موحد:رئیس مجلس با رأی بالاتر قادر به تصمیم‌گیری و اظهار نظر بهتر و بیشتر خواهد بود

نماینده ادوار چهارم، پنجم، ششم، هفتم، و هشتم مجلس و منتخب فعلی گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی باید احساس کند که به تمام معنا و تمام وقت در اختیار و متعلق به نظام جمهوری است تا بتواند این جایگاه را به درستی و در تراز مجلس انقلابی و اسلامی اداره کند.

کد خبر : 15331
تاریخ انتشار : دوشنبه 5 خرداد 1399 - 15:09

مهردنا _ حجت‌الاسلام سید محمد موحد در خصوص روند انتخاب هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم با بیان فرمایشاتی از امام راحل و مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه مجلس در نظام اسلامی اظهار کرد: در نظام اسلامی هرگاه مسوولیتی به فرد و یا افرادی واگذار شد باید احساس شود که این مسوولیت‌ها در واقع متعلق به خود فرد نیست و متعلق به نظام است.

نماینده 5 دوره گذشته مجلس شورای اسلامی و منتخب فعلی کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در عالم نمایندگی و در نقش ریاست مجلس و یا هیت رئیسه آن نیز این امانتی است که بر دوش ما نمایندگان گذاشته شده و باید آن را متعلق به نظام و مردم بدانیم تا بتوانیم در عمل به وظیفه خود از مسیر منحرف نشویم.

وی در ادامه به بخشی از فرمایشات رهبری در خصوص نقش و جایگاه مجلس به عنوان ریل‌گذار دولت و بقیه دستگاه‌ها اشاره کرد و گفت: امام راحل نیز مجلس را در راس امور می‌دانستند که باید به همین دلیل به نقش مهم رئیس مجلس به عنوان ریل‌گذار دولت و دستگاه‌ها و نهاد در رأس امور بیشتر ببریم.

نماینده سه حوزه انتخابیه مختلف در اداور گذشته خاطرنشان کرد: باید رئیس مجلس و هیئت رئیسه به واسطه جایگاه تعریف شده‌ای که امامین انقلاب برای آن قائل شده‌ا‌ند نقش‌آفرینی کنند و مجلس را اداره کنند که به راستی و درستی در راس امور باشد و اگر به غیر از این باشد باید گفت مجلس از جایگاه و نقش خود عدول کرده است.

منتخب اصولگرای دوره یازدهم در پاسخ به این سوال که رئیس و هیئت رئیسه مجلس قبل از هر چیز چه اوصافی باید داشته باشند و مهم‌ترین شاخصه یک رئیس مجلس خوب از نظر شما چیست، افزود: احساس تکلیف نسبت به نظام جمهوری اسلامی از نظر من مهم‌ترین شاخصه رئیس مجلس و همکاران وی در هیئت رئیسه است.

نماینده ادوار چهارم، پنجم، ششم، هفتم، و هشتم مجلس و منتخب فعلی گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی باید احساس کند که به تمام معنا و تمام وقت در اختیار و متعلق به نظام جمهوری است تا بتواند این جایگاه را به درستی و در تراز مجلس انقلابی و اسلامی اداره کند.

منتخب کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی در خصوص اهمیت رأی بالا به رئیس مجلس و هیئت رئیسه خاطرنشان کرد: همان گونه که من نماینده با رأی حداکثری مردم حوزه انتخابیه پشتوانه بیشتری برای خدمت خواهم داشت رئیس مجلس نیز با رأی حداکثری نمایندگان پشتوانه بیشتر و بهتری برای تصمیم‌گیری و اظهار نظر خواهد داشت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.