دلیل تخریب “مهدی روشنفکر” چیست؟

روشنفکر هر روز قوی‌تر از دیروز به راهش ادامه می‌دهد.بزرگان مجلس اصولگرا برای وی احترام ویژه قائل‌اند، دولتی‌های اصلاحطلب وی را مورد احترام قرار می‌دهند.

کد خبر : 16563
تاریخ انتشار : جمعه 11 مهر 1399 - 1:00

مهر دنا/رضا محمدی– بعد از نطق میان دستور مهدی روشنفکر نماینده مردم شریف شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون، توپخانه ی تخریبِ((خود رقیب پنداران)) شدیدتر از هر زمان دیگری مشغول هدف گیری های کور و بی فایده است.تخریب های بی محابا والبته غیر منصفانه ی این طیف دیگر هیچ رنگی از انتقاد ندارد و عداوت و کینه ای آشکار را هویدا میکند،تا جایی که تمام مرزهای اخلاقی را در هم شکسته و این خود سبب شده تا مخالفان منصف هم بیش از پیش به کارآمدی و حقانیت اندیشه و راه جریان ندای وحدت پی ببرند.

دلایلی مختلف را می‌توان برای تخریب مهدی روشنفکر و اتحاد این روزهای عده ی قلیلی از دو جریان چپ و راست سنتی متصور بود که به برخی از آنها در زیر اشاره می‌شود:

۱_عملکرد فوق العاده: بعد از انتخابات دوم اسفند سال گذشته و پیروزی قاطع مهدی روشنفکر پذیرفتن شکست برای رقبا بسیار سخت مینمود تا جایی که کاندیدای امنیتی جریان راست افراطی در بیانیه‌ای بدون تبریک، جریان پیروز را معلوم الحال خطاب کرد.
تخریبگران شکم را صابون زده و امیدوار بودند که روشنفکر در همان شروع مجلس، با شکست روبه‌رو شود.از آنجایی که دروغگو روزی کارش به جایی میرسد که دروغهای خود را باور میکند،آنها بسیار چشم انتظار این بودند که روشنفکر تاثیری در معادلات سیاسی نداشته باشد، ولی روشنفکر طوفانی و با برنامه حرکت می‌کند و زیر میز خوش و بش مخالفان می‌زند و زمین بازی را برای اولین بار در تاریخ سیاسی منطقه به نفع مردم تغییر میدهد و قواعد بازی را هم خودش و تیم زبده و کارکشته اش تعیین‌ میکنند.

تخریبگرانی که تا دیروز خیال باطل می‌کردند که روشنفکر پیش از شروع بازی باخت را می‌پذیرد،چشم باز می‌کنند و می‌بینند که تمام محاسبات و تحلیل‌هایشان اشتباه بوده و امروز دیگر مهره‌های شطرنج قدرت را زیرکانه و مدبرانه روشنفکر جابجا می‌کند.

روشنفکر در مجلس نایب رئیس دو فراکسیون آسیب‌های اجتماعی و امور عشایر و همچنین عضو ناظر مجلس در شورای عالی آموزش و پرورش می‌شود.
موحد پیگیر است تا نماینده معین گچساران و باشت شود اما هئیت رئیسه به این نتیجه می‌رسد که روشنفکر باید نماینده معین باشد و قالیباف برای وی ابلاغ صادر می‌کند، اما روشنفکر به احترام مردم شریف گچساران و باشت این‌مسئولیت را نمی پذیرد.

وعده روشنفکر برای شایسته سالاری و استفاده از مدیران جوان(طبق گفته خودش در مجلس جوان بودن به شناسنامه نیست بلکه به تفکر پیشرو و مدرن است)و کارآمد خیلی زود در سطح شهرستان و استان به بار مینشیند در حالی که حتی امثال هدایتخواه و تاجگردون هم به این سرعت موفق نشدند تفکرات مدیریتی خود را به بخش های مختلف تسری دهند.

روشنفکر هر روز قوی‌تر از دیروز به راهش ادامه می‌دهد.بزرگان مجلس اصولگرا برای وی احترام ویژه قائل‌اند، دولتی‌های اصلاحطلب وی را مورد احترام قرار میدهندو پشت سر هم بازدیدهای مهم و گره گشا از استان در حال انجام است و این مخالفان را عصبانی کرده است زیرا می‌دانند دیگر سنگ انداختن به قطار پرسرعت روشنفکر راه به جایی نمی‌برد.لذا روی به نفاق و تفرقه افکنی آورده‌اند،غافل از اینکه دیگر حنای آنان برای مردم رنگی ندارد.

