کد خبر : 10207
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

در نشست « هدایتخواه» با جوانان چه گذشت؛ چه کسانی می‌خواهند بین روشنفکر و هدایتخواه جدایی باشد؟/بازی که دیگران طراحی کردند!

هنگام سخنان علمدار معارفی نژاد برخی خواسته یا ناخواسته نشست را به تنش کشیدند به گونه‌ای که با ضرب و شتم و استفاده از اهرم زور میکرفون را از وی گرفتند جالب اینجاست در این هنگام معارفی نژاد می‌گوید از سیلی شماها با دیده منت استقبال می‌کنم و هیچ واکنش غیر معقولی از خود نشان نمی‌دهد.

مهر دنا/ این روزها اردوگاه اصولگرایان بیش از همه پریشان است، عده‌ای که خود قیم جریان اصولگرا می‌دانند از دو سال پیش به فکر این روزها بودند که نکند روزی هدایتخواه و روشنفکر یکی شوند و از همان روز به فکر برنامه ریزی برای اختلاف و انشقاق بودند.

این افراد به اصطلاح اصولگرا هر روز دنبال کاندید سازی از یک منطقه خاص بودند ولی هر روز با شکست روبه رو می‌شدند جالب اینجاست برای اینکه وانمود کنند روشنفکر ساختارگریز است میدانی را طراحی می‌کردند که در واقع روشنفکر وارد آن نشود، تا از این طریق بتوانند کدی به دکتر هدایتخواه دهند که روشنفکر جز خود هیچ پیمان و منشوری را پایبند نیست در حالی خود مسیر بی اعتمادی روشنفکر را هموار کرده بودند.(در این زمینه جزئیات بزودی در تحلیلی مفصل ارائه می‌شود)

در آخرین خودزنی که متاسفانه برخی جوانان انقلابی آتش بیار معرکه شدند و در واقع در پازل دیگران بازی کردند این بود که نشستی که با عنوان جوانان انقلابی با حضور دکتر هدایت خواه فراخوان عمومی شد در نهایت به تنش کشیدند تا وانمود کنند حامیان روشنفکر عده‌ای غیر قابل اعتماد بوده که در صورت به دست گرفتن قدرت روزهای سختی را در بویراحمد و دنا خواهیم داشت.

ماجرا از این قرار است که در این نشست که فراخوان عمومی نیز شده وقتی یکی از حامیان فعلی روشنفکر و علاقمند به دکتر هدایتخواه با سختی و با وساطت دکتر هدایتخواه میکرفون به دست می‌گیرد وقتی خواستار ائتلاف این دو بزرگوار می‌شود و تحلیلی از دلایل شکست گذشته و ضرورت وحدت امروز دارد به مزاق برخی‌ها خوش نمی‌آید و بعد از ضرب و شتم با زور میکروفون را از وی می‌گیرند و جالب اینجاست این حامی روشنفکر هیچ رفتار غیر معقولی از خود نشان نمی‌دهد.

مشروح آنچه در این نشست گذشت در زیر می‌آید:

این نشست به منظور هم اندیشی و اتحاد میان طیف های مختلف جریان اصولگرایی و به میزبانی ستار هدایتخواه با حضور برخی چهره های نخبه اصولگرا برگزار شد.

ستار هدایتخواه در آغاز این نشست با بیان اینکه در روزگار فتنه خیزی به سر می بریم، گفت: فتنه های بسیار زیادی در فضای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای استان و کشور رخنه کرده است و تنها نور افکنی که می تواند این فضا و مسیر فتنه انگیز را برای ما روشن نماید، تقوا پیشگی است.

مجری برگزاری این نشست با بیان اینکه جوانان و پیشکسوتان جریان اصولگرایی شهرستان های بویراحمد و دنا به منظور نشست با ستار هدایتخواه نماینده اسبق جریان اصولگرایی، پیرامون گام دوم انقلاب در این جلسه حضور پیدا کرده اند، اظهار داشت: به منظور ایجاد شور و شئف و در راستای منویات مقام معظم رهبری نشست های هم اندیشی با حضور شخصیت های انقلابی استان آغاز شده است و در این راستا به منظور کمک و ایجاد جلسات انقلابی، هدایتخواه این جلسات را تدارک دیده است.

باید به جوانان بها داده شود

حجت الاسلام بهشت به عنوان نماینده جمعی از اصولگرایان در این نشست، گفت: امام خمینی انقلابی را در ایران رقم زد که سبب آزادی مردم ایران شد و شعار استقلال و آزادی را جامه عمل پوشاند. وی افزود: پس از انقلاب اسلامی باید نظام اسلامی شکل می گرفت تا تمدن اسلامی تحقق یابد.

