ضرب و شتم دانشجوی بسیجی توسط کارکنان حراست دانشگاه یاسوج

از زمان انتخابات مجلس به این طرف نحوه برخورد عوامل حراست با بچه های بسیج دانشجویی بسیار تغییر کرده و روز به روز بدتر و چه جلوی درب و چه ساختمان ها به نحوی مشکل ایجاد می‌کند.

کد خبر : 112
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۶

مهر دنا/ بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج با ارسال نامه‌ای به رئیس این دانشگاه اعلام کرد: بدون شک دانشجویان دانشگاه بیش از این تحمل نداشته و دست به اقدامات دیگری که خود ما هم فعلا صلاح نمی‌دانیم خواهیم زد تا که صدای مظلومانه خود را به گوش مسئولان برسانیم اگر باشد.

بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج طی نامه‌ای به رئیس این دانشگاه اعلام کرده است: به استحضار می‌رسانیم که علی رغم برخوردهای نامتعارف مجموعه حراست دانشگاه با دانشجویان بسیجی و بسیج دانشجویی در مدت طولانی و به دلایل واهی تشکیل کمیته انضباطی و صدور حکم برای تعدادی از دانشجویان بسیجی؛ با این احتمال که جنابعالی بدان مطلع نیستید، صبر نمودیم تا شاید در جریان قرار بگیرید و احیانا خواستار توضیح و یا توجیهی از همه و خصوصا دانشجویان باشید.

در این نامه آمده است: حال آنکه صدور اولیه احکام کمیته انضباطی دانشگاه و عدم بررسی اعتراض دانشجویان و نوع برخورد خشن و بدور از شان عوامل حراست با یکی از اعضای شورای مرکزی بسیج دانشگاه ما را به آن یقین رسانید که هم جنابعالی و هم همه اعضای هیئت رئیسه و چه بسا هیئت امنای دانشگاه کاملا در جریان همه اقدامات قبل بوده و هستید.

در این نامه تاکید شده است: حال چون میدانیم چه سربسته و چه سرگشاده برای این گونه نامه ها باید به کمیته انضباطی و حراست برویم و حکم ویژه دریافت کنیم، مناسب تر دیدیم که سرگشاده مواردی را به جنابعالی اعلام و اگر ظرف یک هفته نسبت به عذرخواهی از دانشجویان و ارائه دلیل برای احکام انضباطی صادر شده اقدامی نگردد، بدون شک دانشجویان دانشگاه بیش از این تحمل نداشته و دست به اقدامات دیگری که خود ما هم فعلا صلاح نمی‌دانیم خواهیم زد تا که صدای مظلومانه خود را به گوش مسئولین برسانیم اگر باشد.

در جریان فعالیت‌های دانشجویی در ایام انتخابات مجلس، به هر دلیل و مسئله ای بین دو و یا چند نفر دانشجو مشکلاتی پیش آمد که فعلا از بازگویی رسانه‌ای آن خودداری می‌کنیم ولی در هر صورت با ورود یک طرفه حراست، تنها دانشجویان بسیجی به کمیته انضباطی فراخوانی و احکام غیر عادلانه دریافت کردند و طرف مقابل که عامل اصلی بودند به جای دعوت به کمیته تشویق شدند.

از زمان انتخابات مجلس به این طرف نحوه برخورد عوامل حراست با بچه های بسیج دانشجویی بسیار تغییر کرده و روز به روز بدتر و چه جلوی درب و چه ساختمان ها به نحوی مشکل ایجاد می‌کند.

از میان بردهای متعدد دانشجویی در دانشگاه، بردهای بسیج دانشجویی با حضور عوامل حراستی  به نحوی به یغما می‌روند.

در روز ۱۶ آذر عوامل حراست مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه را به جلسه به اصطلاح روز دانشجو راه نمی‌دهند و اعلام می‌کنند که او ا نمی‌شناسیم.

مایع شرمساری دانشگاه در روز دانشجو موقعی است که وقتی یکی از اعضای شورای مرکزی بسیج دانشجویی به توهین بی‌سابقه و بی نظیر  سخنران برنامه به ارکان نظام اعتراض می‌کند، توسط عوامل حراستی به بادکتک گرفته می‌شود و از سالن به بیرون انداخته می‌شود؛ که البته می‌دانیم فردا به بهانه برهم زدن نظم به کمیته انضباطی خواهد رفت و حکم وی نیز از قبل بر همه ما روشن است.

نکته جالب این جاست، در دو برنامه قبل که توسط بسیج دانشجویی دعوت شدند و در همین بیان هم از دانشگاه یاسوج به جهت میزبانی میهمانان تشکر به عمل می‌آوریم، دانشجویان اجیر شده و معلوم الحال با بی ادبی تمام از شروع برنامه تا پایان ضمن توهین به سخنران و ارکان نظام، نظم جلسه را به هم می‌ریزد، قریب به ۱۰ و حتی بیشتر عوامل حراستی و گاها شخص مسئول حراست دانشگاه حضور دارند و حتی یک اشاره و حرکت برای کنترل آن‌ها نداشته و بارها مشاهده شده  تشویق هم می‌شوند؛ اما در جلسه دیگری که سخنران دوتا از قوای نظام را از صدام افلقی بدتر می داند جواب دانشجوی بسیجی معترض به این هتاکی کتک کاری و بیرون انداختن از سالن توسط عوامل حراستی است.

علی ایحال باز برای چندمین بار به صورت علنی اعلام می‌نمایم که اگر طی این چند روز پاسخ مناسب، عذرخواهی و لغو احکام بدون دلیل صورت نگیرد، با انتشار برخی دیگر از موارد خصوصا جلسه روز ۱۶ آذر دست به اقدام دیگری خواهیم زد.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.