از غیبت استاندار در جلسه تا کوتوله سیاسی خواندن برخی از لیدرهای نماینده توسط کاظمی جو رئیس ارشاد

بلاخره پس از کش و قوس های فرواوان و بحث هایی زیادی که در خصوص انتخاب فرماندار کهگیلویه بود جلسه تودیع و معارفه فرمانداران قدیم و جدید کهگیلویه با حواشی زیادی در سالن دانشگاه آزاد برگزار شد.

کد خبر : 24888
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱

به گزارش مهردنا، بلاخره پس از کش و قوس های فرواوان و بحث هایی زیادی که در خصوص انتخاب فرماندار کهگیلویه بود با معرفی سید عبدالعزیز موسوی با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار و برخی از مدیران استانی و اعضای شورای اداری کهگیلویه و تعدادی از لیدرها و حامیان نماینده کهگیلویه بزرگ در سالن دانشگاه آزاد دهدشت برگزار شد.

این مراسم نیز حواشی مربوط به خود را داشت که در نگاه اول حضور لیدرهای نماینده در این جلسه مشهود بود در شاید برای نخستین بار این تعداد از لیدرهای یک نماینده در چنین جلساتی حاضر می شدند و حتی تعدادی از این لیدرها و شرکت کنندگان مجبور شدند تا انتهای جلسه سرپا در جلسه حضور داشته باشند و تعدادی هم بیرون از سالن دو نفری یا چند نفری در حال برگزاری جلسات کارشناسی بودند.

استاندار که تا پیش از این در معارفه همه فرمانداران جدید حضور داشت اما عدم حضور وی موجب شد تا بر حاشیه های این جلسه افزوده شود هر چند دلیل غیبت ایشان سفر دکتر قالیباف در روزهای آینده به استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان شد اما این غیبت سئوالات زیادی را در ذهن شرکت کنندگان ایجاد کرد.

امام جمعه دهدشت به عنوان نخستین سخنران در این جلسه جمهوری اسلامی را معجزه قرن عنوان کرد و گفت: این مهم عنایت خداوند رحمن و ماحصل خون شهدا و جاویدالاثرهایی است که هنوز مادرانشان چشم انتظار آنها هستند.

 

 

وحدانی فر با تشریح توصیه‌های امام علی(ع) به مالک اشتر، خطاب به مسئولان افزود: انسان های چاپلوس که خودشیفته هستند و خود پسند و صرفا صفات حسنه را برای شما بیان می کنند و برای شما القاب دکتر و مهندس و غیره به کار می برند، خیر شما و جامعه را نمی خواهند، آنها را باید از خود دور کنید، آنها انسان هایی هستند که شما را بزرگ می کنند برای اینکه به اهداف خودشان برسند، مراقب باشیم که رضایت خالق مهمتر از رضایت مخلوق است.

وی با بیان اینکه در مسئولیت های اجرایی باید به حرف هر کسی توجه نکنیم، گفت: اگر خط کش بگذاریم که این با ما بود و دیگری نبود، این می گذرد و شما می مانید و پاسخگویی اعمال و ما در محضر خداوند رحمان باید پاسخگو باشیم.

وحدانی فر  با بیان اینکه متاثر و متاسفم که اینقدر طایفه گرایی و قوم گرایی، سرحد و گرمسیری در استان ما رواج دارد، افزود: جوانان متعهد و توانمند و دارای تخصص را کنار می گذاریم چون سرحدی است یا گرمسیری چون با ما بود یا با مانیست، چون این حزبی است و آن جناحی، چون تو از فامیل ما نیستی و چون تو با ما نبوده ای.

امام جمعه دهدشت عنوان کرد: کهگیلویه محروم نیست بلکه این شهرستان از دست تصمیمات نابخردانه مظلوم است، آیا اگر سد آبریز ایجاد شود کهگیلویه از مظلومیت در نمی آید، آیا اگر پروژه آبرسانی به دشت های حومه غربی که ده ساله شده، تکمیل می شد اوضاع شهرستان اینطور بود، آیا اگر صنعت را در شهرستان می دیدیم موضوع اینطور بود، این کج اندیشی ها و عدم توجه ها و تصیم گیری های غیر کارشناسی باعث شده که اوضاع اینچنین شود و جوانی از کهگیلویه برای کار به عسلویه، خوزستان، آبادان و بیدبلند مراجعه کند و به او بگویند تو اهل اینجا نیستی و کد ملی تو متعلق به اینجا نیست و حق استخدام نداری، این جوان به کجا باید پناه ببرد.

وی ادامه داد:  در برخی از نقاط استان همراه با شهرستان کهگیلویه و شهر دهدشت بعضی پروژه ها سالیان سال شروع شده است و بیش از 10 سال در همان شهرستان ها از همان پروژه ها در حال استفاده هستند اما کهگیلویه و دهدشت 10 الی 15 درصد پیشرفت دارند.

