کد خبر : 8861
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۲

به بهانه فرود معجزه گونه خانم ابتکار در سرزمین غنی کهگیلویه و بویراحمد؛؛

شاخص های عدالت جنسیتی با شبانی زنان ؟!

آسیب شناسی را چگونه ترجمه می فرمائید در حالیکه دولت های مختلف بر خلاف قانون اساسی تا کنون نتوانسته اند مقدمات تحصیل رایگان را در روستاها فراهم نمایند!؛

مهردنا _ زریر حجتی/ بالاخره معاونت محترم ریاست جمهوری در امور زنان،کهگیلویه و بویراحمد را در هوای سرد آذری با قدوم مبارک خویش آذین داد و با گفتار درمانی شاخصه های عدالت جنسیتی را تبیین و درمان کرد در حالی که بخشی از بانوان پا به کوی این سرزمین غنی و رنجور از تدبیر و عدالت، همچنان برای تامین معاش خویش به شغل شریف چوپانی مشغولند و اشک هر رهگذری را جاری می کنند!

کاش مسئولی دلسوز به جای انتخاب شهر توریستی سی سخت و سوغات نامدار دامنه های با صفای دنای سپید پوش ! فقط برای یکبار مسئولان ملی را به دهستان “چین لوداب” رهنمون می شدند تا عدالت جنسیتی و حقوق شهروندی را معنا کنند!!

شرح سینه سوز الفاظ و عبارات تکراری تکرار “عدالت جنسیتی” ، ” پوشش حمایتی” ، “اشتغال و کارآفرینی” و بالاخره توسعه صنعت توریست با ادبیات زیبا و امید آفرین خانم ابتکار به همان اندازه چندش آور است که زنان روستایی مظلوم شاغل به شغل شریف شبانی در دامنه کوههای صعب العبور و برافراشته چین با قد خمیده و صورت چروکیده و البته نامانوس با لوازم آرایشی !!

سرکار خانم ابتکار!

مشکلات در هم تنیده زنان روستایی این استان با تولید چارقد محلى مرتفع نمی شود و با این “تز” اعجاز گونه در ریل توسعه قرار نمی گیرند!

تصویب تسهیلات کار گروه اشتغال براى راه اندازی کارگاه تهیه و تولید لباس هاى محلى ویژه شاغلین به افزایش راندمان کارى کارکنان و حل معضلات جامعه روستایی و عشایری منجر نمی شود بلکه در سیکلی معیوب به فربه شدن صاحبان نام و نان در وادی سیاسی کاری و سیاست زدگی ختم می شود!

معاونت محترم رئیس جمهور!

اگر یک صدم هزینه های هنگفت سفر مسئولان ملی و تشریفات و تجملات سفرهای توریستی و نمایشی به زیر ساخت های روستاهای محروم اختصاص می یافت اکنون دختران و زنان ایلی ناچار به شبانی نبودند.

از کدام شاخصه و اُفق سخن می گویی!

کدام سلیقه و تفکر بالاخره زخم شبانی زنان و دختران روستایی را التیام می بخشد!
کدام اندیشه ناجی حل مشکلات انبوهی می شود که با وجود ظرفیت های بی شمار روستایی موجب مهاجرت و حاشیه نشینی در شهرها شده است!

چه کسی مسبب نابسامانی ها و از هم گسیختگی جامعه روستایی و عشایری گردیده است!
آیا باور دارید که علیرغم تلاش مسئولان دلسوز تعلیم و تربیت و سازمان نوسازی هنوز بخشی از روستاهای این دیار فاقد فضای آموزشی استاندارد هستند و حتی کانکسی نیز جهت جلوگیری از ترک تحصیل ندارند و حمایت های خیرخواهانه خیرین نیز نتوانسته که این حجم از فقر و نداری را جبران نماید؟

مبدع بزرگ چارقد محلی!

آسیب شناسی را چگونه ترجمه می فرمائید در حالیکه دولت های مختلف بر خلاف قانون اساسی تا کنون نتوانسته اند مقدمات تحصیل رایگان را در روستاها فراهم نمایند!

بالاخره کدام دولت و سلیقه سیاسی باید پاسخ محرومیت ها و فقدان ابتدایی ترین وسایل تحصیلی را در این نقاط بدهند.

در حالی که شعار شاخصه های عدالت جنستی سر می دهید،متولیان تعلیم و تربیت با همه مساعی و تلاش بی وقفه و قابل تحسین جهت حل مشکلات آموزشی نیز کلافه شده اند و از چهره به چهره شدن با دانش آموزان محزون و سر در گریبان شرم دارند.

بیش از این به مصلحت نمی دانم که راز و رمز ها و معمای آسیب ها اجتماعی و بی سرپرستی زنان و هزاران درد نهفته در سینه را به رخ مبارک بکشانم که غیرت زنان ما نیز اجازه نمی دهد چه رسد به مردان نامدار این دیار!

عطایت را در حل مشکل زنان استان کهگیلویه و بویراحمد به لقایت بخشیده و به جای این همه ترحم و تنعم ! فقط با تعداد ۵۰ دستگاه کانکس اهدایی جهت رفع مشکلات آموزشی و تربیتی زنان را مدد فرمایید و مابقی تحفه ناچیز ما به سفر پر بار حضرتت تا بلکه بیش از این شاهد تداوم ترک تحصیل تلخ دختران روستایی و شغل شریف شبانی زنان نباشیم که تصاویر ارسالی خود گویای همه ناگفته هاست.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

صادقی. از اصفهان سه شنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰:۱۱

درود بر غیرتت جناب زریر حجتی متن نگاشته شما را در مهر دنا مطالعه کردم. آنچه مرقوم فرمودید. نشان ازیک درد کهنه میباشد که از قلب صادقت بر قلمت جاری وبر کاغذ سرشته شده.اینان که روزی از دیوار جاسوسی آمریکا بالا میرفتند. وخود را طرفدار پا برهنگان میدانستن. چگونه تلاش میکنند تا به شیوه های مختلف سند ۲۰۳۰ را که حاصل مذاکرات تلخ وننگین سیاست مداران خود فروخته میباشد. را در جامعه پیاده کنند. آیا حاضرند چند قدمی را بازنان غیرتمند چین لوداب ویا زیلایی در مسیر های صعب العبور قدم بزنند.اینها فردای قیامت در مقابل آن شهدای عزیز ومظلوم مناطق محروم چه جواب دارند.این تذهبون؟؟….