کد خبر : 9513
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲

مهر دنا از کلنگ زنی یک طرح بزرگ صنعتی در باشت خبر می‌دهد؛

از تعریف و تمجید مسئولان از همدیگر تا نگرانی‌های استاندار از بیکاری جوانان و پیشنهاد تاجگردون برای توسعه صنعت در استان

«زیست پالایشگاه اتانول و کنجاله تخمیری» در شهرک صنعتی خان احمد باشت با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و برخی مسئولان استانی کلنگ‌زنی شد.

مهر دنا/ «زیست پالایشگاه اتانول و کنجاله تخمیری» در شهرک صنعتی خان احمد باشت با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و برخی مسئولان استانی کلنگ‌زنی شد.

به گزارش مهر دنا از باشت، با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، غلام رضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و برخی از مسئولان استانی و شهرستانی «زیست پالایشگاه اتانول و کنجاله تخمیری» در شهرک صنعتی خان احمد باشت کلنگ‌زنی شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: این پالایشگاه با سرمایه گذاری حدود سه هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال و در طول ۳۰ ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

داریوش دیودیده افزود: این طرح در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار و زیربنای ۸ هکتار ساخته می‌شود و برای ۱۳۵ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند.

به همکارانم گفته‌ام برای کار شبانه‌روزی به فکر ‌محل استراحت ‌در وزارتخانه باشید

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به همکارانم گفته‌ام به فکر یک محل استراحت برای شب در وزارتخانه باشیم زیرا باید شبانه روزی کار کرد.
رضا رحمانی ظهر امروز در آئین کلنگ زنی زیست پالایشگاه اتانول و کنجاله تخمیری باشت اظهار داشت: مهمترین مشکلات مردم در شرایط فعلی بیکاری، تورم و فقر است که راه حل برطرف کردن این مشکلات توجه به تولید ملی است.رحمانی با اشاره به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد اشتغال مولد در صنعت و معدن و مابقی در حوزه‌های دیگر از جمله کشاورزی است، افزود: شرایط امروز تولید در کشور خاص است و نیازمند کار شبانه‌روزی و تمام وقت است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه توجه به تولید ملی به عنوان یک راهکار اساسی و اصولی باید مدنظر ما قرار بگیرد، افزود: به همکارانم گفته‌ام به فکر یک محل استراحت برای شب در وزارتخانه باشیم زیرا باید شبانه روزی کار کرد.

رحمانی با بیان اینکه در این شرایط خستگی معنا ندارد، ادامه داد: اراده و انگیزه مجموعه وزارتخانه برای خدمت به مردم قوی است و همه همکاران با علاقه پای کار هستند.

وی تصریح کرد: دشمن در اردیبشهت ماه دشمن فکر کرد با تحریم دیگر تولید در ایران متوقف می‌شود ولی با همت و هوشیاری مردم و پای کار بودن مدیران این نقشه دشمن نقش برآب شد.

رحمانی خاطرنشان کرد: کلنگ‌زنی یک واحد صنعتی فن آوارنه در باشت با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان نشان دهند این بوده که صنعت در ایران زنده است و مسئولان پای کار هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: حفظ تولید موجود وظیفه ما است.

تاجگردون: صنعت کهگیلویه و بویراحمد بدون نفت حرفی برای گفتن ندارد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت کهگیلویه و بویراحمد جدا از نفت بسیار ضعیف است، گفت: داشتن یک راهبرد برای استفاده از ظرفیت‌های موجود و توسعه آن در بخش صنعت یک امر بدیهی است.
غلام‌رضا تاجگردون اظهار داشت: سال گذشته ایده اجرای این طرح مطرح و نخستین جلسات را در سازمان گسترش داشتیم که یک فعالیتی در این شهرستان طراحی و این پیشنهاد مطرح شد.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح گام به گام علمی، فنی و دقیق کار شد، ادامه داد: امیدوارم در این شرایط سخت مالی این پروژه با جدیت ادامه پیدا کند و به نتیجه برسد.
تاجگردون ابراز کرد: علی‌محمد احمدی استاندار از موقعی آمدند دارند زحمت می‌کشند و با یک دید خوب پیگیری مشکلات و مسائل است و روحیه همدیگر را خوب می‌شناسیم می‌دانیم هرکدام چه روحیه‌ای داریم و اهل تملق و تعریف از همدیگر نیستیم.

