کد خبر : 10829
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 13 آگوست 2019 - 10:56

نقش عناصر قدرت در روابط بین الملل و فرایند جهانی شدن

عناصر قدرت جهت پیشبرد اهداف در روابط بین الملل و فرایند جهانی شدن نقش مهمی دارند.

مهر دنا/ شجاعت بهره مند فعال فرهنگی نوشت: عناصر قدرت جهت پیشبرد اهداف در روابط بین الملل و فرایند جهانی شدن نقش مهمی دارند و کشور ایران علاوه بر نقش بالقوه ژئوپولتیکی، باز درابعاد اجتماعی شاهد مولفه هایی سیاسی ، فرهنگی و نظامی هستیم که حاصل عقلانیت همراه با اراده عناصر مومن و انقلابی نظام است و رابطه این مولفه ها با فرایند جهانی شدن و توسعه کشور بسیار حائز اهمیت میباشد.

گرچه در زمینه قدرت اقتصادی در اینده شاهد دگرگونی از وابستگی اقتصادی و تک محصولی به اقتصاد اسلامی و مقاومتی خواهیم بود که همت گروههای سیاسی را در دولت و مجلس اینده میطلبد در جهت رسیدن به این نقطه عطف اقتصادی ، تا با تکیه بر پتانسیل داخل و شکوفایی استعدادها پروسه های رشد و پیشرفت ایجاد و منتج به توسعه شود .

اخیرا حضور سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس به عنوان یکی از مولفه های قدرت در سیاست خارجه جمهوری اسلامی در کنار وزیر امورخارجه اقای ظریف، جهت تقویت پرستیژ این دستگاه دیپلماسی در مقابل سلطه گران بین المللی، مورد پسند عقلای سیاسی قرار گرفت و این حضور بعد از تحریم اقای ظریف، حاشیه هایی در فضای مجازی و محافل خبری در پی داشت .

در واقع نباید تاکتیک سردار سلیمانی را نسبت به استراتژی های ایشان با سطحی نگری بعضی از سیاست زده ها به سمت تسامح و تساهل در سیاست خارجه القاء نمود بلکه باید به یک موضوع توجه کرد:
انهم نقش وزارت امورخارجه و سپاه قدس در سیاست خارجه و انسجام و وحدت کلمه سپاه قدس با وزارت خارجه در مقابل تحریم سلطه گران بین المللی که بسیار موثر واقع خواهد شد .
قاعدتا در مقابل چنین حضوری که پیام وحدت و انسجام درونی را به رخ جامعه جهانی میکشد در جامعه ما سه گروه موضع گیری میکنند !

گروه اول: دلسوزان انقلابی که هدف انها اصلاح و اجرای ان با حفظ اصول بر اساس قوانین شکل گرفته و فرامین امام (ره) و رهبری معظم با مکانیزم های نظارتی تعیین شده در قانون اساسی هستند و مواضع مثبتی نسبت به عناصر مومن و انقلابی نظام دارند.

گروه دوم : افراد سطحی نگر که فقط به ظواهر امور توجه دارند و این افراد در سیاست فقط چند متر جلوی خود را می بینند و عملا فاقد استراتژی محسوب میشوند ! که متاسفانه کنش های این افراد اگر توسط نخبگان در امور مربوطه روشنگری نشود باعث اسیب سیاسی به قشر خاکستری در جامعه خواهد شد.

گروه سوم: مخربان اپوزیسیون که پیاده نظام دشمنان داخلی و خارجی نظام هستند و عملا از هیج فرصتی جهت عدم وحدت کوتاهی نخواهند کرد و همانند گذشته در تحقق اهداف شوم خود موفق نخواهند بود .

البته حضور سردار سلیمانی در کنار دکتر ظریف حامل پیامی به غرب بود و یکی از اهداف مهم غرب به ویژه امریکا ایجاد تزلزل و انزوای دولت در نظام است !!!

بسیاری از سیاستمداران باید از سیاس بودن سردار سلیمانی و عملکرد به موقع ایشان نسبت به رفتارهای غیر منطقی و تحمیلی غرب درس و عبرت بگیرند و در راستای حق و حقوق مطابق استقلال و عزت ملت حرکت کنند!!!

تاریخ نشان داده است که غربی ها به ویژه یانکی ها با کشورهای قدرتمند وارد جنگ نخواهند شد بلکه دوستان خود مانند رژیم منحوس صهیونیستی را با صدها کلاهک هسته ایی موجه میدانند اما ایران اسلامی را در حق طبیعی و استفاده صلح امیز از انرژی هسته ای هم محدود و غیر مشروع میدانند !!!

سلطه گران تلاش میکنند از طریق قوانین نادرست و خلاف حقوق بشر با اهرم انحصاری شورای امنیت سازمان ملل و یا در قالب دیپلماسی به صورت نفوذ، دنبال تحقق شیوه ی نوین استعماری خود باشند و این خدعه غرب ازمون مهمی است برای رجال سیاسی تجدیدنظرطلبان در دولت و دستگاه دیپلماسی که حال حاضر با چشم غیر مسلح هم میتوان عملکرد سلطه گرهای بین المللی را در تئوری اصلاحات اثبات و مشاهده کرد و اگر تاریخ سیاسی انقلاب و حتی قبل از انقلاب گواه خوبی برای تئوری اصلاحات نباشند ! تحریم اقای ظریف بهترین تجربه اکتسابی زبان سازش انها با غرب خواهد بود !!!

تاریخ لبریز است از جنایات یانکی ها و این باید درس عبرت شود برای تجدیدنظر طلبان که عشق سرخوردگی سیاسی دارند!!!

اصلاحات در بهترین حالت وابستگی خود با ان همه قرابت انتسابی در تئوری خود باغرب ، بصورت اکتسابی از طرف غربی ها مفتخر به محور شرارت شدند و امروز هم در حالت مشابه نماینده رسمی بین دولت ها توسط یانکی ها تحریم میشود !

ایا وقت ان نرسیده است که اصلاحات دیگر بدنبال نگاه ترحم امیز از بیرون نباشند …!!!

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.