کد خبر : 7955
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶

احمدی نژاد در بهمئی چه گفت؛هیچ فرد و گروهی حق ندارد خود را مالک کشور و انقلاب بداند

معتقدیم مردم صاحبان و مالکان کشور و ثروت عمومی اند وحق تعیین سرنوشت حقی الهی است و متعلق به تک تک مردم می باشد وهیچ فرد و گروهی حق بالاتری ندارد و نمی تواند خود را مالک کشور و انقلاب بداند.

مهر دنا/ عضو مجمع تشخیص نظام گفت: تعیین سرنوشت حقی الهی است و متعلق به تک تک مردم می باشد وهیچ فرد و گروهی حق بالاتری ندارد و نمی تواند خود را مالک کشور و انقلاب بداند و به جای مردم تصمیم بگیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهر دنا، به مناسبت ۱۷شهریور دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوراسبق جمهوری اسلامی ایران در جمع پرشکوه مردمان غیور و دلاور بهمئی از توابع استان کهگیلویه وبویر احمدسخنرانی کرد.

محمود احمدی نژاد اظهار داشت: خداوند بزرگ را سپاسگزارم که توفیق حضور در شهرستان بهمئی و شهر لیکک که مردمانی از ایل بزرگ و ایرانیان اصیل و مردمانی مومن، شجاع، صبور، انقلابی و دوست‌داشتنی هستند حضور پیدا کردم .

وی افزود: مردم و بزرگان، صاحب‌نظران، اساتید و مشاهیر این خطه همواره مدافع استقلال و عزت ایران بوده و هستند که خدمات ماندگاری را به ایران عزیز وانقلاب پرشکوه اسلامی تقدیم کرده‌اند.

وی با اشاره به وجود مردم این خطه که همواره برای جامعه مفید بوده و کمترین هزینه را برای کشور داشته‌اند بیان کرد:فهرست بلند شهدای عزیز این منطقه، پرچم بلند و پر افتخار آزادی‌خواهی و عدالت طلبی ملت ایران است.

احمدی نژاد با بیان اینکه حوادث ۱۷شهریور نقطه عطف بزرگی برای حرکت ملت ایران بوده است تصریح کرد: ۱۷ شهریور ۵۷ یک روز استثنایی و نقطه عطف حرکت تاریخی ملت ایران بوده که حکومت سابق در اوج قدرت بود و کسانی که از مبارزان نامدار که در شهر وجود داشته را در ً تمام گروه‌های مخالف را سرکوب کرده بود و احساس امنیت می‌کرد با اتهام وابسته به اجنبی و یا کمونیست اسلامی آنها را از متن مردم جدا کرده و در زندان‌ و تبعید نگه می داشت.

رئیس جمهور اسبق جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: مردم ایران همیشه به وابستگی به بیگانان بسیار حساس بودند و از اندیشه کمونیستی نیز به شدت بیزار بوده‌اند که اغلب قدرت های جهانی آن زمان نیز با حمایت کامل از آن حکومت تصور می‌کردند که ایران جزیره آرامش است ولی مردم گرچه به حکومت بدبین بودند اما هرگز باور نمی کردند که آنقدر سنگدل باشد که مردم خودش را به رگبار ببندد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: مردم براین تصور بودند که با تظاهرات آرام، حکومت به خواست مردم برای اصلاح امور تن می‌دهد و سرانجام روز دوشنبه ۱۳ شهریور برای اولین بار بعداز نماز عید فطر در فضای باز قیطریه و با حضور شهید بهشتی، شهید مفتح و شهید باهنر و بسیاری از سیاسیون برگزار شد و سپس جمعیت ده‌ها هزار نفری در خیابان شریعتی شروع به راهپیمایی با شعارهای که نشان دهنده ناراضی بودن مردم به وضع اقتصاد، فرهنگ، وابستگی و چپاول بود ودر آن زمان یکی از باشکوه‌ترین تظاهرات آرام برگزار شد و تا عصر و نزدیک میدان آزادی ادامه یافت.

احمدی نژاد به موضوع دوم درباره شرایط امروز کشور اشاره و افزود: ثروت طبیعی ایرانیان چند برابر متوسط جهانی می باشد که در نفت و انرژی رتبه اول و سایر معادن و منابع طبیعی نیز پنج برابر متوسط جهان ذخیره داریم و غنی ترین فرهنگ و تمدن متعلق به این سرزمین و مردمان خوب و با غیرت ایرانی می باشدکه بهترین نیروی انسانی و جوانان باهوش، کارآمد، مومن و دلسوز در ایران وانقلاب پرشکوه جمهوری اسلامی زندگی می‌کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مردم ایران با این ثروت خدادادی، که در مرزو بوم ایران می باشد باید دارای بهترین زندگی و آبادترین کشور و آزادترین و بانشاط‌ترین ملت باشند اظهار داشت: متاسفانه به دو دلیل مشکلات فراوانی درمیان مردم ایران وجود دارد که علت اول فشار و توطئه دشمنان بیرونی می باشد دشمنی که استکبار و استعمار آن با ملت ایران تاریخی است. زیرا از همان روز اول دشمنان توانمندی‌های ذاتی و تاریخ پرافتخار ملت ما را رقیب و مانع اصلی پیشرفت خود می دانستند وسعی می کردند که هر روز به یک بهانه دنبال تضعیف ملت ایران باشند .

