کد خبر : 8883
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۷

دولتخواه به سیم آخر زد؛؛

زیر پوست بنیاد چه خبر / مدیران استانی بنیاد شهید متعلق به باند رئیسی هستند/ تصویر هاشمی رفسنجانی را برای من پیراهن عثمان کردند/ آقای استاندار؛ استان کهگیلویه وبویراحمد موش آزمایشگاهی نیست + تصاویر

مدیر سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه شبه اصلاح طلبانی که در این جامعه هستند در حال قالب کردن خودشان به بدنه هستند و باید جلوی این مسائل گرفته شود، گفت: کسانی که زحمت کشیدند در این دولت به آنها اجحاف شده و کنار رفته اند.

به گزارش مهردنا از دهدشت، امروز با حضور حجت الاسلام موسوی اعظم مشاور مدیرکل بنیاد شهید استان، محمود منطقیان چهره شاخص اصلاح طلبان کهگیلویه و جمعی از مدیران شهرستانی آیین تودیع و معارفه مدیران جدید و قدیم بیناد شهید شهرستان کهگیلویه برگزار شد.

سید کمال الدین دولتخواه در این آیین ضمن تشکر از همه همکاران، مدیران و به خصوی همفرانم که در این برنامه حضور یافتند اظهار داشت: موقع رفتن باز محدودیت دارم، موقع حرف زدنم هم محدودیت دارم.

مدیر سابق بنیاد شهید شهرستان کهگیلویه گفت: این موضوعی که در رابطه با یک مسئله اداری است و این روال وجود دارد و دقیقه به دقیقه در این نظام مقدس از جغرافیای خاکی برگزار می شود، بنابراین تودیع و معارفه یک امر و روال مثبت در ارائه خدمت به همنوعان است.

وی ضمن گلایه از نوع اعلام تودیع و معارفه افزود: از اینکه این فضا را ایجاد کردند و بی سروصدا و تقریبا گمنام این جلسه را برگزار کردیم پوزش می طلبم، نه شخصیت من ایجاب می کرد که در فضای بسته و نه عمر فرهنگی من ایجاب می کرد و نه خدمت ۱۷ ماه با عزت و سربلندی و ۱۷ ماه خدمت بی منت به جامعه ایثارگری؛این برازنده نبود.

دولتخواه ادامه داد: کجا رفتند کسانی که ترس داشتند و امروز در جمع شما نیستند اما قطعا روزی به یادماندنی در فرهنگ کهگیلویه خواهد بود، من با روسای دیگر فرق می کنم؛من یک جوانم، یک ایثارگرم، یک فرزند شهیدم  و خارج از همه موضوعات یک نیروی سیاسی صرف آن هم از منصب، مرام و گفتمان اصلاح طلبی، گفتمانی که از دوران مشرویت تا امروز به عنوان یک گفتمان بی بدیل در جامعه ایران وجود داشته است و باید بدانیم که امروزه نظام ما به چنین گفتمانی و چنین سرمایه ای نیازمند است.

وی با بیان اینکه صحبت هایم را مطرح می کنم بگذار کسی می خواهد بدش بیاید افزود: بگذار بدانید که چه بر سر من آمد، و بدانید که بنیاد شهید کیست و شهید و شهادت چیست.

دولتخواه با بیان اینکه برای موفقیت یک مدیر در هر برهه از زمان و در هر دستگاهی برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت، رهبری، نظارت و ارزشیابی مهمترین شاخصه ها است عنوان کرد: مدیر را به صورت هردمبیل می گذارند ولی به این شاخصه ها توجه نمی کنند.

وی گفت: یکی از مهمترین نهادهای انقلابی که به دست معمار کبیر انقلاب تاسیس شد نهاد مقدس بنیاد شهید بود و حضرت امام خمینی این مسئله را مطرح کرد که خانواده شهدا چشم و چراغ این ملتند، این نهاد تاسیس شد و از اول انقلاب تا الان به بازماندگان یک جنگ بزرگ که در درون آن خرده فرهنگ های مختلف مانند جهاد و شهادت به وجود آمد و امروز ما پاسدار چنین انقلابی هستیم.

