و ایشان نه تنها اقدام قانونی نکرد بلکه اصرار به ادامه کار آن‌ها داشت.

ویسی فاش کرد: جالب توجه اینجاست که ۷ روز مانده به پایان قرارداد شرکت در سال گذشته، رئیس سازمان اقدام به معرفی ۶ نفر دیگر به جهت اشتغال به کار در شهرستان‌ها معرفی کرد!

وی تاکید کرد: کجا قراداد ۷ روزه وجود داشت مگر نه بخاطر این بود که در سال جدید در لیست استخدام‌ها قرار بگیرند؟

قدرت‌الله ویسی تاکید کرد: تاکنون هیچگونه مجوزی مبنی بر بکارگیری نیرو در قالب ماده ۱۷ مدیریت خدمات کشوری از طریق سازمان مدیریت در اختیار سازمان جهاد کشاورزی قرار نگرفته است و شرکت هم به دلیل عدم برگزاری مناقصات، قرادادی ندارد که بتواند با نیرو‌ها قراداد ببندد ولی در سال جاری ریاست سازمان اصرار داشت که تعدادی نیرو مجددا به نیروهای بلاتکلیف قبلی اضافه شوند و اینجانب زیربار مسئولیت نرفتم و یکی دیگر از دلایل جابجایی بنده خواسته‌های غیرقانونی بود که در این رابطه داشت.

معاون وقت توسعه و مدبریت منابع انسانی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کمیسیون ۷ نفره برای استخدام ناظرین هم برگزار نشد و این یکی از موارد تخلفات در این سازمان است، ابراز کرد: در رابطه با استخدام ناظرین و سایر موارد رفتاری به اینجانب و ارباب رجوع مطالب حساس و تکان دهنده‌ای وجود دارد که در صورتی که مدیران ارشد استانی و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و همچنین دادستانی و دستگاه‌های نظارتی تمایل داشته باشند آمادگی بازگویی و افشا آن‌ها را دارم.

ویسی که چندی پیش به عنوان گزینه ریاست سازمان جاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد مطرح شده بود و پس از آن از سمت خود کنار گذاشته شد، گفت: کجای مملکت با امثال بنده که خانواده دو شهید هستم و خود نیز جانباز می‌باشم، از سوی فردی که خود کمترین نقشی در این مسائل نداشته است، اینچنین برخورد می‌شود و برای مسائل غیرقانونی تحت فشار گذاشته می‌شود؛ صرفا بخاطر اینکه تابع قانون بوده‌ام.

قدرت‌الله ویسی که با روی گشاده در طول این مصاحبه با خبرنگار «بویر نیوز» به گفتگو پرداخت، در پایان ابراز داشت: از مسئولان ارشد استانی، دستگاه نظارتی و قضایی و همچنین سازمان بازرسی وزارت جهاد کشاورزی جهت بررسی و صحت و سقم سخنان بنده تحقیق و تفحص کنند و ضمن برخورد قانونی با هر نوع قانون شکنی، نتیجه را به افکار عمومی اعلام کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

بهناز چهارشنبه , 24 آذر 1395 - 17:40

خیلی خوب بود ممنونم آقام امام حسین ضامن و یاورتان باشد زیرا کار شما یک جهاد است اون هفت نفر را هیچ کس ندید و حرفایشان را برای حق طلبیشان هیچ کس باور نکردهمینکه شما در سایت اعلام کردید برای ما کافی است .