کد خبر : 10964
تاریخ انتشار : شنبه 24 آگوست 2019 - 18:45

نامهربانی و وعده‌های توخالی فرمانداری کهگیلویه به سمن بلادشاپور

مدیرعامل سازمان مردم نهاد بلادشاپور گفت: بخاطر وعده‌ وعیدهای محقق نشده و اجحاف در حق سمن بلادشاپور دیگر در هیچ یک از برنامه‌های فرمانداری شرکت نمی‌کنیم تا اوضاع و شرایط بهبود پیدا کند.

مهر دنا/ مدیرعامل سازمان مردم نهاد بلادشاپور گفت: بخاطر وعده‌ وعیدهای محقق نشده و اجحاف در حق سمن بلادشاپور دیگر در هیچ یک از برنامه‌های فرمانداری شرکت نمی‌کنیم تا اوضاع و شرایط بهبود پیدا کند.

سیدعلیرضا خوشخونژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار مهر دنا در دهدشت با اشاره به اهداف مهم راه‌اندازی سمن بلادشاپور اظهار داشت: هدف ما هم‌راستا با عنوان و ذات سمن ها برای اثر گذاری بر جامعه، مردم و ایجاد فضای بهتر زیستی ست.

وی گفت: یکی دیگر از اهداف ما در سمن بلادشاپور تاثیرگذاری نرم و دستیابی مردم به شرایط زیستی بهتر از طریق فرهنگ‌سازی در زمینه‌های زیست محیطی، فرهنگی و اجتماعی است.

مدیرعامل سازمان مردم نهاد بلادشاپور با اشاره به تأثیرات برنامه‌های اجراشده این سمن تاکنون، گفت: در حال حاضر در مسیر رسیدن به اهدفمان هستیم و با توجه به بازخوردهایی که تاکنون از مردم داشتیم، می‌توان گفت که برنامه‌های این سمن در سطح فرهنگی، اجتماعی و زیست‌محیطی تأثیرات خوبی در سطح شهرستان و استان گذاشته است.

وی تصریح کرد: از ابتدا تاکنون برنامه‌ها و فعالیت‌هایمان را بر اساس سه سرفصل محیط زیست، اجتماعی و فرهنگی تعیین کرده و به طور معمول هر ۴۵ روز در یکی از این سرفصل‌ها برنامه هایمان را اجرا کردیم، البته گاهی هم به‌مناسبت‌های مختلف برنامه‌های متفاوتی را در این میان برگزار کردیم.

خوشخونژاد با تأکید بر مشارکت ادارات دولتی شهرستان با سمن‌ها در اجرای برنامه‌های تأثیرگذار فرهنگی اجتماعی عنوان کرد: سمن بلادشاپور به واسطه مردمی بودن و تعهدی که به ذات مردم نهاد بودن دارد تلاش نمود کمتر میزان وابستگی را به سازمانها و نهادها داشته باشد، البته در برنامه‌هایی که به تعامل و همکاری نیاز بود حضور فعالی داشتیم.

وی بیان کرد: در تمامی فعالیت‌هایمان بیشتر دنبال اجرای شعار “از مردم و برای مردم” بودن هستیم و از تعامل سازنده با نهادها و سازمانها استقبال می‌کنیم اما هیچ وقت به دنبال وابستگی تمام و کمال نبوده و نیستیم.

مدیرعامل سازمان نهاد بلادشاپور به عدم همکاری فرمانداران سابق کهگیلویه با سمن‌ها اشاره کرد و افزود: تعریفی از سازمان‌های مردم نهاد در فرمانداری کهگیلویه وجود نداشته و اصولأ هیچ‌گونه آشنایی با ماهیت سمن‌ها ندارند.

وی تصریح کرد: بارها با فرمانداران سابق جلسه داشتیم و همیشه با قاطعیت از حمایت از سمن بلادشاپور صحبت می‌کردند اما در عمل و واقعیت، سمت و سوی این حمایت‌ها به طرف سمن‌های با ماهیت پیمانکاری معطوف می‌شد و تاکنون هیچ حمایتی از سمن بلادشاپور نشده است.

خوشخونژاد با اشاره به نامهربانی‌ها و عدم توجه فرمانداری کهگیلویه از سمن بلادشاپور، گفت: بخاطر وعده‌ وعیدهای محقق نشده و اجحاف در حق سمن بلادشاپور دیگر در هیچ یک از برنامه‌های فرمانداری شرکت نمی‌کنیم تا اوضاع و شرایط بهبود پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: اجازه نمی‌دهیم که از نام سمن بلادشاپور برای پرکردن برخی رزومه‌ها در فرمانداری و استانداری استفاده شود، راه ما و مسیر ما از دیگر سمن‌هایی که مشی پیمانکاری دارند جداست و بهتر است فرمانداری از سمن‌هایی که دغدغه مردم را ندارند، حمایت کند.

خوشخونژاد با اشاره به عملکرد سمن بلادشاپور در یک‌سال اخیر گفت: برگزاری هفت برنامه نقاشی کودکان با موضوعات مختلف اجتماعی، توزیع کمک‌های مردمی در بین نیازمندان به مناسبت ماه مبارک رمضان تحت عنوان طرح همای رحمت، اجرای جشن خیریه و حضور در مرکز توانبخشی بهزیستی و پخت غذا برای بیماران این مرکز، تهیه لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان نیازمند در آغاز سال تحصیلی و برپایی ایستگاه صلواتی در ایام ماه محرم از جمله برنامه‌های سازمان مردم نهاد بلادشاپور در یک‌سال گذشته بوده است.

وی عنوان کرد: سازمان مردم نهاد بلادشاپور در یک‌سال اخیر بیش از ۶۰ برنامه فرهنگی با موضوعات مختلف و بیش از ۶۰ برنامه پاکسازی نقاط مختلف شهر را انجام داده است.

خوشخونژاد خاطرنشان کرد: تمامی برنامه‌های اجراشده سمن بلادشاپور تاکنون در راستای شعار ” از مردم و برای مردم” بوده و اجرای این برنامه بدون از عقد قرارداد با ادارات دولتی و بدون از دریافت کمترین دستمزد و نیز با مشارکت مردم بوده است و همچنان در این مسیر با جدیت به پیش می‌رویم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.