درخواست‌های مردمی برای حضور علی نیکزاد و سید شمس الدین حسینی برای کاندیدا شدن

در روزهای اخیر زمزمه‌های مبنی بر حضور سید شمس الدین حسینی نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی و وزیر اقتصاد دولت محمود احمدی نژاد در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شنیده می‌شود.
کد خبر : 34231
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۱

گروه سیاسی مهر دنا/ در روزهای اخیر زمزمه‌های مبنی بر حضور سید شمس الدین حسینی نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی و وزیر اقتصاد دولت محمود احمدی نژاد در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شنیده می‌شود.

انتخابات این دوره از ریاست جمهوری شرایط خاص خود را دارد و در این روزها بیشتر کسانی که به وزارت کشور برای ثبت نام مراجعه کرده‌اند افرادی بوده که در 20 سال بازارشان برای انتخابات گرم بوده در حالی هر کدام به نوعی مسئولیت داشته و در وضعیت فعلی نقش داشته و بی تاثیر نیستند.و در واقع باید پاسخگوی عملکرد خود باشند.

شرایط اقتصادی ایران به تبع شرایط جهانی و همچنین تحریم های طالمانه دشمن خاص بوده و در این دوره باید یک اقتصاد دان کارکشته و آزمون پس داده فرمان دولت را به دست بگیرد تا بلکه ایران عزیز را به سرمنزل مقصود برساند و در این روزها بسیاری از مردم کفت جامعه معتقدند این مسئولیت را باید به امثال سید شمس الدین حسینی اقتصاددان دلسوز مردم سپرد.

دعوت از شمس‌الدین حسینی و علی نیکزاد برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری

گردهمایی یادبود سی‌و‌پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و رئیس‌جمهور شهید و همراهان و همچنین هم‌اندیشی برای تحقق حداکثری مشارکت مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور نزدیک به ۳۰۰ چهره سیاسی کشور از جمله برخی از وزرا، معاونین وزرا و استانداران سابق، نمایندگان فعلی و ادوار مجلس و مدیران ارشد دولت در سال‌های گذشته، بعدازظهر روز شنبه در سالن مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.

در این همایش که با سخنرانی محمود صلاحی استاندار خراسان رضوی در دولت احمدی‌نژاد، وحید جلال‌زاده استاندار آذربایجان غربی در دولت احمدی‌نژاد و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم، سیدمحمد کریمی استاندار مازندران در دولت احمدی‌نژاد و عبدالوحید فیاضی نماینده مردم نور در مجلس برگزار گردید، سیدشمس‌الدین حسینی وزیر اقتصاد دولت احمدی‌نژاد و نماینده فعلی مجلس و علی نیکزاد نایب رئیس‌ مجلس و وزیر مسکن دولت احمدی‌نژاد به عنوان میهمانان ویژه به ایراد سخنرانی پرداختند.

گفتنی است مدیریت این نشست بر عهده ماشاالله عظیمی، مدیرعامل پیشین بانک توسعه تعاون به عنوان مجری برنامه برگزار شد و محوریت اصلی سخنرانی‌های این نشست دعوت و درخواست از سیدشمس‌الدین حسینی و علی نیکزاد بود که به‌ عنوان نامزد در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کنند.

گفته می‌شود افراد حاضر در این نشست با دعوت قبلی و به صورت مشخص‌ شده، دعوت شده بودند.

شمس الدین حسینی: به این حجت نرسیده ام که ثبت نام نکنم

وزیر اسبق اقتصاد و نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی می‌گوید: من به ترکیب ثبت نام کنندگان نگاه می‌کنم و اگر به این حجت رسیدم که ثبت نام نکنم، ورود نخواهم داشت و در غیر این صورت ثبت نام خواهم کرد.

سید شمس الدین حسینی در پاسخ به حضورش در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان کاندیدا اظهار داشت: واقعیت امر این است که نمی‌شود به خواست مردم و افرادی که از منظر خودشان ارزیابی از اشخاص از جمله بنده دارند بی توجه بود ولی حضور در انتخابات نیاز به بررسی و تدقیق دارد.

