اجرای طرح هادی 37 روستا در شهرستان کهگیلویه

رئیس بنیاد مسکن شهرستان کهگیلویه گفت: سال گذشته در شهرستان کهگیلویه اجرای طرح هادی روستایی در 37 روستا با اعتباری حدود 6 میلیارد و 300 میلیون تومان انجام شد.

کد خبر : 17673
تاریخ انتشار : شنبه 21 فروردین 1400 - 20:32

به گزارش مهردنا، رئیس بنیاد مسکن کهگیلویه به مناسبت دهه بنیاد مسکن عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کهگیلویه در سال 1399 را تشریح کرد.

مهرداد متقی پور گفت: در سال 1399 در شهرستان کهگیلویه اجرای طرح هادی روستایی در 37 روستا با اعتباری حدود 6 میلیارد و 300 میلیون تومان انجام شد.

وی افزود: از این اعتبار بیش از 3 میلیارد و 300 میلیون تومان آن تخصیص یافته است.

متقی پور اعتبارات اجرای طرح هادی روستایی در 10 روستا با اعتباری حدود 4 میلیارد و 100 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی، تعداد 25 روستا با اعتباری حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده و 2 روستا با اعتباری حدود یک میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

وی عنوان کرد: در سال گذشته 3 هزار و 625 خدمت استعلام برای روستاییان در زمینه های صدور پروانه، پاسخ استعلام، گزارش تخلفات، بلامانع پروانه به دهیاری ها و دیگر استعلامات انجام شده است.

وی با بیان اینکه در سال 1399 صدور سند شهری تعداد 127 فقره و صدور سند روستایی 189 فقره در بنیاد مسکن کهگیلویه به مراجعان ارائه شده است، گفت: در راستای ارائه خدمت به محرومان نیز 107 قطعه زمین واگذار شده است.

متقی پور با بیان اینکه خدمات مختلفی به روستائیان  محرومان شهرستان در زمینه تسهیلات ساخت، بازسازی و بسهازی شهری و روستایی ارائه شده است، گفت: در زمینه ساخت مسکن محرومان 850 عدد تسهیلات هر کدام به مبلغ 500 میلیون ریال که 250 میلیون آن در قالب کمک بلاعوض بود انجام شده است.

وی افزود: به 200 واحد مسکن روستایی (طرح ویژه ) هر کدام به مبلغ 50 میلیون تسهیلات اعطا شده و در زمینه احداث و بازسازی به صورت قرض الحسنه تعداد 32 تسهیلات 15 میلیون تومانی و تعداد 18 تسهیلات 10 میلیون تومانی پرداخت شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کهگیلویه در زمینه احداث و بازسازی سیل و زلزله شهری و روستایی تعداد 78 فقره تسهیلات که هر کدام به مبلغ 40 میلیون تومان و حدود 10 میلیون تومان آن بلاعوض است پرداخت شده است.

متقی پور با بیان اینکه در زمینه بازسازی و تعمیرات سیل و زلزله شهری و روستایی تعداد 91 فقره تسهیلات که هر کدام به مبلغ 15 میلیون تومان و 5 میلیون تومان آن بلاعوض است پرداخت شده، ادامه داد: در زمینه تسهیلات معیشتی سیل و زلزله شهری و روستایی تعداد 60 فقره تسهیلات 15 میلیون تومانی که 5 میلیونتومان آن در قالب کمک های بلاعوض است پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن شهرستان در زمینه ساخت مسکن اقدامات خیلی خوبی در سال گذشته داشته است، گفت: در زمینه طرح مسکن ملی ساخت 260 مسکن را آغاز کردیم که تعداد 48 مسکن ساخته شده و مابقی در دستور کار است.

متقی پور افزود: طرح مسکن 32 واحدی سمغان در سال گذشته اجرا و به متقضیان واگذار شده و همچنین طرح مسکن 20 واحدی روستای طولیان در حال اجراست و تعداد 4 واحد آن واگذار شده و بقیه نیز به زودی تکمیل می شود.

وی ادامه داد: طرح مسکن 8 واحدی مسکن محرومان در شهر دهدشت نیز در حال ساخت است که امسال به پایان می رسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.