روایت کامل مهر دنا از پنجمین سفر استانی رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز به همراه برخی از اعضای هئیت دولت وارد فرودگاه شهر یاسوج شد و از سوی مقام‌های استان مورد استقبال قرار گرفت.

کد خبر : 21911
تاریخ انتشار : جمعه 9 مهر 1400 - 15:27

مهر دنا/ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز به همراه برخی از اعضای هئیت دولت وارد فرودگاه شهر یاسوج شد و از سوی مقام‌های استان مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهر دنا، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز وارد فرودگاه شهر یاسوج شد و از سوی مقام‌های استان مورد استقبال قرار گرفت.

بازدید از سد تنگ سرخ، دیدار با عشایر گرگو، حضور و سخنرانی در جمع نمایندگان اقشار مختلف،علما و نخبگان، بازدید میدانی از مناطق مختلف، پروژه‌های اقتصادی و همچنین حضور در شورای اداری استان و نشست با خبرنگاران از برنامه‌های رئیس جمهور در سفر یکروزه در یاسوج است.

رئیس‌جمهور را کار، بهداشت، وزیران کشور، جهاد کشاورزی‌، وزیر تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی‌، بهداشت‌، صنعت، معدن و تجارت، معاون سازمان برنامه و بودجه، رئیس دفتر رئیس جمهوری و معاون اجرایی رئیس جمهوری در سفر به استان کهگیلویه  کهگیلویه و بویراحمد همراهی می‌کنند.

استقبال خودجوش یاسوجی‌ها از آیت‌الله رئیسی در بدو ورود

کاروان خدمت دولت مردمی در ادامه سفرهای استانی صبح امروز وارد فرودگاه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد شد که در مسیر فرودگاه مورد استقبال خودجوش مردم قرار گرفتند.

بازدید آیت‌الله رئیسی از سد در حال ساخت تنگ‌ سرخ‌

رئیس جمهور بلافاصله پس از ورود به استان کهگیلویه و بویر احمد با حضور در محل ساخت سد تنگ‌ سرخ، از روند ساخت این سد بازدید کرد.

رئیس جمهور بلافاصله پس از ورود به استان کهگیلویه و بویر احمد با حضور در محل ساخت سد تنگ‌ سرخ، از روند ساخت این سد بازدید کرد.

‌‌آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی که در بازدید از سد تنگ سرخ از سوی وزیر نیرو همراهی می شد با توضیحات مهندسان و دست‌اندرکاران از جزئیات ساخت این سد خاکی مطلع شد.

مردم این منطقه وقتی متوجه حضور رئیس جمهور شدند به گرمی از آیت الله رئیسی ‌استقبال و سعی کردند درخواست‌ها و مشکلات خود را با رئیس جمهور در میان بگذارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در جمع مردم تنگ سرخ با بیان اینکه بهترین لحظات من لحظاتی است که در اجتماع مردم قرار دارم گفت: من فعلا در استان هستم و شما می‌توانید مشکلات و نیازهای خود را در قالب نامه و مکتوب به همکاران بنده تحویل دهید و قول می دهد در اسرع وقت آنها را مطالعه و رسیدگی کنم.

وی گفت: بدون شک نامه ها و خواسته های شما پیگیری و جواب داده می شود.

وزیر نفت از سد چم‌شیر بازدید کرد

جواد اوجی وزیر نفت در پنجمین سفر رئیس جمهوری به استان‌ها به عنوان نماینده ویژه آیت الله سید ابراهیم رئیسی در شهرستان گچساران حضور دارد تا مسائل و مشکلات در حوزه مختلف را بررسی و برای تصمیم گیری و مساعدت در اختیار رئیس جمهور و هیئت دولت قرار دهد.

جواد اوجی وزیر نفت دربازدید از سد چم شیر اظهار داشت:در صورت تامین اعتبار 180 میلیارد تومانی سد چم شیر از اوایل سال آینده شاهد آبگیری آن هستیم.

وی خاطرنشان کرد: این سد یکی از بزرگترین سدهای مخزنی  کشور بوده که افزون بر دو میلیارد و 400 میلیون متر مکعب ذخیر آب دارد و تامین کالای این سد در بخش نیروگاهی نیز انجام گرفته و تامین سیمان این سد را در جلسه دولت مطرح می‌کنیم و امیدواریم تا پایان امسال آبگیری این سد آغاز شود.