تمام برنامه ریزی آنها برای برجسته کردن سکوت روشنفکر در مجلس بود اما روشنفکر در نطقی پیش از دستور،استوار وشجاع حرف دل مردم را می‌زند و در سطح رسانه های کشور سخنان وی دست به دست می‌شود.فعل و انفعالات بعد از این نطق نشان می‌دهد مخالفان دیگر به مرحله جنون رسیده‌اند و تخریب آنان دیگر بوی مردی و مردانگی نمی‌دهد.

۲- ترس از ندای وحدت: روشنفکر بدون اتکا به جریان‌های ۴۰ ساله قدرت و ثروت و با راه انداختن جریان فکری و اندیشه ورزانه ی مردمی((ندای وحدت))ساختارها و تابو های قدرت را در بویراحمد شکست و نخبگان دو جریان سیاسی بدون توجه به مرزهای واهی سیاسی، حزبی و قومیتی و جغرافیایی….دور هم جمع شدند تا بعد از ۴۰ سال مردمی را که عده‌ای با عنوان اصول و ارزش‌ها و عده‌ای با نام مردم سالاری مورد ظلم قرار میدادند و مستضعف نگاه میداشتند به خودباوری برسانند و ساختار را به گونه‌ای تعریف کنند که کسانی که ۴۰ سال به دلیل وارد نشدن به بازی های کثیف قدرت محلی از اعراب برای سیاسیون چپ و راست نداشتند را بر سر میز خدمت میهمان کنند.

ترس مخالفان این بوده جریان ندای وحدت مایه دردسر آنان شود و به یک ایدئولوژی قوی و بنیه دار تبدیل شود که دیگر امکان سرک کشیدن در بازی سیاست را به آنان ندهد و مردم خسته از بازی‌های سیاسی و معامله‌گران چپ و راست،از جای جای بویراحمد،دنا و مارگون برای همیشه در کنار هم بمانند و بازی پرسود آنان را به هم بزنند.

اما عدم عصبانیت روشنفکر و تیم باهوش وی با این تخریب‌ها نشان می‌دهد تحرکات مخالفان در عزم و اراده آنان اثری ندارد و امیدوارنه‌تر به راه خود ادامه می‌دهند و عداوتها و تخریبها راه به جایی نمی‌برد. در یک کلام ” مخالفان بی انصاف به کاهدان زده‌اند”.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 20 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 20
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس جمعه , 11 مهر 1399 - 9:39

فقط نظرها پنهان نکنید

رسول هادوی جمعه , 11 مهر 1399 - 11:11

درود بر دکتر روشنفکر …دریای جاری هستی که باهر خاروخاشاک وعوامل نامتعارف بیرونی تغییر نمی کنی..بنوازبر وجود شریف مبارکت که برای بویراحمدودناومارگون و حتی کشور؛ چتر خیر و برکت آوردی .

البرز جمعه , 11 مهر 1399 - 10:02

کدام دستاورد ؟ یک هزار تومن از دستاوردها برای مردم و رای دهندگان بفرمائید .

انصاف جمعه , 11 مهر 1399 - 10:08

سلام ودرود بر نماینده شجاع، توانمند وخستگی ناپذیر بویراحمد، دنا ومارگون دکترروشنفکر
تشنگان قدرت درمقابل شیفتگان خدمت کم آوردند ومات و مبهوت شدند ازعملکرد سه ماهه دکترروشنفکر
اینان قبل از انتخابات، حین انتخابات ومتاسفانه بعدازانتخابات نیزاخلاق وادب وصداقت باختند….وازعملکرد خالصانه وصادقانه وفوق العاده دکترروشنفکر، سردرگم ومبهوت شدند ودوباره راه تخریب پیش گرفتند. ..کپتانیوزهایی که دنبال منافع شخصی وجیبی خود هستند وخیانت به مردم میکنند. …بهتراست بساطتان راجمع کنید.

ناشناس جمعه , 11 مهر 1399 - 10:13

بله از پا قدمشون قیمت اجناس چند برابری رفته بالا

محمدحسن حقیقت جمعه , 11 مهر 1399 - 11:56

روشنفکر شخص نیست نمادی است برپیشانی شهری که سالهای یتیم بودواکنون که شکوفه ی ندای وحدت شکوفا شده سیاسیون پیرپاتال وتاریخ گذشته تحمل این شکوفایی را ندارند به هردری میزنند تاکه چیزی عایدشان شود غافل ازاینکه به کاهدان میزنند چرا که گنجینه درگاو صندوقی فولادین دردستان حاج مهدی است

میرزا جمعه , 11 مهر 1399 - 15:15

با این همه قدرت ذهن و تحلیل خارق العاده ای که دارین یه رابطه هم بین روشنفکر و شروع جنگ ویتنام پیدا کن ؟؟؟