امام جمعه دهدشت خطاب به آقای موسوی فرماندار جدید گفت: توقع این است که نه تنها فرماندار باشید بلکه مانند معاون استانداری و بلکه استانداری در این منطقه باشید و مدیران کل بی توجه و نابخردی را که ضعف دارند و زخم های کهگیلویه را عمیق تر کرده اند به اینجا بیاورید و از آنها مطالبه کنید و تلاش کنید که گامی به جلو برداشته شود.

وی در پایان سخنانش ضمن تبریک به آقای عبدالعزیز موسوی به عنوان فرماندار جدید از زحمات فرماندار سابق جناب آقای دارا کریمی نژاد تقدیر و تشکر کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه به عنوان دومین سخنران جلسه نمایندگی از اعضای شورای اداری پشت تریبون رفت و در حالی که دل پر خونی داشت سخنرانی خود را با قطعه شعری آغاز کرد و در ادامه صحبت های امام جمعه گفت: نقد باید علمی و منصفانه عینی و بی طرفانه باشد و امیدوارم که صحبت هایی که بیان می شود به بال کت و شلوار کسی بر نخورد.

ایرج کاظمی جو افزود: من با پنج فرماندار کار کردم و فراز و نشیب های زیادی را داشتیم با آقای کرامت کریمی دوره کوتاهی را شروع کردیم و با آقای دکتر پوزش ادامه دادیم که خیلی از دوستان من منتقد پوزش بودند منصفانه یا مغرضانه.

وی گفت: یادم هست در جلسه ای که با حضور مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمان آقای دکتر دهبانی و آقای خادمی استاندار داشتیم در آن جلسه آقای دکتر دهبانی گفتند که یک یا دو نفر از مدیران صحبت کنند که قرعه به نام ما افتاد و در آن جلسه صحبت کردیم و در آن جلسه گفتیم تا زمانی که علی پوزش ( فرماندار وقت ) دهدشت هست حال و روز حوزه فرهنگ خوب است.

کاظمی جو ادامه داد: وقتی من این صحبت را انجام دادم خیلی از دستان که از نظر جایگاه و قبیله فکری با هم بودیم حرف هایی زدند که به مزاق من خوش نیامد ولی اصلا توجه نکردم، چرا؛ چون حرفهایشان سندیت نداشت، من در حوزه فرهنگ کار می کردم و من تشخیص دادم که در آن برهه از زمان آن صحبت ها را بیان کنم.

وی اضافه کرد: بعد از آن با دکتر نیکبخت هم ادامه دادیم که یادم است در یکی از جلسات اولین دیالوگش این بود که من آدم سیاسی نیستم، آن موقع آقای قبادپور سرپرست اداره اوقاف بودند و بغل دست هم نشسته بودیم که بهش گفتم اگر سیاسی نیستی چرا فرماندار شدید چون فرمانداری که منصوب می شود اولین ویژگی و المانی که باید داشته باشد سیاسی بودنش است ولی نه اینکه یک سیم خاردار به دور خود و تفکرش بکشد.

رئیس ارشاد کهگیلویه عنوان کرد:  پس از آن اقای اتابک که در سابق از دوستان خوب ما بودند فرماندار شدند و در یک برهه از زمان هر دو در یک جایگاه فکری بودیم و بعد از اینکه آقای دکتر لاهوتی رد صلاحیت شدند من به دنبال فامیل خودم آقای رستاد رفتم و ایشان هم به دنبال فامیل خوشان آقای مژده ای رفتند؛ فامیل بازی بود دیگر!!! من رفتم رفتم دنبال فامیل نسبی و سببی خودم و ایشان هم به دنبال برادر خودش رفت اما کار ایشان بهتر بود چون برادرش بهتر بود اما ایشان( رستاد ) فامیل دور من بود.

