جریان مردمی و انقلابی ندای وحدت، آتش به اختیارِ مردم جامعه برای مبارزه با فساد و ناکارآمدی در چهارچوب قانون

مهردنا/ محبوبه قبادپور نوشت: جریان مردمی ندای وحدت مبتنی بر شعار “فرزند انقلاب، مجلس انقلابی”، خود را به عنوان یک جریان انقلابی به جامعه معرفی کرده است. جریان انقلابی، عمل و وظیفه ی انقلابی دارد. بر اساس نظام اندیشه ای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، از جمله وظایف و شاخص های انقلابی گری، مقوله “آتش

کد خبر : 13147
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 بهمن 1398 - 11:32

مهردنا/ محبوبه قبادپور نوشت: جریان مردمی ندای وحدت مبتنی بر شعار “فرزند انقلاب، مجلس انقلابی”، خود را به عنوان یک جریان انقلابی به جامعه معرفی کرده است. جریان انقلابی، عمل و وظیفه ی انقلابی دارد. بر اساس نظام اندیشه ای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، از جمله وظایف و شاخص های انقلابی گری، مقوله “آتش به اختیار” است.

آتش به اختیار مفهومی است که رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۱۳۹۶/۳/۲۱ برای اولین بار در عرصه ی فرهنگ کشور مطرح نمودند.

در جنگ نظامی، این مفهوم به آن معنا است که در شرایط خاص و زمانیکه قرارگاه مرکزی دچار اختلال و مشکلی شود یا ارتباط با آن قطع شود، فرمانده دستور آتش به اختیار می دهد و این در حالی است که در شرایط طبیعی، وضعیت جنگ، آتش به فرمان است و تمامی افراد فقط به دستور فرمانده، حق آتش و شلیک دارند.

این مفهوم در عرصه ی فرهنگ نیز طبق بیانات مقام معظم رهبری، بدین معناست که در شرایط خاص کشور و زمانیکه کشور از طریق جنگ نرم مورد تهاجم قرار گرفته باشد و دستگاه ها و مسئولان اجرایی کشور دچار اختلال و مشکل شده باشند، همه ی مردم افسران جنگ نرم خواهند بود و آتش به اختیارند تا در چهارچوب قانون، خود در مسائل و چالش های پیش رو تصمیم گیری و اقدام نمایند.

مقام معظم رهبری به دلیل جایگاه مهم و اهمیت والای فرهنگ که زیر بنای فکری تمامی ابعاد مختلف یک نظام اجتماعی را شکل می دهد، فرمان آتش به اختیار را در عرصه ی وسیع فرهنگی مطرح نمودند.

به نظر می رسد می توان فرمان آتش به اختیار را به تمامی عرصه های گوناگون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و… تعمیم داد از این رو مردم می توانند در صورت مشاهده ناکارآمدی در هر کدام از حوزه های یاد شده، اقدامات لازم را در چهارچوب قانون بسته به استعدادها و توانایی های خود به عمل آورند. از جمله این اقدامات قانونی، عرصه ی انتخابات است که مردم می توانند نقش اثر بخش و بسزایی در تعیین سرنوشت خود ایفا نمایند.

استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله استان هایی است که دارای منابع خدادادی سرشار و فرهنگی غنی در کشور است که متاسفانه عواملی چون مسئولیت گریزی، ناکارآمدی دستگاه ها و مسئولان اجرایی استان، منجر به محرومیت در حوزه های گوناگون نظام اجتماعی آن شده است.

در چنین شرایطی جریان انقلابی ندای وحدت، مبتنی بر اندیشه و حس تکلیف گرایی و مسئولیت پذیری مردم به پا خواسته تا بنا به فرمان مقام معظم رهبری، آتش به اختیار و در چهارچوب قانون، برای اصلاح امور و مبارزه با فساد، فقر و محرومیت، تبعیض ها و بی عدالتی ها، حزب بازی ها و باندبازی ها، مسئولیت گریزی ها و ناکارآمدی ها گامی موثر در عرصه ی انتخابات مجلس شورای اسلامی بردارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس چهارشنبه , 23 بهمن 1398 - 12:09

بسیار عالی