مشترکان غیر مجاز آب در کهگیلویه و بویراحمد کام مردم را تشنه کرده‌اند

یکی از اهالی شهرک امام علی(ع) یاسوج به مهر دنا می‌گوید: مانده‌ام که چگونه در این شهر در حالی می‌دانند تنش آبی وجود دارد ولی روزانه آب شرب زیادی به دلیل بی توجهی خانواده‌ها در خیابان سرازیر و به جوی آب می‌ریزد.

کد خبر : 7339
تاریخ انتشار : جمعه 25 خرداد 1397 - 12:49

مهر دنا/ مشترکان غیر مجاز بی رحمانه آب را هدر می‌دهند تا در فاصله بسیار اندکی از آنان افراد دیگری لبشان تشنه و از این اقدام برخی افراد متخلف، کامشان تلخ شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهر دنا از یاسوج، بیش از ۲۵ درصد آب شرب استان کهگیلویه و بویراحمد به دلایل مختلف از جمله وجود انشعاب‌های غیر مجاز و فرسودگی شبکه‌ها هدر می‌رود در حالی ۶ شهر استان از جمله یاسوج و مادوان با مشکل تنش آبی روبه‌رو بوده و در صورت ادامه این روند امکان بحران وجود دارد.

یکی از اهالی شهرک امام علی(ع) یاسوج به مهر دنا می‌گوید: مانده‌ام که چگونه در این شهر در حالی می‌دانند تنش آبی وجود دارد ولی روزانه آب شرب زیادی به دلیل بی توجهی خانواده‌ها در خیابان سرازیر و به جوی آب می‌ریزد.

رضا محمدی افزود: شکی وجود ندارد آب‌های که در خیابان‌های یاسوج به دلیل شستشوی خیابان و یا خودروها جاری می‌شود اشنعاب غیر مجاز دارد زیرا دلیلی وجود ندارد برخی از صبح تا شب حداقل بیش از ۲ ساعت شیر آب را باز کرده و به شست‌وشوی خیابان مشغول شوند.

یکی از شهروندان مادوانی گفت: شهر مادوان با مشکل شدید کمبود آب روبه‌رو بوده به گونه‌ای که در طول شبانه روز کمتر از ۵ ساعت آب داریم ولی در مقابل برخی شیر آب را باز کرده و آب پاشی می‌کنند.

محسن موسویان با تقدیر از خدمات آبفای شهری در زمینه خدمات دهی با وجود مشکلات موجود بیان کرد: انتظار می‌رود اهالی روستای مهریان از انتقال آب از تنگه کبوتری به شهر مادوان و روستاهای اطراف همکاری کنند زیرا مردم در زمینه تامین آب شرب مورد نیاز مشکلات اساسی دارند.

 طرح شناسایی و جمع آوری انشعابات غیرمجاز

معاون امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح شناسایی و جمع آوری انشعابات غیرمجاز آب در شهر چیتاب خبر داد و گفت: طرح جمع آوری انشعابات غیرمجاز به صورت مداوم و در تمامی شهرها و روستاهای اقماری تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب استان اجرا می‌شود،

گودرزی بیان کرد: با توجه به بی‌آبی و کاهش منابع تولید آب در شهرهای استان هرگونه اقدام به نصب انشعاب غیرمجاز و دستکاری در تاسیسات آب و فاضلاب تخطی اط قانون و تجاوز به حقوق دیگر شهروندان است.

معاون امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هرگونه نصب انشعاب غیرمجاز و دستکاری در تاسیسات آب و فاضلاب از ۳ تا ۶ سال حبس به دنبال دارد، ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب استان در این زمینه با هیچ کس مماشات نخواهد کرد و افراد خاطی منتظر برخوردهای قاطع باشند.

گودرزی با بیان اینکه این طرح جمع آوری انشعابت غیرمجاز آب به صورت مدوام و در تمامی شهرهای استان اجرامی شود، گفت: از صبح امروز نیز این طرح در شهر چیتاب اجرا شد و ضمن جمع آوری انشعابات غیرمجاز ، افراد متخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

اصلاح و توسعه ۱۴۰۰ متر شبکه توزیع آب دوگنبدان

مدیر امور آب و فاضلاب شهری دوگنبدان با بیان اینکه یک کیلومتر شبکه توزیع آب در سطح این شهر در ۳۰ روز اخیر اصلاح شد، گفت: طی همین مدت بیش از ۴۰۰متر توسعه شبکه توزیع آب در سطح شهر دوگنبدان انجام شده است.

سید بهنام پاد با اشاره به اینکه روند اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب در سطح شهر دوگنبدان روند قابل قبولی دارد، ادامه داد: طی همین مدت ۸۳ فقره کنتور خراب جمع آوری و تعویض شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.