یاسوج| مکانی در خور مقام شهید سلیمانی به نام با عظمت ایشان مزیّن نمایید

پیشنهاد میکنم؛ یا این موضوع را، به رای مردم گذاشته و نظر آنان را جویا شوید یا مکانی جدید ودر خور مقام این شهید را ، به نام با عظمت ایشان مزیّن نمایید!

کد خبر : 12014
تاریخ انتشار : جمعه 27 دی 1398 - 16:17

مهر دنا/ محمود پیروزه نوشت:خروجی برخی رسانه های استان، خبری بود ؛ مبنی بر نامگذاری ( تغییر نام) میدان ورودی شهر یاسوج، از سمت اصفهان ” میدان جهاد” به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی!

گویا پارلمان محلی شورای شهر’ در یک جلسه این نامگذاری را تصویب کرده اند.

سپاس از کسانی که به حرمت نام و یاد این جانبازِ راهِ امنیت ، این موضوع را مهم دانستند.اما بنده به عنوان یک شهروند ، و کسی که دستی بر آتشِ فرهنگ این شهر دارم’ و از نزدیک دغدغه ی محبّان حاج قاسم را میدانم، نسبت به این تصمیم از جهاتی مخالف بوده و و دلایلی را عنوان می نمایم.

از شما متولیان امر می پرسم، کدام معبر ‘ میدان’ یا خیابان را تغییر نام داده اید ، که با ذائقه و فرهنگ و نگرش مردم همسو بوده و آن را  پذیرفته اند؟؟

مثال : ۱-فلکه ساعت به نام ” میدان شهدا” ی گرانقدر نیروی انتظامی مزین شد. قریب به اتفاق مردم تا همیشه آن را فلکه ساعت میشناسند.

۲- فلکه ی عدل’ در بهمن ماه ۱۳۸۷’ به یُمن سی امین سالگرد پیروزی انقلاب’ به نام میدان ” انقلاب” نامگذاری شد. اما هر کسی در آن حوالی آدرسی میدهد’ فلکه ی عدل را بر زبان می آورد!

۳-هنوز میدان ” امام حسین (ع) ” را، مردم فلکه ی استانداری می نامند!

۴-تا سالها بحث نامگذاری ” پل ابوذر” ادامه داشت و..

خلاصه ،یک نمادِ فرهنگی، وقتی با ذهن و ذائقه ی مردم یک دیار’ عجین شد’ جدا کردن مردم از آن سخت خواهد بود و عادت بدان فقط ممکن است در مکاتبات اداری و نقشه های دیداری باور پذیر باشد. و گر نه عادت کردن بدان، زمانی طولانی می طلبد!

فرهنگ؛ یک مقوله ی دم دستی’اما حسّاس، سیال و جاری ، که باور پذیری آن ذاتی و تابع قوانینی  که برگرفته از روحِ حقیقت پذیرِ مردم یک جامعه می باشد.

امروز، روزهای آتی، سالها و شاید قرنها هم ‘ تفکرِ نابِ شهید قاسم سلیمانی’ بر اذهان ملت ما سایه افکَند و کوچه ها ی دل  دوست دارانِ ایشان، به نام حاج قاسم متبرک خواهد بود. بنابراین؛ امروز اگر می خواهیم به پاسِ سالها مجاهدت این شیرِ عرصه ی پیکار و مبارزه ، در شهرمان یادش زنده باشد و ماندگار ،تدبیری دیگر اندیشیم و تصمیمی دیگر اتخاذ نماییم.

پیشنهاد میکنم؛ یا این موضوع را، به رای مردم گذاشته و نظر آنان را جویا شوید یا مکانی جدید ودر خور مقام این شهید را ، به نام با عظمت ایشان مزیّن نمایید!
محمود پیروزه / دی ماه ۱۳۹۸

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 2
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس جمعه , 27 دی 1398 - 18:29

احسنت پیشنهاد بسیار خوب بجا وپسندیده ایست

ناشناس جمعه , 27 دی 1398 - 18:58

احسنت دقیقا درست فرمودین