وی افزود: متاسفانه بیش از 10 بار با هم کنتاکت ( درگیری لفظی ) داشتیم و ایشان فرماندار بود من باید فرمانبرداری می کردم از جایگاه ایشان که مدیر دولت بودند، یک روز آقای کاظمی بیدک مدیرکل سیاسی که ارتباطی هم بستگان من با ایشان داشتند ما را با هم معرفی کردند به آقای جمالی و تماس گرفتند و گفتند که شما و آقای اتابک چه مشکلی با هم دارید و خیلی راحت گفتم که هشت سال دولت آقای احمدی نژاد من دیشموک بودم و ایشان انتقالی گرفتند مثلا به واسطه آقای ایکس گمرک بودند و خوش بودند و الان یکسری حرف هایی می زنند و ما ناراحت می شویم و گذشت تا در جلسه برنامه و بودجه آقای نماینده بودند و آقای شهابی ( برنامه و بودجه) بودند و به حوزه فرهنگ اجحاف شد و مثلا کتابخانه 8 میلیون تومان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی 86 میلیون تومان و دیگر ادارت فرهنگی به همین صورت …. و به همین دلیل در جلسه صحبت هایی داشتم و آقای موحد نماینده شهرستان هم بودند در آن جلسه آقای اتابک گفتن که باید این اتفاقات بیفتد که در همان جلسه به آقای اتابک گفتم این باید ها را به کی داری میگی!!!! مخاطب من هستم و شما که مدیران دولتیم و ما باید این مشکلات را حل کنیم، پس از آن ایشان با آقای صدوقی از دوستان ما تماس گرفتند و گفتند که کاظمی به خاطر خوشامد موحد من را خراب کرد و زنگ زد به یکی از بچه های سادات که نظامی است و من خیلی دوستش دارم و گفت کاظمی به خاطر خوشامد موحد مرا خراب کرد و ایشان در جواب گفت که کاظمی به خاطر خوشامد هیچ شخصی در این مملکت کسی را خراب نمی کند…..

کاظمی جو در ادامه عنوان کرد: یه وقتی در شهرستان کهگیلویه مدیران پشت سر هم عوض می شدند و بعد نمانیده دولت در تکریم و معارفه حضور پیدا نمی کرد و پشت پرده هم اتفاقاتی می افتاد، خب این خیلی فاجعه است که مثلا کسی فرماندار باشد و مدیرش را عوض کنند و در تودیع و معارفه هم حضور پیدا نکند و خودش نقش اپوزیسیون را پیش دوستانش را داشته باشد و بگوید من اطلاع نداشتم این از فاجعه هم فاجعه تر هست اما در زمان آقای کریم نژاد ایشان گفتند تا زمانی که من هستم این اتفاق نمی افتد و برای مدیر منابع طبیعی آقای آویزش که قرار بود تغییر کند و ایشان گفتند تا من هستم این مدیر تغییر نمی کند.

وی افزود: کسی که به عنوان فرماندار و نماینده دولت منصوب می شود و بگوید که من در عزل و نصب ها دخالتی نداشتم، آن باید برود بمیرد هر چند من اعتقاد دارم اکثر به اتفاق مدیرانی که منصوب می شوند ممکن است که خیلی از ویژگی ها و پارامترهای لازم را نداشته باشند و باید از فیلتر استانداربگذرد، معاون سیاسی تایید کند و نمایندگان نیز تایید کنند و بعد کوتوله های سیاسی( با نگاهی معنا دار به تعدادی از لیدرهای نماینده که در جلسه حاضر بودند ) تایید کنند و پس از آن مدیر شود و اوامر همه این دوستان را سمعا و طاعتا را اجرا کند پس این مدیر چطور می تواند زحمت بکشد و کار مردم را انجام دهد.

از پشت صحنه به مجری اعلام کردند که به ایشان بگوید وقت تمام است هر چند آقای کاظمی جو گفت که 15 دقیقه وقت دارم  ری تمام حساس هستم و هنوز زمانم تمام نشده، در پایان دغدغه های خود را نسبت به سستی هایی که در زمینه کار فرهنگی انجام می شود اعتراض کردند و گفتند یکی از فرمانداران این شهرستان می گفت برای من آسفالت یک کیلومتر از جاده های این شهرستان از کار فرهنگی مهمتر است.

و در پایان سخنران اش هم آقای دارا کریمی نژاد را از تیکه های خود بی نصیب نگذاشت و گفت زیر پوست شهر می گویند که آقای کریمی نژاد می خواهد برود و کار سیاسی  انجام دهد ( آماده شدن برای شرکت در انتخابات ).

دارا کریمی نژاد، فرماندار سابق شهرستان کهگیلویه در این جلسه اصل بر اعتماد و برائت و تعامل را اولویت‌های کاری خود نام برد و گفت: با تعامل گره‌ها حل خواهد شد.

وی افزود: دولت تدبیر و امید با وجود مشکلات فراوان از تنش‌های آبی تا کرونا و  واکسن‌ستیزی، اما واقعا با تدبیر بود و امید میداد.

کریمی نژاد حضور بنیاد علوی در لنده و دیشموک را حاصل تلاش‌های خود عنوان و اظهارکرد: همچنین با توجه به خشک‌سالی و آتش‌سوزی ها، امسال کمترین آتش سوزی در شهرستان کهگیلویه داشتیم.

وی ضمن تبریک به فرماندار جدید خواستار همراهی مسولان با وی جهت موفقیت کهگیلویه شد و بیان کرد: کهگیلویه با داشته‌هایی که دارد می تواند موفق شود.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم با بیان اینکه ما مجری قانون هستیم و نه مفسر آن، اظهار کرد: خواسته مردم از مسئولان عمل به مُر قانون است. اگر مسئولان سلیقه‌ای عمل کنند عایدات خوبی نخواهد داشت.

