کد خبر : 10956
تاریخ انتشار : شنبه 24 آگوست 2019 - 11:29

فعال سیاسی اصولگرا: اصولگرایان از فرخیانی عبور می کنند؛ شانس پیروزی اصولگرایان با روشنفکر بسیار بالاست

” مهرعلی موحدی پور ” افزود: به این آقایان( اصولگرایان) انگار اینطور الهام شده که خود را از مردم و حتی دوستان اصولگرای شان هرچه بیشتر دور نگه دارید مقدس تر خواهید بود.

مهر دنا/ فعال سیاسی اصولگرا در استان کهگیلویه و بویراحمد باتشریح وضعیت کنونی این جریان در استان و صف آرایی اردوگاه این طیف سیاسی برای انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد که جریان اصولگرایی در این استان به یک جریان مستبد و خود رای و تمامیت خواه تبدیل شده و بعضی افراد از این جریان انگار دستوری خاص در صدر اسلام برای آنان صادر شده تا با چهره عبوس و برخورد سرسنگین با مردم رفتار کنند.

” مهرعلی موحدی پور ” افزود: به این آقایان( اصولگرایان) انگار اینطور الهام شده که خود را از مردم و حتی دوستان اصولگرای شان هرچه بیشتر دور نگه دارید مقدس تر خواهید بود.

جریان اصولگرا فکر می کند هنوز دوران قاجار است

وی با بیان اینکه اینها خود را در هاله ای از تقدس خود ساخته پیچانده اند که نواب خاص امام زمان(عج) هستند و خیال می کنند مردم هم چنین می پندارند، اظهارداشت: جریان اصولگرا هنوز فکر می کند دوران قاجار بسر نیامده و تصمیماتی می گیرند و احکامی صادر می کنند و همه را مکلف و موظف به تبعیت می دانند و میانگارند که مخالفت با دستورات آنها درحکم محاربه باامام زمان(عج) می باشد در صورتی که دوران تصمیمات این چنینی بسر آمده و منسوخ شده است.

اصولگرایان توجه خاصی به محبوبیت کاندیداهای خود در بین مردم ندارند

این فعال سیاسی اصولگرا در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: جریان اصولگرا پارامترهایی را برای معرفی کاندیدا به جامعه و مردم درنظر می گیرد که کمتر مورد توجه مردم است و مهمترین پارامتر که اقبال مردم و کاریزما بودن شخص می باشد را به ته جدول می برند و بی توجهی یا کم توجهی می کنند.

تصور من این است اصولگرایان از فرخیانی عبور می کنند

وی در پاسخ به این سوال که آیا اصولگرایان بویراحمد و دنا از ” کریم فرخیانی ” کاندیدای نهایی خود برای کاندیداتوری در یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی عبور خواهند کرد یا خیر؟ هم خاطرنشان کرد:‌ تصور بنده این است که این جریان آلترناتیو دیگری برای جناب فرخیانی هم دارد و از ایشان عبور خواهند کرد.

این فعال سیاسی اصولگرا در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: چنین بنظر نمی رسد که جریان اصولگرا حول محور” مهدی روشنفکر ” دیگر گزینه این جریان در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا گرد هم آیند.

اصولگرایان از روشنفکر می خواهند کاندیدا نباشد

موحدی پور با بیان اینکه اختلافات درونی جریان اصولگرا و آقای روشنفکر اگر بیشتر از اختلاف جریان اصلاحطلب و اصولگرا با هم نباشد کمتر نیست، ادامه داد: پیش شرط های طرفین برای مذاکره، راه مذاکره را کاملا بسته است،آنها می گویند شما کاندیدا نباشید و مذاکره کنیم و ایشان می گوید من کاندیدا هستم و شما حمایت کنید، تقریبا می شود گفت شبیه جمع نقیضین و محال است.

این فعال سیاسی در استان کهگیلویه و بویارحمد در پاسخ به سوال دیگری که اگر ” سیدباقر موسوی جهان آباد ” نماینده بویراحمد و دنا در مجالس پنجم و ششم شورای اسلامی از آقای ” زارعی ” نمایده کنونی این حوزه انتخابیه حمایت نکند، چه اتفاقی برای ” زارعی ” رخ خواهد داد؟ هم ادامه داد: حمایت” آقای سید باقر موسوی” می تواند تاثیراتی داشته باشد اما تاثیر اصلی و نهایی را ندارد، خود ایشان اگر در صحنه حضور داشته باشند وضع طور دیگری است اما اینکه چقدر جریان اصلاح طلب به تاسی از ایشان به سمت و سوی کاندیدایی گرایش پیدا کنند بنظرم زمانه این کار هم بسرآمده است و شاید هرکس باب میل خود، تصمیم دیگری بگیرد.