احمدی نژاد با اشاره به پنجاه سال قبل، که تازه حرف صنعتی شدن کشورها به میان آمده بود می خواستند که ایران را صنعتی کنند اما ، همزمان به ما کارخانه پیکان دادند که ۲۰ سال بود از رده خارج شده و به شرق آسیا کارخانه های با تجهیزات پیشرفته تر داده بودند گفت: با طرح های به اصطلاح اصلاحی و عمرانی اقتصاد ما را از بین بردند و وابسته کشورهای بیگانه کردند زیرا آنان با پیشرفت علمی و صنعتی و فناوری ما مخالف بودند زیرا معتقد بودند که باید ایران را عقب نگه داشت.

بعد از انقلاب هم که با جنگ و تحریم‌های پی در پی، اختلاف افکنی و حذف نیروهای کارآمد در تلاشند جلوی پیشرفت ملت را بگیرند.

وی به علت دوم که بی برنامگی درمیان مسئولان کشور است اشاره وتاکید کرد: شرایط اقتصادی سخت شده و مردم به شدت در فشارهای روحی و روانی و سیاسی در کنار فقر، بیکاری و مشکلات اشتغال، مسکن، اجاره خانه، بهداشت و آموزش هستند واین مسئله ها باعث شده که طاقت بسیاری از مردم را طاق شود زیرا بسیاری از مردم در امور روزمره خود مانده اند وقدرت خرید به شدت پایین آمده است.

وی اضافه کرد: وضعیت بازار آشفته می باشد وتکلیف تولیدکننده و مصرف کننده و خریدار و فروشنده معلوم نیست زیرا نوسانات قیمت ارز و بی‌برنامگی دولت و دیگر بخش ها، کار را بر مردم سخت کرده است.

رئیس جمهور اسبق جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه کنار گذاشته شدن آرمانهای انقلاب، اخبار روزانه تبعیض‌ها، سوءاستفاده‌ها و فسادها نیز مانند نمک بر زخم مردم شده است اظهار داشت: نباید به گونه ای عمل کنند که گویا دولتی وجود ندارد. هیچ برنامه‌ روشن و راهی برای اصلاح وضع در مقابل ملت قرار نمی دهند ما قبلاً تحریم‌هایی حتی سخت تر از این هم داشته ایم وباید بتوانیم با برنامه ریزی صیحح وضعیت بازار وجامعه را در دست بگیریم.

وی گفت: چرا وضعیت جامعه اینطوراست و مردم ناراضی هستند پنج سال رکود، اقتصاد را بسیار ضعیف کرده و هیچ برنامه روشن و آگاهی از طرف مقامات ارائه نمی شودزیرا انگار پاشیدن بذر ناامیدی، متهم کردن ملت و برخورد با معترضان تنها رفتار تاسف باری است که مردم شاهد آن هستند و دائماً سر ملت منت می گذارند و دیگران را بدهکار و خود را طلبکار نشان می دهند.که همه مشکلات مربوط به دشمن یا مردم است و مسئولین کشور هیچ نقشی ندارند. حتی حاضر نیستند در تصمیمات خود تجدید نظر کنندروشن است که اگر به فوریت تصمیمات درستی گرفته و اجرا نشود، نهایت این مسیر به از هم گسیختگی اقتصاد و ضعف ملت و به تسلیم واداشتن کشور می انجامد.

احمدی نژاد به قرارداد برجام که به آن دل بسته بودند و اطلاعات غلط به مردم می‌دادند زمین خورد و جز ضعف و امتیاز دادن ثمری نداشت اشاره وبیان کرد:در دولت دهم تمام کشور به کارگاه عمرانی تبدیل شده بود، ده‌ها هزار پروژه کامل شد، ظرفیت تولید کشور به بیش از ۲ برابر رسید به طور مثال ظرفیت سالانه تولید فولاد از ۲/۹ میلیون تن به ۲۵ میلیون تن، خودرو به دو برابر، کاشی و سرامیک سه برابر، آلومینیوم ۲ برابر، شیشه ۲ برابر، لوازم خانگی ۲ برابر، سیمان نزدیک به سه برابر، تولید برق نزدیک به ۲ برابر و همه اینها با احداث کارخانه‌ها و تاسیسات جدید به وجود آمد ورزشگاه‌ها ۲ برابر، مدارس ۵/۱ برابر، فضای دانشگاهی ۲ برابر، راه و آزاد راه ۲ برابر شد و سالیانه بیش از ۱ میلیون مسکن علاوه بر مسکن مردمی ساخته شدودر هوافضا و هسته ای و علوم گوناگون پیشرفت های چند برابری ایجاد شد. و با این همه، ادعا می کنند که در دولت قبل شغل ایجاد نشده است.

رئیس تشخیص مصلحت نظام در جمع مردم بیان کرد:مردم عزیز از شما می پرسم؛
– آیا می خواهید وابسته باشید یا مستقل؟
– آیا وضع اقتصادی، الان بهتر است یا در دولت قبل؟
– عزت ملی‌مان، الان بالاتر است یا در دولت قبل؟
– مردم، الان راضی‌تر هستند یا در دولت قبل؟
– به نظر شما اگر مردم از مقامات راضی نباشند چه باید بکنند
و ی به موضوع سوم درباره برخوردهای امنیتی و قضایی با فرزندان ملت اشاره وافزود:شما می دانید که ما نوکر مردم هستیم و بالاترین افتخار ما خدمت به ملت ایران است.زیرا معتقدیم مردم صاحبان و مالکان کشور و ثروت عمومی اند وحق تعیین سرنوشت حقی الهی است و متعلق به تک تک مردم می باشد وهیچ فرد و گروهی حق بالاتری ندارد و نمی تواند خود را مالک کشور و انقلاب بداند و به جای مردم تصمیم بگیرد زیرا انقلاب و نظام متعلق به مردم و محصول فداکاری آنهاست و همه باید در بیان نظرات خود آزاد باشند. هیچ کس حق تحمیل نظر خود بر مردم را ندارد.

انتای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.