سخنی در باب فراکسیون زاگرس‌نشینان

برخی افراد در استان کهگیلویه و بویراحمد با سوء‌استفاده از قدرت سیاسی، اقتصادی و قلم ناصواب خود، اتحاد نمایندگان زاگرس‌نشین با هدف خدمت به مردم را، تحت تاثیر حُب و بغض‌ها نقد می‌کنند.

کد خبر : 15188
تاریخ انتشار : یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 - 23:22

مهر دنا/ سجادابوذری نوشت: برخی افراد در استان کهگیلویه و بویراحمد با سوء‌استفاده از قدرت سیاسی، اقتصادی و قلم ناصواب خود، اتحاد نمایندگان زاگرس‌نشین با هدف خدمت به مردم را، تحت تاثیر حُب و بغض‌ها نقد می‌کنند.

منتخبین مردم شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در تلاش برای حفظ و افزایش همدلی، اتحاد و روحیه‌ی خدمت‌گذاری می‌باشند اما در روزهای اخیر، برخی سیاسیون و افراد وابسته به سیاسیون با انتشار یادداشت‌های کوتاه و بلند، درباره جلسات زاگرس‌نشینان جوسازی و سیاه‌نمایی کردند.

آنها بیان داشتند که وامصیبتا چه‌ها که نشده(با تاکید بر تخریب اجتماع و جلسه زاگرس‌نشینان و حواشی آن)؛ درصورتي که اجتماع زاگرس‌نشینان اجماع بر تلاش برای توجه به مناطق زاگرس‌نشین مطابق قانون می‌باشد.

بعد از جلسات زاگرس‌نشینان، کسانی که متضرر از چنین اتحاد و همدلی بودند(چه مافیای سیاسیون غیرزاگرسی و چه مافیای سیاسیون طایفه‌باز هم استانی) اعلام كردند كه برخي از امتيازات زاگرس‌نشینان را لغو می‌كنند.

البته عده‌ای هم بر طبل قومیت‌گرایی کوبیدند. اما زاگرس‌نشینان نيز در اين باره سكوت اختیار کردند و از تحكيم روابط با همدیگر سخن گفتند. اما جناب دکتر مهدی روشنفکر در سخنرانی خود در این جلسات موضع خود را به روشنی و صراحت اعلام کردند و تحکیم روابط را سیاست‌مدارانه و با هدف ایران واحد تاکید کردند.

اگرچه اين اقدام و ادامه این جلسات خشم رهبران غیر را به دنبال داشته است، اما آنها نيز تاكيد دارند كه همچنان خواستار مذاكره با فراکسیون زاگرس‌نشینان هستند.

شرکت‌کنندگان نيز از سوی ديگر به رغم مخالفت‌های بعضی از متحدان و تاکید بر وحدت ملی، مورد شديدترين حملات از سوی غیرزاگرسی‌ها و خودی‌های منافع از دست داده قرار دارند.

به نظر مي‌رسد مردم زاگرس از وضعيت كنونی بوجودآمده رضايت نسبی دارند، زیرا این موضوع را به فال نیک می‌گیرند و اُمید دارند به حقوق آنان مطابق قانون و براساس عدالت توجه شود. دوستان و دشمنان اكنون مي‌دانند كه مردمان زاگرس آماده‌اند تا هر زمان برای دفاع از حقوق قانونی خود از قدرت سیاسی استفاده كنند.

زاگرسی‌ها از سیاست‌های نوينی استفاده می‌كنند كه با به كارگيری نقش كانونی خود در سیاست ایران، به توسعه ایران اسلامی کمک نمایند و روند توسعه ایران عزیز را شتاب بخشند.

چنين تصويری از يك ابرقدرت ممكن است برای بسياری وسوسه‌انگيز باشد اما در عين حال مي‌تواند بحران‌ساز نيز باشد و از سوی ديگر مهمترين دارايی زاگرس كه مشروعيت در عرصه سیاست ایران است نيز تخريب شود.

ممكن است بسياری تصور نمایند كه قدرت زاگرسی‌ها از چندین حلقه چاه نفت يا چندین سد نشات می‌گيرد، اما باید گفت روحیه‌ی مطالبه‌گری براساس قانون و نیز منابع ارزشمند انسانی حوزه‌ی زاگرس، دو نکته مغفول مانده از دید برخی منتقدین است.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.