اتحاد اصولگرایان برروی روشنفکر،شانس پیروزی شان را بسیار بالا می برد

وی در پاسخ به این سوال که اگر بخشی از بدنه جریان اصولگرایی از ” مهدی روشنفکر ” در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا حمایت کند، چه اتفاقی در زمان انتخابات رخ می دهد؟ هم اظهارداشت: همانطور که عرض کردم تقریبا این اتفاق محال است بیفتد ولی اگر در دنیای محالات احتمالاتی هم باشد و آن احتمال بوقوع بپیوندد آن وقت روند کلی انتخابات و انتخاب مردم تغییر اساسی خواهدکرد و شانس ” آقای روشنفکر ” برای پیروزی بسیار بالاتر می رود.

اگر سیدباقر از گزینه رای آور اصلاح طلبان حمایت کند رقابت سختی در انتخابات شاهد خواهیم بود

موحدی پور در پاسخ به این سوال که اگر اصلاح طلبان به رهبری ” سیدباقر موسوی جهان آباد ” نماینده بویراحمد و دنا در مجالس پنجم و ششم شورای اسلامی گزینه جدیدی برای کاندیداتوری انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی معرفی کنند، آن وقت، انتخابات این حوزه انتخابیه چه سرنوشتش خواهد داشت؟ هم ادامه داد: اگر گزینه ای از جریان اصلاح طلب که خود به شخصه مورد اقبال مردم باشد در صحنه انتخابات حضور پیدا کند و در این بین، ” سید باقر موسوی” هم همه جانبه و میدانی وارد عمل شود و حمایت نماید قطعا رقابت سختی در پیش خواهدبود و دشواری هایی را برای گزینه مقابل ایجاد خواهد کرد اما اینکه هر گزینه ای ازجریان اصلاح طلب به امید پشتوانه “سیدباقر “وارد عرصه شود و پیروز میدان باشد یا پایگاه رای قابل توجهی داشته باشد بنظر من چنین نخواهد شد و مردم در این دوره با شناخت و دقت بیشتری و بدون تاثیرپذیری همه حانبه از شخص و یا گروهی خاص گزینه موردنظر خود را انتخاب خواهند کرد.

رقابت موجود بین روشنفکر و زارعی است

این فعال سیاسی اصولگرا در استان کهگیلویه و بویراحمد هم در پاسخ به این سوال که ارزیابی تان از انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا چیست؟ هم اظهارداشت:‌فعلا نمی شود نتیجه این انتخابات را پیش بینی کرد و آرایش کاندیداهای انتخابات قطعی و روشن نیست و وقتی گزینه اصلی اصولگرایان و اصلاح طلبان هنوز روشن و قطعی نشده ، چطور می شود پیش بینی کرد؟ ولی در شرایط فعلی و با همین وضع موجود رقابت بین آقایان روشنفکر و زارعی است.

موحدی پور در پاسخ به این سئوال که چه کسانی را مانع اتحاد اصولگرایان بویراحمد و دنا برای یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی می دانید؟ هم تصریح کرد: توضیحاتی دادم ولی خودبینی ها و خودرایی ها و عدم توجه به نظر قاطبه مردم و حتی عدم توجه به نظر قاطبه اصولگرایان باعث شده که فعلا این جریان به وحدت نرسند.

خواص جریان اصولگرایی امتحان خوبی پس نداده اند

وی گفت:‌ در جریان اصولگرا، انسانهای توانمند و خلاق و پاکدست و شجاع و باسوادی با بینشی وسیع وجود دارد که متاسفانه به علت حقد و عقده هایی، زمینه ورود به عرصه را برایشان خراب کردند و می کنند، مثلا اگر دو دورگذشته جناب هدایتخواه در عرصه حضور پیدا نمی کرد ولی کاندیدایی مثل دکتر خلقی پور حضور پیدا می کرد حتی اگر شکست هم می خورد آن شکست مقدمه پیروزی های آینده می بود.

موحدی پور افزود:‌ این رابنده دو دور قبل تر گفتم، به صراحت هم گفتم اما نپختگی ها و ندانم کاری ها و حسادت ها نگذاشتند که بشود،حالا هم می گویم خواص جریان اصولگرا تاکنون امتحان خوبی پس نداده اند و بعضا اشتباهات استراتژیک مرتکب شده اند و متاسفانه از این اشتباهات گذشته هنوز بدرستی درس نگرفته اند و لجوجانه در را برهمان پاشنه می چرخانند.

اصولگرایان خودگذشتگی سیاسی را به کنج عزلت برده اند

این فعال سیاسی اصولگرا در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر اینها به همین سیاق عمل کنند و در این دوره شکست بخورند تتمه آبروی سیاسی خود را هم از دست می دهند خواص جریان اصولگرا یک صفت مبرز را ندارد و یک خصیصه را به کنج عزلت برده اند و آن هم ایثار و از خودگڋشتگی سیاسی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس شنبه , 24 آگوست 2019 - 22:12

دکتر بهرامی پیروزه

همشهری یکشنبه , 25 آگوست 2019 - 10:44

مگه موحدی پوراصولگراست