وی با بیان اینکه رضا رحمانی وزیر صنعت یک انسانی است که به طرف مقابلش روحیه می‌دهد، خاطرنشان کرد: ما یک انسان کامل از جمله وزیر و نماینده کامل نداریم ولی برخی انرژی منفی می‌دهند ولی این مجموعه مجموعه کسانی هستند که به انسان انرژی مثبت می‌دهند.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدوارم این انرژی مثبت شما در این منطقه تداوم داشته باشد و در دوران مدیریت رضا رحمانی شاهد افتتاح این طرح باشیم.

تاجگردون با تاکید بر اینکه شهرستان باشت شاید در ظاهر منطقه زیبا و با نشاطی باشد ولی مشکلات خاص خود را دارد، تصریح کرد: صنعت کهگیلویه و بویراحمد جدا از نفت بسیار ضعیف است که داشتن یک راهبرد برای استفاده از ظرفیت‌های موجود و توسعه آن در بخش صنعت یک امر بدیهی است.

وی خطاب به رضا رحمانی وزیر صنعت گفت: امیدوارم حضور شما فارغ از کلنگ‌زنی زیست پالایشگاه اتانول و کنجاله تخمیری باشت، یک راهبرد را برای استان تعریف کنید و در این زمینه ماموریتی را برای همکارانتان مشخص کنید.

بیکاری جوانان را رنج می‌دهد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه بیکاری جوانان و مردم این استان را رنج می‌دهد گفت:به مدیران دستگاه‌های اجرایی توصیه کرده‌ام که اولویت اول ما اشتغال و سرمایه گذاری است.

علی محمد احمدی در آئین کلنگ زنی زیست پالایشگاه اتانول و کنجاله تخمیری باشت با حضور وزیر صنعت اظهار داشت: این پروژه نقش بسزایی در توسعه و بالندگی این منطقه دارد

وی عنوان کرد: سرمایه گذاری‌های نظام در استان کهگیلویه و بویراحمد و دو شهرستان باشت و گچساران در حوزه های مختلاف قابل توجه است و کسانی در این منطقه حضور دارند می‌دانند در گذشته چه بوده و در این ۴ دهه چه خدماتی انجام شده است.
احمدی با تاکید بر اینکه بیکاری مردم و جوانان استان را رنج می‌دهد، ابراز کرد: تا نتوانیم زنجیره ارزش را در کنار زیرساخت‌ها و انرژی ارزان و سرمایه گذاری‌های انجام شده آب و خاکم کامل کنیم، نمی‌توانیم نیاز نسل جوان و مردم را برآورده کنیم.

وی تصریح کرد: امروز با پیگیری‌های انجام شده و با کمک وزارت صنعت شاهد کلنگ زنی پروژه‌ای هستیم که به فضل خدا توسعه و آبادانی منطقه را به همراه دارد و در افزایش شاخص‌های صنعتی نیز تاثیر گذار است و اشتغال موثری را تقدیم مردم می‌کند.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی برای ایجاد زیست پالایشگاه اتانول و کنجاله تخمیری باشت می‌تواند علاوه بر رونق کشاورزی در صنایع تبدیلی و سایر فرآورده‌های مرتبط نقش بسزایی در توسعه صنعتی منطقه داشته باشد.

احمدی با تقدیر از تمامی کسانی که در راستای آغاز عملیات این پروژه تلاش کردند، گفت: امیدوارم مردم با همکاری و همفکری که در سایر پروژه‌ها داشتند در این پروژه که ارزش آن به صورت مستقیم به معیشت بر می‌گردد نیز همکاری کنند.

وی با بیان اینکه به مدیران دستگاه‌های اجرایی توصیه کرده‌ام که اولویت اول ما اشتغال و سرمایه گذاری است، ادامه داد: دست به دست هم دهیم و با همدلی سرمایه گذاران را کمک کنیم تا در بازده زمانی مشخص شده طرح به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.