دولتخواه افزود: شهید و شهادت مهمترین سلاح برنده ای بود که تشیع از گذشته تا کنون از آن تمسک جسته و در هر برهه از زمان توانسته است از آن فرهنگ استفاده کند

وی گفت: امروز من به عنوان عضو کوچکی از این جامعه مسئولیت را در ۲۴ – ۴ – ۱۳۹۶ پس از مشقات،انگ ها و برچسب های مختلف تحویل گرفتم، اما مسئولیت برای چه بود؟ آیا بیگانه بودم با جامعه هدف خودم به طور قطع نه! اصلا و ابدا!چونکه می خواستم خدمتی بکنم.

دولتخواه افزود: به من گفتند که در دولت احمدی نژاد مسئولیت بگیر و سه، چهار شهرستان رابه من معرفی کردند اما گفتم که نمی خواهم، مردانه زندگی کردم و در دولتی که منتسب به اصلاح طلبی باشد می آیم و خدمت می کنم، بگذار در این دولت درسمان را بخوانیم و به زندگی شخصی خودمان برسیم.

وی بیان کرد: در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی اگرچه نگاهها به طرف صرفا سیاسی است اما والله، ب الله در این مدت نه رنگ قومیت و نه نگاه اصلاح طبی را اجازه ندادم در این نهاد مقدس اجرایی بشود چون شهید و شهادت متعلق به تمام جریانات سیاسی است و نباید آن را آلوده می کردم.

دولتخواه افزود: وجدانم راحت است که در پرداخت وام های مختلف، مستمری ها، سرکشی ها و در همه زمینه ها یکه و تنها کارم را انجام دادم، ۲۷ همایش مختلف را اجرا کردم، ۱۲ روز جاده صاف کن جاده ۴۰ کیلومتری شهید طیب بودم که افتخار می کنم آن همایش را با نام ” مسافری از فلوریدا ” برگزار کردم، چه کسی آمد، آیا مدیری آمد.

وی عنوان کرد: روزی به یادماندنی در فرهنگ کهگیلویه آن کار را انجام دادم که امروزه از تهران آمدند و گفتند شهید” طیب ” کیست و توانستم به قشر جوان جامعه بفهمانم که شهید طیب کیست و چه سرمایه ای بوده در این انقلاب و بخشی از هویت این سرزمین بوده شهید چمران در مورد او گفته تو رهبر بزرگی هستی برای رزمندگان جهان اسلام.

دولتخواه با بیان اینکه یادتان رفته که شعارم این بود که شهدا را از کوچه ها و گلزارها بیرون بیاورید و در جامعه پخش کنید، گفت: مادری یک فرزندش را تقدیم انقلاب کرد و گفتم باید این فرهنگ تاثیر بگذارد عبور از دلبستگی یادتان رفته، ۸شهید داریم که در روستای آنها کسی نمانده و خالی از سکنه شده که همایش در امتداد غربت را در انجیر سیاه برگزار کردم و گفتم که تمام شهرستان من به یاسوج مهاجرت کردند و تنها این شهدان هستند که می توانند جلوی مهاجرت را بگیرند و شهید عزیزالله انجام یکی از این شهیدان که در وصیت خودش گفته بود بی منطقان را با منطق جواب دهید.

وی ادامه داد: یادواره مرزی را برای اولین بار دو طایفه بزرگ را در دو استان مرزی را با ۱۱۷ شهید برگزار کردیم که گفتن این کار در تاریخ کشور بی نظیر بود.

دولتخواه گفت: نشان دادیم کیستیم و از کجا آمدیم اما والله، ب الله، ت الله کسانی که باید می دیدند کور شده بودند و کسانی که باید می شنیدند کر شده بودند و کسانی که باید نوازشم می کردند، سیلی زدند.