وی عنوان کرد: فکر می‌کنم ما این دو روز هم وقت داریم که به تدقیق بیشتر نسبت به ترکیب افرادی که شرکت می‌کنند برسیم، آن چیزی که الان به آن واقفیم این است که به این حجت نرسیده‌ام که ثبت نام نکنم.

حسینی تاکید کرد: زاویه دید من این است که اگر مشکلات اقتصادی اولویت کشور است و اگر همه به این اذعان دارند که باید در جهت رفع مشکلات اقتصادی تلاش کرد تا بتوان بسیاری دیگر از مشکلات را از پیش رو برداشت.

وی با طرح این پرسش از خود که آیا افردی که برآمده از فرصت‌ها و ظرفیت این کشور در رشته اقتصاد تحصیل کرده و در رشته اقتصاد تجربی بیاموزند و در عالی ترین سطوح مثل وزارت اقتصاد و وکالت حضور داشته باشند، باید صحنه را رها کنند؟، افزود: لذا من به ترکیب ثبت نام کنندگان نگاه می‌کنم و اگر به این حجت رسیدم که ثبت نام نکنم، ورود نخواهم داشت و در غیر این صورت ثبت نام خواهم کرد.

نماینده رامسر، تنکابن و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از جذب مردم برای مشارکت بیشتر به اطلاع رسانی صحیح باز می‌گردد، ادامه داد: عملکرد خوب در بیشتر مواقع متاثر از انتخاب خوب و انتخاب خوب انتخابی است که بیشترین مشارکت را در پی دارد.

حسینی یادآور شد: همه کاندیدا ها و دست اندر کاران انتخابات باید با نگاه گشایش، فضا را برای حضور حداکثری باز کنند و اگر اینگونه رفتار شود و راستی و صداقت مبنای کارشان شود و وقتی مردم متوجه راستی شوند با عزم راسخ وارد میدان می‌شوند.

وزیر اسبق اقتصاد و دارایی ادامه داد: در این برهه نقش برگزار کنندگان بسیار مهم است و نقش کاندیداها زمانی که تبلیغات و مناظره‌ها و گفتگو‌ها شروع شود پر رنگ می‌شود.

نماینده خرمشهر: آرزوی قلبی‌ام انتخاب رئیس‌جمهور متخصص اقتصادی همچون شمس‌الدین حسینی هست

مصطفی مطورزاده نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس: نیاز امروز کشور ما به شخصیتی است که در کنار سوابق موفق اجرایی، تخصص اقتصادی، دارای سوابق پارلمانی و برآمده از فضای علمی کشور باشد.

وی عنوان کرد: از خواسته های قلبی من برای کشور، این است که یک شخصیت متخصص اقتصادی معتقد به نظام و رهرو مقام معظم رهبری و اسلام مانند دکتر سید شمس الدین حسینی در صدر قوه مجریه کشور قرار گیرد.

مطورزاده ادامه داد: توجه ویژه‌ حسینی به مناطق حاشیه‌ای کشور و دیدگاه پیشرفت و توسعه‌ای ایشان خود یک مکتب است که با فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با دکترین اقتصاد مقاومتی و همچنین شعار امسال که جهش اقتصادی است هم جهت است.

وی خاطرنشان کرد: روحیه مردمی و تعامل با ارکان نظام از مولفه‌های اخلاقی دکتر حسینی است و در تراز ریاست جمهوری، دکتر حسینی هم توان یک جوان را دارند و هم تجربه یک پیر را و به شدت معتقد به احترام و کرامت مردم هست و سفرهای متعدد ایشان به مناطق مختلف کشور خود مهر تاییدی بر روحیه مردمی و باور ایشان به کار جهادی است.

مطورزاده افزود: ضریب جینی که از شاخص‌های اندازه‌گیری نابرابری در توزیع ثروت و درآمد محسوب می‌شود، در دوران وزارت شمس‌الدین حسینی در بهترین وضعیت تاریخ ایران قرار گرفت.

وی گفت: می‌بایست یک کارزار انتخاباتی بین نخبگان و کسانی که دغدغه توسعه کشور و بهبود زندگی مردم را دارند راه بی‌افتد، تا یک شخصیت اقتصادی مجرب، آکادمیک و صاحب فکر و ایده همچون سیدشمس‌الدین حسینی در راس دستگاه اجرایی کشور قرار گیرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.