دنا جمعه , 11 مهر 1399 - 10:24

درودخداوندبرجناب آقای دکترحاج مهدی روشنفکر

طهمورث صبورزاده(صبوری) جمعه , 11 مهر 1399 - 10:36

بزرگی میگفت هر گاه کاری انجام می دهید و مخالفانی در بر خویش نیافتید بدانید و آگاه باشید که راه را اشتباه میروید.
هر چند مخالفان امروزی ندای وحدت نه مخالف که معاندانی اند از جنس کسانی که طاقت حضور اندیشه های نو در عرصه سیاست را ندارند، و آخرین تلاشهای خویش را برای جلوگیری از گسترش بیشتر این اندیشه می نمایند.ولی بدانند گذشت آن دوره ای که مردم آنان را قدیسه هایی دست نیافتنی فرض می نمودند،امروز آنقدر آگاهی مردم افزایش یافته است که تفاوت سره از ناسره را تشخیص دهند.جمجمه های آزاد است که جمعه های انتظار را سر می کشد…

ارش جمعه , 11 مهر 1399 - 10:38

روشنفکر با کاراش وعملش تو مجلس سرامد جریان ندای وحدتی که پایگذاری کردبهش عمل کرده وتمام رقیبانش را مایوس ونامید کرده وهمه میدونیم این انتقادات بجای اینکه جنبه علمی وسیاسی ندارند وباعقل سازگاری ندارد به جزکینه وعقده

حبیب الله دارایی جمعه , 11 مهر 1399 - 10:41

درود بر سردار ندای وحدت حاج مهدی روشنفکر که هیچ فرقی بین مردم نمیذاره و همه را به یک چشم نگاه میکند.خداوند همیشه پشت و پناهت باشه

نصرت زاده بهروز جمعه , 11 مهر 1399 - 11:35

مهدی روشنفکر از معدود منتخبانی است که در تاریخ بویراحمد و دنا در یک جوشش مردمی وارد مجلس شورای اسلامی شد. او نه از سوی جریان خاصی به مردم تحمیل شد و نه هم در همه سال‌هایی که در عرصه دانشگاه خدمت می‌کرد، کیسه‌ای دوخته بود تا بتواند به کمک ثروت، صاحب قدرت شود.

روشنفکر، برآمده از یک انتخاب واقعی از سوی مردم است، مردمی که با وجود گزینه‌های صاحب نظر، رسیدن به آرزوها و آمال خود را در انتخاب روشنفکر می‌دیدند. بنابراین می‌شود با اطمینان گفت که نماینده فعلی بویراحمد و دنا به ستونی تکیه داده که می‌تواند به راحتی تا سال‌ها به پشتوانه آن در کسوت نمایندگی خدمت کند.

با گذشت حدود ۱۲۰ روز از شروع فعالیت روشنفکر او فراتر از انتظارها ظاهر شد تا جایی که بسیاری از آرای خاکستری و آنهایی که انتخاب او را طایفه‌ای می‌دانستند، امروز نماینده بویراحمد و دنا را در جایگاه یک وکیل شایسته و قابل می‌بینند.

تحلیل‌ها نشان از رویش طرفداران روشنفکر دارد.

خیلی‌ها فکر می‌کردند که وحدت یک ایل و طایفه خاص، روشنفکر را در حد و اندازه یک نماینده مجلس کرده است اما تحلیل آمار او در میان سایر طوایف، عملکرد رقبا و نماینده وقت و روحیه مردمی و جسارت او هم در تبدیل روشنفکر به یک رجل سیاسی نقش حیاتی داشتند.

بدون شک قوی شدن روشنفکر برخی‌ها را ناراحت می‌کند و باید منتظر تخریب‌ها باشیم اما باید انصاف داشت و گفت که در همین مدت اندک، پیگیری و سماجت او راضی‌کننده بوده و او در وزارتخانه‌ها مدافع خوبی برای حقوق موکلینش بوده و بدون غیبت در مجلس به وظایف واقعی یک نماینده عمل می‌کند.

هنوز روشنفکر تا پایان یک کارنامه ۴ ساله راه درازی دارد و قطعا او به خوبی می‌داند چه کند که همیشه مردم را داشته باشد و به سرنوشت علام‌محمد زارعی دچار نشود.

باید اذعان کرد که دکتر مهدی روشنفکر در دور آینده انتخابات مجلس، یک رقیب بیشتر ندارد و آن عملکرد اوست؛ هیچ‌کدام از رقبایش شرایط و امتیازات او به ویژه پایگاه مردمی و عدم وابستگی به عوامل متزلزل از جمله حریانات سیاسی را ندارند.