سد چمشیر با هدف تولید انرژی برق آبی به میزان 482 گیگا وات ساعت در سال و تامین آب کشاورزی، شرب، صنعت و توسعه گردشگری و کنترل سیلاب در حال احداث بوده و هم اکنون 84 درصد پیشرفت کاری دارد.

سد چم‌شیر با هدف تولید انرژی برق آبی به میزان 482 گیگاوات ساعت در سال و تأمین آب بخش های مختلف از جمله توسعه گردشگری، کشاورزی در روستاهای بالا و پایین دست سد و کنترل سیلاب و صنایع آبزیان اجرا شده است.

بازدید وزیر کار از روستاهای محروم مارگون

حجت‌الله عبدالملکی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از برخی روستاهای شهرستان تازه تاسیس و محروم مارگون بازدید کرد.

حجت‌الله عبدالملکی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از برخی روستاهای شهرستان تازه تاسیس و محروم مارگون بازدید کرد و از نزدیک با مسائل و مشکلات مردم آشنا شد.

ایجاد طرح‌های بزرگ اقتصادی با هدف اشتغالزایی، احداث جاده مناسب و آسفالته، تامین آب شرب سالم و اتصال به شبکه اینترنت پرسرعت از مهمترین خواسته‌ها و مطالبات مردم شهرستان مارگون از رئیس جمهور و اعضای هئت دولت بوده است.

دیدار رئیسی با عشایر ‌گرگو ‌در سیاه‌چادر

رئیس جمهور در ادامه برنامه‌های سفر استانی به کهگیلویه و بویراحمد، در جمع عشایر منطقه گرگو بویراحمد حضور یافت و از نزدیک با آنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله ‌سید‌ابراهیم رئیسی در ادامه بازدید از پروژه‌ها و مناطق مختلف در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد، در جمع گروهی از عشایر بویراحمدی در تنگه گرگو حضور یافت و بدون واسطه و رو در رو با آنان گفتگو کرد.

رئیس جمهور در بدو ورود به منطقه استقرار عشایر، مانع از اقدام یکی از خانواده‌های عشایر برای سر بریدن گوسفند قربانی شد و با قدردانی از ابراز محبت آنان  با حضور در چادر این خانواده پای سخنان‌شان نشست و با گرمی با آنان گفتگو کرد.

‌رئیسی همچنین در چادر دیگری در جمع معتمدین و بزرگان عشایر بویراحمدی حضور یافت و درباره مشکلات و درخواست‌های آنان و راهکارهای حل و فصل مشکلات مطرح شده با بزرگان عشایر به گفتگو پرداخت.

رئیس جمهور همچنین در جمع عشایر بویر احمدی با بیان اینکه عشایر همواره در عرصه‌های دفاع و حمایت از انقلاب، نظام اسلامی و آرمان‌ها و ارزش‌ها خوش درخشیده‌اند، گفت: عشایر همواره با جان، مال و هستی خود از انقلاب اسلامی حمایت کرده‌اند و امروز نیز حرکت عظیم اقتصادی آنان نقش موثری در تحقق رونق اقتصادی کشور دارد.

وزیر جهاد کشاورزی از پروژه‌های عمرانی کهگیلویه بازدید کرد

سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور از برخی پروژه‌های عمرانی شهرستان کهگیلویه بازدید کرد.

سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در پنجمین سفر استانی از برخی پروژه‌های عمرانی شهرستان کهگیلویه بازدید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از محل اجرای سد آبریز خواستار بررسی دقیق مسائل و مشکلات و تسریع در روند اجرایی این پروژه بزرگ شد.

بازدید از پروژه ملی جاده پاتاوه – دهدشت، پتروشیمی دهدشت، باغات شمس آباد چرام و کارخانه فسفات، شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان کهگیلویه و چرام، بازدید از طرح آبرسانی به اراضی حومه غربی و پروژه‌های آبرسانی به چهار شهر دهدشت، چرام، لنده و سوق از جمله برنامه‌های سفر وزیر جهادکشاورزی به کهگیلویه است.

