کد خبر : 10338
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵

۸۷۶ دانش آموز لنده‌ای در کنکور امسال شرکت می‌کنند

رئیس آموزش وپرورش شهرستان لنده گفت: ۸۷۶داوطلب در ۵گروه آزمایشی کنکور سراسری باهم به رقابت می پردازند.

مهر دنا/ رئیس آموزش وپرورش شهرستان لنده گفت: ۸۷۶داوطلب در ۵گروه آزمایشی کنکور سراسری باهم به رقابت می پردازند.

به گزارش مهر دنا از لنده، برگزاری آزمون سراسری کنکور یکی ازمهم ترین و آزمون های زندگی نسل جوان ونوجوان ،در تعیین سرنوشت کاری فرد وجامعه است.

علی جاویدان در نشست شورای آموزش وپرورش این شهرستان لنده اظهار داشت:در کنکور سراسری امسال ۸۷۶داوطلب همزمان با سراسر کشور در ۵گروه آزمایشی در شهرستان لنده حضور دارند.

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد یک فضای سالم برای برگزاری آزمون کنکور در شهرستان لنده افزود:ایجاد یک فضای سالم ازنظر،روحی و روانی وهمچنین فضای فیزیکی مناسب ازمقوله های مهم و اساسی کار در اداره آموزش و پرورش است.

وی مهم ترین سیاست جدید آموزش وپرورش را هدایت تحصیلی دانش آموزان به رشته های علوم انسانی ،فنی وریاضی دانست وعنوان کرد: مهم ترین وظایف مشاوران در مدارس هدایت تحصیلی دانش آموزان دختر وپسر به سوی رشته های علوم انسانی،فنی و ریاضی است .

رئیس آموزش وپرورش شهرستان لنده با اشاره به برگزاری ماراتن کنکور سراسری در سال جاری وحساسیت بالای آن دربین داوطلبان تصریح کرد: آزمون کنکور سراسری در بین دانش آموزان به عنوان یک ماراتن سخت ونفس گیر یاد میشود زیرا در این روز حساس سرنوشت خود را مشخص می کنند.

وی عنوان کرد:برگزاری کنکور سراسری در دوحوزه با شرکت ۸۷۶داوطلب در ۵گروه در شهرستان لنده برگزار می شود.

جاویدان با بیان اینکه بیشترین شرکت کننده را گروه تجربی به خود اختصاص داده ابرازکرد:۵۱۱داوطلب در گروه تجربی ثبت نام کرده که ازاین تعداد ۲۵۰مرد و ۲۶۱نفر زن هستند.

وی با بیان اینکه برگزاری کنکور سراسری همزمان با سراسر کشور در روزهای پنچ شنبه وجمعه سیزدهم وچهاردهم تیرماه در شهرستان لنده برگزار میشود عنوان کرد:از ادارات خدمات رسان آب، برق، شبکه بهداشت واورژانس ۱۱۵و نیروی انتظامی تقاضای همکاری برای ایجاد یک فضای امن و سالم را برای داوطلبان دارم.

همچنین در ادامه فرماندار شهرستان لنده اظهار داشت:برگزاری کنکوری سالم و بدون ازحاشیه حساسیت بالای را میطلبد زیرا می توان ازکنکور به عنوان یکی از مهم ترین پروژه های ملی که مهم ترین وتاثیر گذار ترین پروژه در تعیین سرنوشت کشور وافراد را دارد نام برد.

سید خدادوست موسوی افزود:برگزاری کنکوری سالم در هر شهرستان آبروی آن شهرستان محسوب میشود و آموزش وپرورش به تنهایی مسئول نیست بلکه همه ما و ادارات برای برگزاری کنکوری سالم مسئول هستیم.

وی ازپلیس فتا برای حفظ و کنترل فضای مجازی در روز برگزاری آزمون کنکور سراسری ، امنیت کامل برای به حاشیه بردن کنکور شد وهمچنین ایجاد نظم وآرامش را در سطح شهر را خواستار شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.