بویراحمد جمعه , 11 مهر 1399 - 17:00

دکتر روشنفکر انصافا مرد با صداقت و یکی از شایسته ترین نمایندگان مجلس اسلامی است ، به تمام وعده هایش با خلوص نیت جامه عمل میپوشاند، فقط اهالی محترم توت نده هرچند سنگ تموم گذاشتین و صندوق طلایی داشتین ، ولی دیگه بیش از حد از نماینده توقع پست و مقام نداشته باشید ، چون ۷۰ هزار به جناب دکتر رای دادند ، نه شما تنها

بویراحمد جمعه , 11 مهر 1399 - 17:06

دکتر روشنفکر انصافا مرد با صداقت و یکی از شایسته ترین نمایندگان مجلس اسلامی است ، به تمام وعده هایش با خلوص نیت جامه عمل میپوشاند، فقط اهالی محترم توت نده هرچند سنگ تموم گذاشتین و صندوق طلایی داشتین ، ولی دیگه بیش از حد از نماینده توقع پست و مقام نداشته باشید ، چون ۷۰ هزار به جناب دکتر رای دادند ، باید از تمام اقشار بکار گماشته شود .

الهی جمعه , 11 مهر 1399 - 20:08

سلام و درود… برادران عزیز «ندای وحدت» مطمئن باشید پس از اعلام نتایج انتخابات، از نظر آقای منتظریان این رقابت ها تمام شدند و نه تنها خود آقای منتظریان بلکه هیچ یک از حلقه های نزدیک آقای منتظریان به فکر تخریب نماینده محترم نیستند… علتش هم اینه تخریب نماینده محترم به صلاح مردم نیست لذا این ”تصورِ تخریب” را از ذهنتان پاک کنید… اگر جایی انتقادی از جناب دکتر روشنفکر شده چندین برابر و با ادبیاتی به مراتب تندتر و… پاسخ داده شده است… البته همگان بهتر است از نقد منصفانه استقبال کنند… دیروز یکی از دوستان مطلب جالبی نوشته بود که “رقیب روشنفکر فقط عملکرد اوست” بنابراین مطمئن باشید انسان های منصف و آگاه حقایق را می بینند و اگر کسی قصد تخریب هم داشته باشد نتیجه نخواهد گرفت… فضای استان ما همیشه انتخاباتی بوده و الحمدالله همه هم فعال سیاسی و اجتماعی محسوب می شویم و مطالب سایت های محلی خیلی عجیب و غریب نیستند بنابراین به جای پرداختن به مطالب انتقادی به فکر تحقق وعده ها باشید…
چند بار مطلب انتقادی در مورد دکتر روشنفکر تو سایت ها دیدم ولی نویسندگان مطلب، خود را از حامیان قبلی ندای وحدت معرفی کرده بودند که به هر دلیل الان منتقد این جریان شده بودند و این ریزش ها و رویش ها طبیعی است و امروزه هر شخصی خود را صاحب فکر و اندیشه می داند و به هیچ وجه چنین مطالبی از سمت حلقه های نزدیک آقای منتظریان نگارش نمی شوند….. معمولا کسی که از یک جریان جدا می شود انگیزه بیشتری برای مطالب انتقادی دارد و این مساله ارتباطی با آقای منتظریان یا دیگر رقبای بازمانده از رقابت انتخاباتی ندارد…

ناشناس جمعه , 11 مهر 1399 - 22:23

چرا همش دور و بر لوداب میچرخه

علی وامقی پور جمعه , 11 مهر 1399 - 23:18

سلام
عملکرد هرکس نماینده اوست و اگر عملکرد یک فرد در میدان ظهور و بروز پیدا کند دیگر هیچ تخریبی کارساز نیست.
دیروز رقابت بر سر انتخابات بود ولی امروز دیگر نیاز به تحلیل و بررسی و بیانیه نیست.
جناب آقای رضا محمدی ، متاسفانه مجلس هنوز هم منفعلانه عمل می کند و ر‌وشنفکر هم که وام دار تمامی طیف هاست و در سرآغاز صحبت خودت هم به آن اشاره شده است منفعلانه تر عمل می کند و کلافی سردرگم را در دست دارد که هرچه بیشتر بتند بیشتر در هم پیچیده می شود.
تا امروز جناب آقای روشنفکر عملکرد قابل قبولی نداشته اند و همین هم باعث نارضایتی و نگرانی مردم است.

نادرپایاب شنبه , 12 مهر 1399 - 4:19

درود بردکترروشنفکر سردارندای وحدت که درطول این ۳ماهه برابر ۴۰سال نماینده گان سابق کارمفید بالخص طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی دردرون مجلس را شروع کرد رقبا از حسرت وحسودی راهی جز سکته قلبی ندارند

امیر علی دوشنبه , 14 مهر 1399 - 0:22

درود بر سردار جریان ندای وحدت جناب دکتر روشنفکر که با نطق کوبنده خود در مجلس هم حرف دل مردم را به گوش مسولین رساند وهم بر دهان مخالفان وکینه توزان وبدخواهان مهر سکوت زد.

محسن پنجشنبه , 28 اسفند 1399 - 0:54

خدایی چقد گرفتی اینجوری حرف میزنی ک عامو ولمون کن