صحبت‌های رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه در آیین تجلیل از خبرنگاران فعال حوزه سلامت شهرستان/ منتقدان حوزه سلامت با نگاه تخصصی انتقاد کنند/ رسانه‌ها همگام با کادر بهداشت و درمان در خط مقدم مبارزه با کرونا خوش درخشیدند

طیب‌زادگان گفت: خیلی از انتقاداتی که در رسانه‌ها از حوزه بهداشت و درمان می‌شود تنها به دلیل نا آگاهی افراد از وظایف قانونی بهداشت و درمان است.

کد خبر : 16390
تاریخ انتشار : پنجشنبه 3 مهر 1399 - 1:06

به گزارش اطلاع‌رسانی “مـــهر دنا” از دهدشت، دکتر محمدطاهر طیب زادگان در آیین تجلیل از خبرنگاران فعال حوزه سلامت شهرستان کهگیلویه اظهار داشت: چنانچه می‌خواهیم در حوزه بهداشت و درمان نقدی کرده یا پیشنهاد سازنده‌ای بدهیم باید نگاه تخصصی داشته باشیم.

وی گفت: منتقدین حوزه بهداشت و درمان باید در این زمینه دغدغه داشته و اهمیت و جایگاه بهداشت و درمان را به خوبی بشناسند.

طیب‌زادگان با بیان اینکه ساختارهای وزارت بهداشت کاملأ مشخص بوده و لازم است با این ساختار آشنا باشیم، افزود: خیلی از انتقاداتی که در رسانه‌ها از حوزه بهداشت و درمان می‌شود تنها به دلیل نا آگاهی افراد از وظایف قانونی بهداشت و درمان است.

وی تصریح کرد: در بیمارستان امام خمینی(ره‌) دهدشت کارهای فراقانونی زیادی انجام می‌شود و دلیل عمده آن بخاطر این است که حوزه بهداشت و درمان تحت تأثیر جو عمومی شهروندان است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با اشاره به ساخت بیمارستان در برخی از شهرهای کهگیلویه بزرگ، عنوان کرد: ساخت بیمارستان در برخی از شهرها باید براساس شاخصه‌های جمعیتی و بهداشتی انجام شود و نتیجه اقدامات غیرکارشناسی صرف هزینه‌های بی‌رویه و ضربه زدن به سیستم بهداشت و درمان است.

وی به نقد و شکایت برخی از شهروندان کهگیلویه‌ای در سطح رسانه‌ها اشاره کرد و افزود: بیشتر افرادی که نقد و شکایت خود را به سطح رسانه‌ها می‌برند از جمله افرادی هستند که پاسخ مطالبه خود را در حوزه بهداشت و درمان به خوبی دریافت کرده و چون درخواست غیرقانونی داشته و به خواسته‌های به ظاهر معقول خود نرسیدند، نهایتأ شکایت خود را به سطح رسانه‌ها کشیده تا به نوعی به حوزه بهداشت و درمان فشار بیاورند.

طیب‌زادگان با بیان اینکه بحران کروناویروس تمامی مسائل و حوزه‌های بشری را درگیر خود کرده است، خاطرنشان کرد: از زمان شیوع کروناویروس شاهد یک همبستگی عمومی در سطح کشور بوده و این مقوله در کشور ما در سطح جهانی زبانزد خاص و عام بوده است.

وی با اشاره به همراهی رسانه‌های کهگیلویه با کادر بهداشت و درمان از آغاز شیوع کروناویروس تاکنون، عنوان کرد: رسانه‌ها و خبرنگاران شهرستان کهگیلویه از روز اول بحران کرونا تاکنون نیز پای کار بوده و تمامی جلسات و اخبار را به طور کامل پوشش داده و در این بین تلاش کردند تا نظام سلامت شهرستان به دور از حواشی و با یک آرامش خاصی به مقوله سلامت شهروندان بپردازند و یاد ندارم تاکنون یک موضوعی به این خوبی در سطح کشوری نمایش داده شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با اشاره به اینکه الان از مرحله پذیرش بیماران کرونایی در سطح شهرستان به مرحله زندگی با بیمار رسیدیم، افزود: از رسانه‌ها انتظار داریم با مخلان سلامت شهرستان برخورد کنند.

وی عنوان کرد: همه اقشار مختلف مردم فکر کنند که در راستای سلامتی خود و همنوعانمان باید باهم متحد باشیم و اینکه انتظار داشته باشیم با برگزارکنندگان مراسمات عزاداری با قوه قهریه برخورد شود این خیلی خوب نیست و نیازمند اتحاد باهمدیگر هستیم.

طیب‌زادگان با بیان اینکه لازم است ما یاد بگیریم چگونه با کرونا زندگی کنیم، خاطرنشان کرد: کهگیلویه یک شهرستان محروم است و این محرومیت به راحتی برطرف نخواهد شد و تا زمانی که نگرش مدیریتی و نگرش شهروندان تغییر نکند هیچ کاری صورت نخواهد گرفت.

“سید مصطفی گنجی”

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.