وی به عملکرد ۱۷ ماهه خود اشاره کرد و افزود:  ۱۱۹ فقره در حوزه تعاون و وام مسکن انجام شد که ۱۰۲ فقره تسهیلات آن جذب شد و با وجود بی عدالتی که در بنیاد شهید استان وجود دارد با سربلندی می گویم که از دیگر شهرستانها جلوتر هستم.

دولتخواه ادامه داد: ۹ گلزار ارزشمند شهدا را تحویل دادم و هنوز ۱۳ گلزار شهدا مانده است و ۱۱۲ میلیون معوقات حوزه بهداشت و درمان را پرداخت کردیم و نهادهایی که می خواستند در کار بنیاد شهید دخالت کنند بر سر جای خودشان نشاندم و نگذاشتم دخالت کنند و به کسانی که خطبه دستشان است و کسانی که منصب داشتند گفتم، من تصمیم گیری می کنم در این اداره و به شعور ادراه من توهین نکیند، اداره من یک اداره افضل است و اگر مطالبه خواهی از سایر ادارت داشتم به خاطر افضل بودن اداره ام بود و نه چیز دیگر.

وی با بیان اینکه من با مطالعه آمدم و هر کجا که بروم با مطالعه می روم، عنوان کرد: پشت هر چراغ قرمزی که می ایستید و به هر طرف نگاه کنید تمثال مبارک یکی از شهدا را می بینید و ۳ هزار ۶۱۰ سرکشی از خانواده شهدا و ایثارگران را انجام دادم.

دولتخواه گفت: روز ۲۴ تیر من را معارفه کردند، فردا صبح برای یک پروژه فرهنگی به تهران رفتم اما فکر بسته کسانی که در بنیاد شهید بود نگذاشتند که کار صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه بگذارید دردها و رنج ها را بگویم و اینکه چرا می خواهند مرا عوض کنند، افزود: ۲۶ مادر شهید در دوران مدیریت من دار فانی را وداع گفتند، به والله مدیر ارشد استان من فقط در یکی از مراسم ها حاضر و آن شهید غیب پرور بود و یکبار در مراسم پدر یا مادر شهیدی نیامد، همکاران من کامل اطلاع دارند و بگویید که مدیرکل بیناد شهید در کدام سرکشی از خانواده شهدا ما را همراهی کرد.

دولتخواه ادامه داد: سرکشی که با ما نیومدید و اقتدار مدیریتی ما را زیر سئوال بردید، در کدامیک از جلسات اداری بنیاد شهید شهرستان شرکت کردید.

وی در حالی که می گفت می دانید چرا من را برداشتند عکس مرحوم هاشمی رفسنجانی را نشان داد و افزود: علت برکناری من هاشمی رفسنجانی است و با نشان دادن یک حلقه سی دی گفت علت این است، این فیلم شهدای پد خندق است، به من زنگ زد و گفت تمثال آقای هاشمی را پایین بیاور و در جواب او گفتم نمی آورم، تو کس هستی! تو سهمی در این انقلاب نداری! هاشمی رفسنجانی زحمت کشیده و نقدی هم شاید بر او وارد باشد.

دولتخواه ادامه داد: این را برای من پیراهن عثمان کرد، تنها مسئولی در نظام که در رابطه با پد خندق صحبت کرد زنده یاد هاشمی رفسنجانی بود که گفت جناب آقای حیدرپور( فرمانده وقت تیپ ۴۸ فتح استان ک . ب ) سلام مرا به رزمندگان تیپ ۴۸ فتح برسانید که غیورمردانه در پد خندق به شهادت رسیدند.

وی گفت: یک قطعه زمین متعلق به بنیاد شهید است که قیمت آن بیش از ۷۰۰ میلیون تومان است و شهرداری آن را غیرقانونی تصاحب کرده و سند آن موجود است و بدون اجازه بنیاد در این زمین خانه احداث کردند و نماینده قبل از دوران نمایندگی دو بار در خطبه های عید غدیر صحبت کرد و پول ساخت آن را به دفتر امام جمعه داد اما من رفتم و اقامه دعوا کردم و رای گرفتیم و باید قلع و قم صورت بگیرد، می دانند کی را باید از جایش بردارند تا کار خود را انجام دهند.

