کد خبر : 8493
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵

جوابیه‌ای بر نقد غیر اخلاقی نامه‌ی نماینده کهگیلویه بزرگ

در کهگیلویه انگار مخالفان سیاسی مهندس عدل هاشمی پور به هر عملکرد، حتی توفیقات متعدد و ارزشمند وی در توسعه‌ی زیر ساختی این دیار، گیر می‌دهند به گونه‌ای که وارونه جلوه دادن امور و تلاش و عملکردش را ظاهراً وظیفه و رسالت خود می‌پندارند.

مهردنا؛ مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین مهردنا است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

بعد از انتشار مطلبی در سایت های خبری با عنوان «نقدی بر نامه‌ی نماینده کهگیلویه برای ۷ نفر» ، یکی از مخاطبان به آن پاسخ داد که از نظر خوانندگان می‌گذرد؛
اساساً مکاتبه‌ی نماینده مجلس با دستگاه‌های اجرایی پس از دریافت نامه‌های مردمی به‌ویژه پیگیری درخواست‌های تحصیل کردگان و جویندگان کار و اشتغال، امری طبیعی و جزء وظایف نانوشته‌ی نمایندگان مجلس است به گونه‌ای که با ضرس قاطع می‌توان گفت این رویه در دستور کار تک تک نمایندگان مجلس قرار دارد.
نیک می دانید که سایر مسئولان اجرایی و حتی اشخاص حقیقی نیز به این امر مبادرت می‌ورزند.
اما در کهگیلویه انگار مخالفان سیاسی مهندس عدل هاشمی پور به هر عملکرد، حتی توفیقات متعدد و ارزشمند وی در توسعه‌ی زیر ساختی این دیار، گیر می‌دهند به گونه‌ای که وارونه جلوه دادن امور و تلاش و عملکردش را ظاهراً وظیفه و رسالت خود می‌پندارند.
این امر اظهر من الشمس است و نه نیازی به تبیین دارد و نه جای گلایه‌ای مانده، اگرچه انتظارات به جهت برون رفت از وضعیت موجود غیر از این بوده و خواهد بود.
موضوع بر می‌گردد به مکاتبه‌ی نماینده کهگیلویه به وزارت بهداشت و درمان جهت به‌کارگیری تعدادی از متقاصیان در قالب‌های مختلف که قطعاً شرط اساسی، ضوابط دانشگاه علوم پزشکی است.
فارغ از اینکه این کار انجام شده یا نه اما آن را به مثابه‌ی پیراهن عثمان نموده و با تنگ نظری در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌کنند غافل از اینکه تنها نقطه قوت و کاریزما دانستن مراد خویش را انجام امورات فردی و بکار گیری‌ها می‌دانند.
حال چه شده است که به مانند انسان در حال غرق شدن به هر دست آویزی چنگ می‌زنند.!؟
چگونه و برچه اساسی به خود اجازه می‌دهند که به نام یک معلم یادداشت بنویسند؟!
گرچه هرکس این یادداشت را بخواند با ملاحظه سطر اول آن متوجه می‌شود که نگارنده آن نه تنها معلم نیست بلکه دانش آموز هم نیست و هرچند سطحی و گذرا به نگارش آن نگاهی انداخته شود، سخیف بودن متن، بیشتر خود را نمایان می‌سازد..
معلم، آن چنان شجاعت، شهامت و قدرت تحلیل دارد که تاریخ سیاسی مملکت و استان ما مملو از هنرنمایی این قشر عظیم فرهنگی در قالب‌های گوناگون است.
گستاخانه در زیر یادداشت سخیف خود نوشته‌اند:
محمدی راد از فرهنگیان کهگیلویه!!!
در حالیکه همکاری به این نام در مجموعه آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه وجود ندارد.
آیا چنین حرکاتی افتضاح سیاسی و شرم آور نیست؟
آیا این اقدامات زننده، توهین آشکار به فرهنگیان «با هر سلیقه سیاسی» و همه‌ی جامعه نیست؟
آیا به گفته خودشان احساس حقارت اجتماعی نیست؟
آیا وقت آن نرسیده که از این ناشی گری ها و اقدامات کودکانه دست بردارند؟
بی شک، فرهنگ، رسالت و شأن معلم از این بداخلاقی‌ها تبری می‌جوید و از آحاد جامعه بخصوص اصحاب رسانه و قلم، مدیران زحمت کش سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و پایگاه‌های خبری که نقش و رسالتی عظیم را عهده دار هستند تقاضا می‌نماید که در جهت شفافیت و سالم سازی فضای رسانه‌ای و نیز در جهت نیل به توسعه‌ی پایدار، محکم و استوار گام بردارند و در این مسیر با نقد منصفانه و ارائه پیشنهادات و انتقادات لازم، یاری گر مسئولان و خادمان خود باشند.
————————————————-
با احترام به خوانندگان
سید حسین رهی از فرهنگیان کهگیلویه
آبان ۹۷

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.