میلاد پردل

اخلاق سياسي و سياست اخلاقي

تعاون و مشارکت در امور ساختاری و خدمت به مردم، موجب پیشرفت جامعه مدیریتی، منطقه و مردم خواهد شد.

کد خبر : 15804
تاریخ انتشار : شنبه 14 تیر 1399 - 0:27

به قلم میلاد پردل // گاهی کسانی به دلیل خودخواهی و خودمحوری و به ویژه رقابت‌های سیاسی حاضر به همکاری با دیگران نیستند و می‌خواهند اگر کار موفقی هم انجام می‌گیرد، به نام آنان تمام شود.

اگر انسان وارسته و خودساخته باشد، در کارهای تعاون جمعی مشارکت می‌کند و کارنامه‌ای درخشان برای همه افراد موفق ثبت می‌شود و به عنوان یک نسل متفاوت از آنها یاد می‌شود.

امام صادق (علیه السّلام) می‌فرمایند:

تا وقتی که مؤمنی در پی یاری برادر دینی‌اش باشد، خدا هم در پی یاری اوست.(اصول کافی،ج۲،ص۲٠٠)

سستی در تعاون و عدم یاری برادر مؤمن هم عواقب سوء دارد.

تعاون و مشارکت در امور ساختاری و خدمت به مردم، موجب پیشرفت جامعه مدیریتی، منطقه و مردم خواهد شد.

دکتر مهدی روشنفکر، نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی، خدمتگزاری منحصربفرد با داشتن روحیه‌ای ایدآل برای مشارکت در امور جمعی می‌باشد که روحیه مشارکت‌پذیری او در کارهای گروهی یکی از خصوصیات بارز او از سال ۹۴ تا کنون می‌باشد که حتی مخالفین منصف او هم به این ویژگی ذاتی و معجزه‌گونه او معترفند. این ویژگی ایشان سبب شده تا حضور و همکاری خالصانه او در مسئولیت‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی با رضایت مردم همراه باشد و او را فاتح قلب‌های پاک مردم باشد

اگر تمام عملکرد‌های دکتر روشنفکر را به زیر ذربین ببریم و مورد مطالعه قرار دهیم متوجه این خصوصیت اخلاقی ایشان در سیستم مدیریتی دکتر روشنفکر می شویم که در تمام مسئولیت‌های گذشته او هم هویداست.

با مطالعه عملکرد و شخصیت دکتر روشنفکر، می توان به خوبی درک کرد که ایشان نه تنها بر جنبه‌های معنوی انسان، اخلاقیات، تقوای افراد و رابطه انسان با خدا تأکید داشته، بلکه عنایت زیادی به روابط اجتماعی میان مردم و اداره امور جامعه داشته است و اکنون نیز با توجه به مسئولیت فعلی ایشان، ضروری است که ارتباطات با معنا، قابل درک و روشنی با جامعه و بخصوص نخبگان داشته باشد.

مدیران باید از نظر ارتباطات، چه با کارکنان و چه با مردم، به گونه‌ای مؤثر عمل کنند. در رویکرد دینی، نوع ارتباط میان مدیران و افراد زیر مجموعه و چگونگی رفتار رؤسا با زیردستان بر اساس توجه مدیر به حوزه‌های معرفتی و ارزشی صورت می گیرد که هرچه نگاه مدیر والا‌تر باشد، رضایت زیردستان هم بالاتر خواهد بود.

دکتر روشنفکر در حوزه معرفتی و ارزشی، برای رفتار مدیران و سرپرستان ویژگی‌ها و اصولی برجسته را سر لوحه کار خویش قرار داده است، که اگر مدیران به طور عام بتوانند به آن اصول آراسته گردند، بی شک در ارتباطات با افراد زیرمجموعه موفق خواهند بود. که بارزترین و نمایان ترین این اصول، «مردم داری» است.

اکنون، شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون خدمتگزاری با‌درایت و خادمی پاک را به عنوان نماینده خود برگزیده است. ایشان یکی از یاران برجسته‌ی انقلاب، خادمی پاک و انسانی واقع‌بین می‌باشند که عمر خود را در راه خدمت به انقلاب صرف کرده است و به همین دلیل است که مجلس یازدهم برای مردم این حوزه معنایی تازه به خود گرفته است و با شایسته سالاری و مردم سالاری امید را در مردم زنده کرده است.

بدون توجه به جناح بندی‌های سیاسی، من جوان به عنوان یک شهروند حامی پیشرفت استان کهگیلویه و بویراحمد، از مخالفان دکتر روشنفکر خواهش دارم که جوهر قلم خود را با سیاه نمایی، تخریب، رقابت و مخالفت‌ها آلوده نکنیم. جوهر قلم خود را در تعاون و مشارکت با نمایندگان محترم بچکانیم و استان و شهرستان‌هایمان را با پیشرفت های روز دنیا آشنا کنیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 4 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 4
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

امیر شنبه , 14 تیر 1399 - 1:25

احسن بر قلم زیبایت جوان شایسته میلاد پردل.به حق فرمودی.

میلاد پردل شنبه , 14 تیر 1399 - 10:23

درود بر شما

آرین شنبه , 14 تیر 1399 - 1:29

عالی،احسنت

محمد آرین شنبه , 14 تیر 1399 - 1:30

عالی،احسنت