وی عنوان کرد: مدیر من هیچگونه پولی برای شهرستان نیاورد و مرا در شبه ابی طالب گذاشت، نیروی پروژه ای را در مرکز کشور به من مجوزش را می دهند و می گویم این دو نفر را با مجوز کشوری جذب کن، شخصی زنگ می زند و او را تهدید می کند بعد می گوید که اینکار را نمی کنم.

دولتخواه با بیان اینکه سیاست های دولت به هیچ عنوان در بنیادشهید ایجاد نشده، افزود: اینها متعلق به باند رئیسی بودند و به برخی از روسای شهرستانها زنگ زده بودن که در جلسات ستاد روحانی شرکت نکنید، چون دوست داشتند که شخص دیگری پیروز شود سه سال است که می خواهد نیروهایش را در مرکز استان عوض کند اما نتوانسته و در مرکز کشور به من گفتند در مدیریت برشی ندارد و ضعیفه پس وقتی آدمی به این ضعیفی باشد چطوری با او کار کنم، از لحاظ کاری از او بزرگتر بودم.

وی عنوان کرد: یک روز تعطیل که آقای یارنسب از کشور آمده بود به اتفاق پیش آقای نظری ( معاون سیاسی استاندار ) رفتیم، آقایان ناراحت شدند که چرا پیش دکتر نظری رفتیم و به آنها گفتم که وقت تعطیلی متعلق به خودم است و دوست داشتم پیش دکتر نظری رفتیم.

دولتخواه گفت: صداقتی در رفتار برخی از معاونان استانی ندیدم، به من زنگ زدند که مرکز مشاوره ای را که در شهرستان دارید نبندید زیرا امتیازی که در کشور داریم از بین میرود اما پول این مرکز را در استان بلوکه کردند و به من چیزی ندادند.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه ای نوشتند و عزت بنیاد شهید را زیر سئوال بردند، افزود: من پول داشته باشم یادواره برگزار می کنم و اگر نداشته باشم برگزار نمی کنم، من را در مقابل سپاه پاسداران قرار نده، سپاه ارزشمند و بزرگ است من با هیچ کس مشکلی ندارم و حاضرم در یادواره ها به آنها کمک کنم.

دولتخواه با بیان اینکه من می خواستم بگویم که زیر پوست بنیاد چه خبر است، گفت: آنها این انگ های مختلف را زدند و فضا را مسموم کردند، هر امام جمعه ای زنگی به او می زد قبول می کرد.

وی بیان کرد: این بنیاد سیاسی بود اما پنهان و متعلق به یک طیف خاص بود اما زمانی من آمدم گفتن که فلانی سیاسی است و خدا را شاکرم که عزتمند آمدم، یک فعال مدنی بودم و یک فعال سیاسی بودم و هستم و خواهم بود و ۱۷ ماه کار سیاسی انجام ندادم و دلم برای کار سیاسی تنگ است و به طور قطع کارهای سیاسی خود را در دانشگاه و مراکز  آموزش عالی ادامه می دهم و حرف های سیاسی خود را می زنم.

وی خطاب به کسانی که در استان هستند گفت: جناب آقای استاندار، مسئولان محترم و حوزه وزارت کشور، آشفتگی سیاسی در استان ما بیش از اندازه است، جناب آقای استاندار و معاونان محترم دارید یک جریان سیاسی فکری را از جامعه ترد می کنید، نگذارید این کار صورت بگیرد و کسی را با انگ های مختلف از قطار انقلاب پباده نکنید.