روایت وزیر کشور از ‌‌دیدارهای پیش‌بینی‌نشده ‌رئیس جمهور با مردم

وزیر کشور می‌گوید: رئیس جمهور در مسیر برگشت بازدید از سد تنگ سرخ و عشایر گرگو به صورت پیش بینی نشده با مردم دیدار و گفت‌وگو کرد.

احمد وحیدی وزیر کشور اظهار داشت: رئیس جمهور بعد از بازدید از سد تنگ سرخ و عشایر منطقه گرگو بویراحمد در چندین تجمع مردمی به صورت پیش بینی نشده حضور پیدا کرد که مردم از اینکه رئیس جمهور را بدون اطلاع قبلی در میان خود می‌دیدند، بسیار خوشحال بودند.

وی خاطرنشان کرد: در این تجمعات مردم در گفت‌وگوهایی صمیمانه با آیت الله سید ابراهیم رئیسی حرف خود را زدند و از اینکه رئیس جمهور را در بین خودشان می‌دیدند، ابراز رضایت داشتند.

وحیدی با اشاره به برنامه‌های رئیس جمهور در سفر یک روزه به کهگیلویه و بویراحمد، یادآور شد: آیت الله رئیسی ابتدا از روند اجرایی سد در دست ساخت تنگ سرخ بازدید کردند و بعد از به میان عشایر گرگو رفتند.

رئیس جمهور :آینده را روشن و امیدوار‌کننده می‌بینم‌

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در نشست با نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد‌ با بیان اینکه این دوره تصمیم و مبنای کار ما تلاش و فعالیت و تغییر شرایط به نفع مردم است، اظهار داشت: علی‌رغم همه مشکلات پیش‌رو، آینده را روشن و امیدوار‌کننده می‌بینم.

وی با بیان اینکه با کمک مردم، نخبگان و همه می‌توان شرایط را تغییر داد و به نصرت الهی رسید، افزود: تمامی مسئولان از بخشداران تا مقامات بالاتر باید در جامعه امید‌آفرینی کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه ‌در استان کهگیلویه و بویراحمد نخبگان زیادی داریم که می‌توانند منشأ خیر باشند‌، تصریح کرد: به نخبگان می‌گویم ‌آینده برای ملت ایران بزرگ و روشن است لذا با قدرت کار را دنبال کنید.

درخواست شایان نادری از رئیس جمهور

یکی از فعال جهادی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به اینکه استان در 4 حوزه پتانسیل دارد اما این ظرفیت ها در راستای محرومیت زدایی به کار گرفته نشده است، گفت: بخش اعظمی از جمعیت استان را روستائیان تشکیل می‌دهند اما با اجرای الگوی اشتباه و غیربومی روستاهای ما از خودکفایی خارج شده است.

شایان نادری افزود: به دلیل عدم زیرساخت‌ها از محرومیت‌های زیادی رنج می‌بریم زیرا در توزیع امکانات و اعتبارات در کشور عدالت رعایت نشده است و نبود مدیریت‌های جهادی نیز بر مشکلات اضافه کرده است.

وی خواستار تسریع در روند ایجاد و راه اندازی جهاد سازندگی شد و ادامه داد: جهاد با دست و اراده مردم تشکیل گردد و اگر اداری شود بی‌فایده است.

احسان عسکری مدیرکل اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در دولت نهم و دهم با اشاره به تولید بیش از 20 درصد نفت و گاز در استان گفت: راه‌اندازی پتروشیمی ها و همچنین صنایع پایین دستی در مناطق گرمسیری و راه‌اندازی واحدهای فرآوری فرآورده‌های باغی و کشاورزی در مناطق سردسیری یکی از راه‌های توسعه اقتصادی در استان است.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی , آیت الله سیدابراهیم رئیسی , آیت الله سیدابراهیم رئیسی , آیت الله سیدابراهیم رئیسی , آیت الله سیدابراهیم رئیسی , آیت الله سیدابراهیم رئیسی , آیت الله سیدابراهیم رئیسی , آیت الله سیدابراهیم رئیسی , آیت الله سیدابراهیم رئیسی , آیت الله سیدابراهیم رئیسی ,

آیت الله سیدابراهیم رئیسی , آیت الله سیدابراهیم رئیسی ,

آیت الله سیدابراهیم رئیسی ,

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.