خیانت در امانت دولت حسن روحانی

جالب این است در بودجه سال ۱۳۹۹دولت برداشت از صندوق را بعنوان یکی از منابع درآمدی خود قلمدادنموده است!!!بعبارتی دیگر دولت خیانت در امانت نسل های کنونی وبعد می نماید!!

کد خبر : 14797
تاریخ انتشار : یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 - 15:15

مهر دنا/ حمیدآذربو نوشت: جالب این است در بودجه سال ۱۳۹۹دولت برداشت از صندوق را بعنوان یکی از منابع درآمدی خود قلمدادنموده است!!!بعبارتی دیگر دولت خیانت در امانت نسل های کنونی وبعد می نماید!!

امانت را خیانت لاعزیزان

امانت رانگهداری بِه از جان

کسانی که تعهداجتماع را

رعایت کن تاکه جمعی را انتفاع را..

نفت بعنوان یک میراث گران بهاقلمداد می شوداما دولت های بعداز انقلاب بیش از اینکه درپی بهره برداری صحیح از این میراث باشند بخش زیادی از بودجه کشور را با نگاه به درآمدهای نفتی طراحی کرده  و میراث خوری روی آورده اند..

بواسطه اینکه درآمدهای نفتی  وابسته به میزان صادرات  و قیمت نفت  است و این دو شاخصه پُر نَوسان می باشند، بودجه کشور نیز آبستن التهابات ناشی از قیمت وصادرات نفت می باشد..

آقای زنگنه وزیر نفت در کمیسیون انرژی وعده شرایط مساعد برای صادرات نفت را داده بود ،بنا بوددر بودجه ۱۳۹۸دولت ۱.۵میلیون بشکه نفت  به فروش برساند،اما به واسطه تحریم ها و عدم وصول مطالبات نفتی ،میزان فروش به ۳۰۰هزار بشکه نفت رسید وماحصل آن کسری بودجه دولت بود.

ضرب المثل مشهوری است که می گوید:
(همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار نده)
دولت فعلی بخش زیادی از گره گشایی اقتصادی رابه فروش نفت دامن می زد.

لذا دولت برای کسری بودجه چند اقدام را می تواند انجام دهد،که از قضا دولت تنبلی نموده و خیانتی دیگر را برای نسل فعلی وآینده رقم می زند.

⁉️خیانت چیست؟؟

✅*صندوق توسعه ملی

در دولت های مختلف این قانون وجود داشت که سالانه ۲۰درصد از درآمدهای نفتی را جهت پس انداز برای نسل های بعد و یاتسهیلات ویژه برای طرح های تولیدی خاص در صندوقی تحت عنوان توسعه ملی بعنوان پس انداز در نظربگیرند..

که سالانه ۳درصد برآن ۲۰درصد نیز ،دولت ها بیفزایند..

و همچنین پرداخت بدهی های دولت از این صندوق ممنوع است!!

اما جالب این است در بودجه سال ۱۳۹۹دولت برداشت از صندوق را بعنوان یکی از منابع درآمدی خود قلمدادنموده است!!!بعبارتی دیگر دولت خیانت در امانت نسل های کنونی وبعد می نماید!!

طبق برنامه پنجم توسعه دولت باید هم اکنون ۳۶درصد از درآمدهای حاصل از فروش نفت را به صندوق واریزنماید ،اما اکنون ۲۰درصد واریز می نماید!!!

وخیانت مهم تر دولت فعلی این است مبلغی را که از صندوق برداشت نموده بیش از مبلغ واریزی به صندوق است(۲۰درصد۳۰۰هزار بشکه نفت-با ارز ۵۳۰۰هزارتومانی که در بودجه ذکر شده-۳۱هزار میلیارد تومان می شود/اما برداشت دولت از صندوق ۴۵هزار میلیارد تومان بوده است).

معنای آن این است که وقتی دولت در طراحی بودجه به سایر منابع  دیگر ،همچون مالیات هاتوجه جدی ندارد، ونگاه نفتی و بدون تدبیر  همچنین وضعیت اقتصادی پر التهاب را شاهد هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اصلاحات سه شنبه , 9 اردیبهشت 1399 - 15:37

اقای اذربو کارشناس چی هستین اخرش