دولتخواه با بیان اینکه شبه اصلاح طلبانی که در این جامعه هستند در حال قالب کردن خودشان به بدنه هستند و باید جلوی این مسائل گرفته شود، افزود: کسانی که زحمت کشیدند در این دولت به آنها اجحاف شده و کنار رفته اند.

وی خطاب به استاندار گفت: آقای استاندار؛ استان کهگیلویه وبویراحمد موش آزمایشگاهی نیست، نیروهای خدوم را بیاورید و از استان های دیگر نیاورید که به استان و شهرستان ورود کنند، بچه کهگیلویه چه مشکلی دارد، چرا از ظرفیت اینها استفاده نمی کنید، اگر از سایر جاها بیاورید چون آشنایی ندارند اینطوری می شود و بدانید امروزه پاشنه آشیل عدم توسعه یافتگی در این استان همین است که نامحرمان ورود می کنند، خواهش می کنم از گفتمان اعتدال و توسعه و اصلاح طلبی در این استان استفاده کنید.

دولتخواه افزود: جناب آقای استاندار این استان به ورطه نابودی رفته است، یک اقتصاد دانی و میدانیم که برای توسعه استان آمدی و انتظار داریم که پایشی صورت بگیرد.

وی عنوان کرد: مدیران کلی که شبانه در ستاد روحانی بودند و جلسات ما را استراق سمع می کردند و می رفتند پخش می کردند جلویشان گرفته شود.

دولتخواه تاکید کرد: مسئولان محترم، نیروهای نظامی و انتظامی با این تغییر و تحول بنیاد شهید وارد فاز انتخابات آینده شده است و کسانی که می خواهند حضور پیدا کنند جاده صاف کن نماینده یک جریان خاص هستند و از شما می خواهم که نگاهتان را دقیق و رصد کنید، دارند انتخابات را به سمت و سوی یک نماینده خاص هدایت می کنند و اگر این اتفاق بیفتد حیثیت ایثارگر از بین میرود،بنیاد شهید جایگاه و جولانگاه مسائل سیاسی نیست.

وی گفت: من را به این دلیل برداشتند چون در مقابل آنها ایستادم و نگذاشتم که بنیاد شهید سیاسی شود و به طور قطع در آینده استفاده ابزاری سیاسی از این نهاد صورت می گیرد، برداشتن کمال دولتخواه یعنی برداشتن یک سنگ بزرگ و مانعی برای آنها در مسئله ای به نام انتخابات

سرپرست جدید بنیادشهید وامورایثارگران کهگیلویه نیز تودیع ومعارفه مدیران را امری طبیعی دانست و گفت:هدف خدمت است و ماباید به جامعه ایثارگری خدمت نماییم.

عادل شریعت پور افزود: با اصرار این مسئولیت را پذیرفتم و دوست نداشتم که جایگزین سید کمال دولتخواه شوم زیرا فرزند شهید است.

وی با بیان اینکه نمی گذارم بنیادشهید سیاسی شود از سخنان دولتخواه گلایه کرد.

شریعت پور ادامه داد: نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی دارای آرای مردمی است و باید با احترام و تعامل با ایشان رفتارنماییم.

وی با اشاره به حضورمنطقیان درجلسه نیز گفت: به شاگردی استاد منطقیان افتخار می کنم.

درپایان این مراسم شریعت پور با اهدای یک جلد قران ازخدمات سیدکمال الدین دولتخواه قدردانی کرد.

ازنکات قابل توجه این مراسم اعتراض مسعود آرام خبرنگار پایگاه خبری افتونیوز بود که نسبت به این تغییر و چگونگی آیین تودیع ومعارفه معترض بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کهگیلویه بزرگ پنج شنبه , ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱:۴۳

برادر خودت گفتی تو اون دولت درس خوندی و به کارهای شخصی خودت رسیدی؟!؟ پس تو اون دولت خیلی استفاده کردی…
و گفتی نباید بنیاد شهید را سیاسی کنیم پس چرا این همه از سیاسی کاری و حزب و گروه خاص صحبت می کنی؟!؟