سید جواد هاشمی با بیان اینکه جابجایی مدیران دلیل ضعف مدیر قبلی محسوب نمی شود، گفت: با تغییر دولت‌، جابجایی‌ها امری طبیعی است.

وی با بیان اینکه طرح‌های خوبی در کهگیلویه فعال هستند خواستار سرعت پیشرفت این پروژه‌ها از فرماندار جدید این شهرستان شد.

پس از سخنان معاون سیاسی استاندار فرماندار جدید شهرستان کهگیلویه معارفه از زحمات فرماندار قدیم تجلیل شد.

پس از آن در حالی که باید به دلیل نزدیک شدن به وقت اذان ظهر همه گمان می کردند که مراسم پایان یافته است به ناگاه فرماندار جدید پشت جایگاه قرار گرفت و حتی در میان صحبت های ایشان علی رغم تذکر یکی از مسئولان روابط عمومی استانداری که وقت اذان ظهر شده و بهتر است تمام کنید اما ایشان با اصرار به صحبت های خود ادمه دادند.

فرماندار جدید کهگیلویه پس از قرار گرفتن پشت میکروفن در حالی که استرس آن به وضوح مشهود بود برای غلبه بر این استرس به بهانه صاف کردن گلو ( هم ) کرد و شدت این صدا چنان بلند بود موجب توجه همراه با ترس برخی از افراد حاضر در جلسه شد.

سرپرست فرمانداری کهگیلویه در این جلسه گفت: فرماندار کهگیلویه قصد آن دارد تا با تامل پویا با تمامی نخبگان صاحب نظر و مراعات افراد عمومی و شوق پذیری از عقلا  به نحوی مسائل را پیش ببرد که امور نه در پایان عمر دولت که در پایان هر سال شاهد بهبود نسبی و گشایش مشروع باشند و توسعه متوازن با سبکی متفاوت و متمایز از گذشته شتاب بیشتری گیرد و شاخصه های عزت این حوزه روند افزایشی بگیرند.

سید عبدالعزیز موسوی با بیان اینکه منشور مدیریتی من کلام نورانی آقا امیرالمومنین است که فرموده است ما این موقعیت و منصب را امانت الهی می دانیم و آن را به چشم طعمه و کاسبی به آن نگاه نمی کنیم، افزود: انتظارات کهگیلویه عزیز و بخش های تابعه در مسیر توسعه و محرومیت زدایی محقق نخواهد شد مگر اینکه آمایش سرزمینی و ظرفیت های متعدد این خطه آنچنان که باید ملحوظ گردند و مورد توجه قرار گیرند.

وی با بیان اینکه تمایل دارم که بر نکات ذیل تاکید بیشتری داشته باشم عنوان کرد: توجه ویژه به مقوله گردشگری و زیبا سازی فضاهای شهری و احیاء مدیریت بافتهای تاریخی چرا که امروزه صنعت گردشگری به یکی از صنایع شکوفای جهان تبدیل شده و به باور کارشناسان صنعت گردشگری طی چند دهه آینده به عنوان صنعت اول جهان و بالاتر از صنعت نفت و خودرو قرار خواهد گرفت.

موسوی ادامه داد: عنایت خاص به مسئله کشاورزی و ضرورت های اصلاح الگوی کشت و آبیاری نوین و سرمایه گذاری در زمینه کشت گیاهان دارویی، تمرکز در بحث راهها و دوبانده سازی مسیرهای اصلی و بهینه سازی راهای روستایی برای ارتقای سطح کیفی حمل و نقل.

وی همچینین از همه صنوف و اقشار درخواست کرد که در توسعه شهرستان با وی همکاری داشته باشند.

در پایان جلسه نیز بازار تبریک و روبوسی لیدرهای نماینده با فرماندار جدید گرم بود.

به دلیل طولانی شدن مطلب از توضیحاتی که در خصوص سخنان آقای موسوی بود خودداری می شود و آن را به روزها آتی می سپاریم و با آرزوی موفقیت برای فرماندار جدید کهگیلویه اما سخنان آرمانی ایشان در جلسه و خواندن نطقشان به صورت کلمه به کلمه از روی کاغذ و حتی استرسی که از چهره وی موج می زد که همه نشان از عدم آمادگی وی برای این جلسه بود و با توجه به دعوت جناب آقای موسوی برای توسعه شهرستان امیدارم که ایشان از فرماندارانی باشند که تاب و تحمل نقد خبرنگاران را داشته باشند و نقد ها را در جهت رشد و توسعه شهرستان ببینند.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.