محسن احمدی‌فر

عملکرد نوروزی فرمانداری برای کنترل کرونا در ترازوی انصاف/بویراحمد با احمدی روی ریل ثبات و آرامش

از همان ساعات ابتدایی دریافت حکم سرپرستی فرمانداری توسط احمدی اخبار و شنیده ها از ساختمان فرمانداری حاکی از دمیده شدن روح تازه ای به کالبد سیستم اداری و سیاسی شهرستان بود

کد خبر : 17653
تاریخ انتشار : سه شنبه 17 فروردین 1400 - 11:40

پایگاه اطلاع رسانی مهردنا، محسن احمدی‌فر نوشت//

اسفند ماه ۹۹ بود که خبر معارفه ی سرپرست جدید فرمانداری بویراحمد موجی از واکنشهای مثبت و منفی را در فضای سیاسی و رسانه ای بویراحمد به راه انداخت.

آقای حقوقدان با بیش از ۲۱ سال سابقه ی خدمت و کوله باری از تجربه،مدیریت حوزه سیاسی و انتخابات استانداری را وانهاد تا اینبار در مسئولیت حساس و حیاتی فرمانداری مرکز استان قابلیت های خود را محک بزند.

از همان ساعات ابتدایی دریافت حکم سرپرستی فرمانداری توسط احمدی اخبار و شنیده ها از ساختمان فرمانداری حاکی از دمیده شدن روح تازه ای به کالبد سیستم اداری و سیاسی شهرستان بود و برگزاری جلسات متعدد و پر بازده مخصوصا در ارتباط با بحث کنترل ویروس کرونا که ریاست ستاد مقابله با کرونای شهرستان هم بر عهده ی شخص فرماندار میباشد و ایجاد هماهنگی در بین ارگانهای مسئول و در راس آنها مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد.


حاصل این تلاشهای شبانه روزی آمار و ارقام کرونایی امروز شهرستان بویراحمد میباشد در جایی که دو شهرستان استان از روزها پیش وضعیت قرمز را تجربه میکنند. در حالی که یاسوج پرجمعیت ترین و پر آمد و شد ترین شهر استان است و از طرفی مرکز سیاسی و اداری استان میباشد و حجم مراجعات و اجتماعات در این شهر با سایر شهرهای استان قابل مقایسه نیست اما تا لحظه ی تنظیم این‌ متن وضعیت رنگ بندی شهرستان بویراحمد در حالت نارنجی قرار دارد.

جالب توجه آنکه طبق آمار رسمی منتشر شده، مسیرهای منتهی به شهر یاسوج در کنار شهرهایی مانند رشت،ساری،مشهد و شیراز جزو پر ترافیک ترین مسیرهای کشور در عید ۱۴۰۰ بوده اما حتی این حجم ورود و عبور هم باعث نشده تا بویراحمد وارد فاز بحران شود در حالی که در سراسر ایران دهها شهرستان وارد فاز بحران بیماری شده اند.اگر چه شهرستان بویراحمد هم نیازمند تدبیر بیشتر مسئولین و مردم است تا مبادا مانند دو شهرستان بزرگ دیگر استان وارد وضعیت قرمز شود.

کنترل تمامی مبادی ورودی شهرستان و ایجاد ایستگاههای غربالگری جاده ای با همت مرکز بهداشت بویراحمد و پیگیری مجموعه ی فرمانداری،بستن تمامی تفرجگاه‌های رسمی و ثبت شده اعم از مجوزدار یا بی مجوز که در ایام عید و روز طبیعت شاهد خالی از گردشگر بودن آنها بودیم(حتی مناطق وسیعی مانند تلگاه و تنگ گنجه ای که کنترل ورودی آنها با توجه به قرار گرفتن در مسیرهای اصلی کار دشواریست)، بستن پارکها و بوستان‌های سطح شهر یاسوج،همگی اقداماتی از جانب فرمانداری و با هماهنگی سایر نهادهای مسئول بودند که در کنار همکاری و همدلی مردم مانع از آن شده اند که تا این ساعت بویراحمد بار دیگر دچار وضعیت بحرانی شود.


البته فرمانداری بویراحمد چالش‌های احتمالا سخت تری را در چند ماه آینده در پیش دارد که باید دید آیا از پس آنها هم به همین خوبی برخواهد آمد؟
مهمترین آنها انتخابات ۱۴۰۰ و فضای سیاسی شهرستان که از امروز تا روز انتخابات آبستن مسائل و دشواری های بسیار خواهد بود

در پایان از همه ی فعالین عرصه ی رسانه دعوت میکنم که جدا از تمام اختلاف سلیقه ها،با همکاری یکدیگر به یاری نهادهای مسئول بشتابند تا با فرهنگ سازی این روزهای سخت و دشوار بیماری را با کمترین تلفات پشت سر بگذاریم.تاثیر شما در حفظ سلامت شهروندان در این ایام دست کمی از کادر درمان ندارد

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس سه شنبه , 17 فروردین 1400 - 16:35

تی خدا بی آرامش