چقدر انسان می‌تواند ” جبار ” باشد؟

مردمان سرزمینم هیچ وقت قدرنشناس نبوده و نیستند و می‌دانند و می شناسند عاملین امنیت واقتدارشان را…

کد خبر : 11961
تاریخ انتشار : یکشنبه 22 دی 1398 - 21:34

مهر دنا/ ایمان شکیب‌خواه نوشت: امروز فقط یک چیز به ذهنم خطور کرد و آنهم اینکه چقدر یک انسان می تواند نعوذو بالله “جبار” باشد! امروز وقتی سردار حاجی زاده ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی را تشریح کردند؛ جز پناه بردن به خدواند و ترسیم معنی “جبار” به هیچ چیزی نتونستم فکر کنم!

اسم “جبار” هر گاه در مورد خداوند استعمال شود هم به معنای “بسیار چیره و غالب” و هم به معنای “بسیار ترمیم کننده و جبران کننده دلهای شکسته” است.

یک انسان نعوذوبالله نمی تواند خدا باشد اما می تواند صفات خدواند را تمرین کند و مطابق آنها و متناسب با بار دنیوی رفتار کند!!

بله عزیزان؛ سردار حاجی زاده ای که امروز آرزوی مرگ کردند و در مقابل مردم سرزمینش گردن را از مو باریک تر دانستند و دست به سینه و در مقابل ملت تسلیم شدند همان شاگردان برجسته شهید «حسن طهرانی مقدم» پدر موشکی ایران است، انتقام گیرنده خون سردار سلیمانی است، همان فرمانده ازبین برنده گروهک الاهوازیه است ، منقم خون شهید حججی از داعش است، شکارچی گلوبال هاوک آمریکا است و…
این همان سرداری است که در مقابل دشمنانش چیره و غالب است و در مقابل مردم کشورش تسلیم و دست به سینه؛ این همان سرداری است که همزمان در حال فرماندهی و دستور پرتاب موشک ها به پایگاه عین الاسعد آمریکا در غرب کشور است و مسؤلیت خطای اپراتوری همزمان در تهران را، با تمام و کمال قبول می کند. آنهم در کشوری که حلقه گمشده اش قبول اشتباه و عدم مسؤلیت پذیری مسؤلان است. در تاریخ کشور ما کدام مسؤل با وجود این همه قدرت و سابقه سرافرازی و سربلندی، اشتباه را به گردن گرفته یا می گیرد و گردن را از مو باریک تر می کند در مقابل مردم؟!

این است معنای سرداری و غالب بودن بر دشمن و در عین حال ترمیم کننده و جبران کننده دلهای شکسته مردم کشورش بخاطر یک خطای انسانی.

راستی یادمان نرفته است هلهله و شادی دشمنان قسم خورده را همین یک ماه پیش؛ که با شایعه شهادت سردار حاجی زاده در حمله رژیم صهیونیستی به سوریه، سر از پا نمی شناختند.

مردمان سرزمینم هیچ وقت قدرنشناس نبوده و نیستند و می‌دانند و می شناسند عاملین امنیت واقتدارشان را…

همین یک اشتباه ما را بس است در از دست دادن نخبگانی که در هواپیما بودند و اشتباهات دیگر در شکستن دل نخبگانی چون سردار حاجی زاده جایز نیست.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مقایسه چهارشنبه , 9 بهمن 1398 - 12:51

دقیقا ۱۸۰ درجه خصوصیات سردار حاجی زاده و سردار سلیمانی با نماینده یاسوج و گچساران متضاد است یعنی بر عکس نمایندگان یاسوج و گچساران در مقابل مردم استان و شهرستان قلدر و بی خیال و آقا بالا سر ولی در مجلس و با دشمنان منافع استان و شهرستان دوست و کبریت بی خطر هستند