مجتبی ثابتی افق بلند انقلابیون جنوب در گام دوم 

جوان کهگیلویه و بویراحمدی در لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب پایتخت، افق بلند و مسیر جدیدی را در گام دوم انقلاب برای خطه جنوب ،خصوصا استان کهگیلویه و بویراحمد گشوده است

کد خبر : 13061
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 بهمن 1398 - 21:11

مهر دنا/ جوان کهگیلویه و بویراحمدی در لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب پایتخت، افق بلند و مسیر جدیدی را در گام دوم انقلاب برای خطه جنوب ،خصوصا استان کهگیلویه و بویراحمد گشوده است.

مجتبی ثابتی فرزند جامعه ایثارگری نسل جبهه و جهاد و رویش ادوار تشکل های دانشجویی در جنبش متاخر دانشجویی کشور هست .آن روز که ثابتی  در دانشگاه شاهد پایش به پایتخت باز شد ،خیلی زود در تشکلی انقلابی بین جوانان پرشور و پردغدغه دانشگاه های تهران ،به قطبی از گفتمان جوانان دانشجو تبدیل شد.

مقصد بعدی او دانشگاه تربیت مدرس بود ،او در دانشگاه تربیت مدرس تهران ،محور بچه های انقلابی و حتی اساتید انقلابی قرار گرفت. علاوه بر بچه های انقلابی ،اساتید و مسئولان دانشگاه هم بنا به منطق اندیشه ای ثابتی به او  و تشکل تحت مدیریتش در نهایت احترام‌ ،اعتماد و ارتباط بودند.بر همین اساس در قلب حرکت های جنبشی  و دانشجویی دانشگاه های تهران در مجموعه سیاسی بسیج دانشجویی تهران بزرگ‌قرار گرفت.

ناگفته نماند، زمان حضور ایشان در دانشگاه تربیت مدرس ،محل کار مسئول وقت  سازمان بورس وزارت علوم در دانشگاه  تربیت مدرس مستقر بود و ثابتی از تمام شرایط بورسیه شدن نیر برخوردار بود ،ولی افق بلند او اجازه نداد ،حتی نیم نگاهی به این امتیاز نماید و سال بعدش با شرکت در کنکور دکتری با بازوی خود دانشگاه تهران را برای ادامه تحصیل  انتخاب کرد.

حرکت های راهبردی ایشان به کمک سایر جوانان خوش فکر و نخبه کشور ، در مرکز مطالبه گری جوانان پای تخت ،هم زمان با قدرت یافتن جریان لیبرالی در کشور در مناصب مختلف دولتی و … موج جوانان مومن انقلابی را ابتدا در دانشگاه های تهران و سپس سراسر کشور راه اندازی کرد ،به طوری که در مدت یکسال و اندی موج جوانان مومن انقلابی ،صدها همایش ،میزگرد و نشست ملی و استانی و شهرستانی را در سراسر کشور به راه انداخت تا آنجا که اثرات این  حرکت ،باعث اعطا هدیه به جوانان مومن انقلابی از طرف رهبر انقلاب را فراهم کرد.

این تجربه خوبی بود تا مجتبی ثابتی و دیگر جوانان انقلابی و دانشگاهی که اینک ادوار تشکل ها و جنبش های دانشجویی در دهه ی اخیر محسوب می شوند،در تبعیت از گفتمان رهبر انقلاب به عنوان ،جوان گرا ترین  رهبر جهان و مسئول در نظام  جمهوری اسلامی ،جوان گرایی را سکه رایج گفتمان عمومی کشور نمایند و این مطالبه به حدی از منطق قوی برخوردار بود که دال مرکزی مطالبات جوانان کشور قرار گرفت.

اغراق نیست اگر بگوئیم بعد از دهه اول انقلاب و استفاده از ظرفیت جوانان انقلابی ،اتفاقی که اینک در لیست ۳۰ نفره تهران افتاد،خود انقلابی  سترگ در به صحنه آوردن جوانان و تمکین بزرگان انقلاب به حضور  جدی  جوانان هست و چه خوب شد که پرچمدار این حرکت مبارک ،جریان انقلاب بود.

اگرچه هنوز توقع زیادی است ،اما ای کاش این حرکت سترگ حداقل در مراکز استان ها همزمان با پای تخت شکل می گرفت و به جای استفاده از نیروهای فعلی  ؛نسلی از جوانان را به صحنه می آوردند و یا حداقل سهمی به جوانان تعلق می گرفت ،فرصتی که از دست رفت.

اما از میان سهم جوانان در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب پای تخت (کشور)انتخاب مجتبی ثابتی از دیار حماسه سازان جنوب ،افق بلندی را فرا روی جوانان انقلابی این دیار گشوده است که می تواند در آینده ای نه چندان دور ،موج جدیدی از نسل  جوانان انقلابی  جنوب را از لابه لای حصارهای تنیده،و پشت لب تاب های مجازی میرزابنویسی  احزاب وگروهای موجود  بیرون بکشاند و به طور جدی به صحنه آورد.آن روز دیر نیست.

روح الله حسین زاده

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.