حجت الاسلام بهشت بیان داشت: پس از انقلاب اسلامی باید دولت اسلامی شکل می گرفت تا زمینه ساز تمدن اسلامی گردد، اما متاسفانه حق خوری ها، فساد، رشوه خواری ها و اختلاس در کشور بیانگر آن است که دولت اسلامی شکل نگرفته است. این روحانی با تاکید بر بیانات رهبر انقلاب اسلامی ادامه داد: امروز باید به جوانان بها داده شود تا جوانان زمینه ساز شکوفایی کشور و به بار نشستن تمدن اسلامی گردند. حجت الاسلام بهشت با تایید سخنان آقای هدایتخواه مبنی بر اینکه جامعه عرصه فتنه و دشواری ها است، گفت: ما باید در این عرصه به دنبال مدیران، فرمانداران، استانداران، رئیس جمهورها و نمایندگانی باشیم که مدیر، دلسوز و خودساخته باشند و شایستگی خدمت به مردم را داشته باشند.

فرایند انتخاب باید طبق مکانیزم از پایین به بالا انجام شود

مدبر نیز به عنوان نماینده ای دیگر از جوانان اصولگرای شهرستان های بویراحمد و دنا در این جلسه، اظهار داشت: امیدواریم در آینده ای نه چندان دور نماینده ای شایسته و انقلابی در مجلس شورای اسلامی داشته باشیم، وی افزود: ما به نماینده ای متدین، وفادار به عهد، با انگیزه و خادم ملت نیازمنیدم که به دور از کانون ثروت و قدرت باشد و دارای سلامت مالی و اخلاقی باشد.

مدبر ادامه داد: به نماینده ای پاسخگو نیازمنیدم که به دنبال ایجاد وحدت و انسجام باشد. مدبر با بیان اینکه جریان انقلابی اصولگرا دارای شناسنامه و اصالت می باشد، تصریح کرد: باید نماینده ای انتخاب و به مجلس برود که تمام جوانان اصولگرا در انتخاب وی نقش داشته باشند.

مدبر خطاب به ستار هدایتخواه گفت: جوانان حاضر در مجلس بدان منظور در این جلسه حضور یافته اند که فرایند انتخاب کاندیدای واحد بر اساس مکانیزم از پایین به بالا انجام گیرد. وی ادامه داد: ما نمی خواهیم همچون گذشته تنها چند نفر از بالا برای منتخب جریان اصولگرایی تصمیم گیری کنند و به نظر جوانان و سایر افراد حاضر در جریان بی توجه باشند.

گزینه نهایی باید معقول و مردمی باشد

فضیلت به عنوان نماینده ای دیگر از جوانان اصولگرای حاضر در جمع، اظهار داشت: اصرار نداریم خروجی مجمع اصولگرایان به عنوان کاندیدای مجلس ستار هدایتخواه باشد.

وی افزود: ما با تعیین نماینده برای دوشهرستان محروم بویراحمد و دنا روبرو هستیم که باید نظم تشکیلاتی و قانون عقلایی در خصوص کاندیدای خروجی مجمع رعایت گردد.

وی تصریح کرد: اگر قرار باشد ستار هدایتخواه در انتخابات حضور نیابد، گزینه انتخابی باید معقول و مردمی باشد، نه آنکه از جلسات سه و یا چهار نفره بیرون آمده باشد.

به اسم جوان و جوانگرایی نمی توان تجارب پیشکسوتان را نادیده گرفت

ستار هدایتخواه، نماینده ادورار مجلس در راستای موضوع جلسه و با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری صادر شده است، گفت: این بیانیه نه تنها برای جوانان انقلابی و شیعه ایران، بلکه برای تمام جوانان مسلمان جهان صادر شده است و ما علاوه بر خواندن این بیانیه، باید آن را بفهمیم و در خصوص آن در محافل مختلف گفت و گو کنیم.

وی افزود: جوانان وظیفه دارند که نسبت به مسئولان در خصوص این بیانیه مطالبه گر باشند. هدایتخواه با بیان اینکه طبق بیانیه گام دوم انقلاب بسیاری از پیشکسوتان باید بازنشسته شوند و عرصه را به جوانان بسپارند، اظهار داشت: قدرت و انرژی جوانان زمانی معنا می یابد که در کنار تجربه پیشکسوتان قرار گیرد. وی با انتقاد از نظریات برخی ها که می گویند پیرها و پیشکسوتان باید کنار برند تا جوانان فرصت پیشرفت داشته باشند، تاکید کرد: به اسم جوان و جوانگرایی نمی توان تجارب پیشکسوتان را نادیده گرفت.

نماینده ادوار مجلس با انتقاد از نظرات برخی از نمایندگان جوانان اصولگرا، مبنی بر آنکه مکانیزم انتخاب و اعتلاف بر کاندیدای خروجی مجمع اصولگرایان باید از پایین به بالا باشد، نه از بالا به پایین اظهار داشت: در دوره اول انتخاباتی که وی به عنوان کاندیدای خروجی مجمع اصولگرایان انتخاب شد، این انتخاب از بالا به پایین و توسط پیشکسوتان انجام گرفت و در ادوار بعد نیز مکانیزم انتخابی از بالا به پایین سبب حضور وی در انتخابات گردید.

وی تصریح کرد: این انتخاب از بالا به پایین تنها از طرف چند پیشکسوت صورت نمی گیرد، بلکه پیشکسوتان با در نظر گرفتن نظر مردم اقدام به انتخاب می کنند.

هدایتخواه با اشاره به حضورش در انتخابات گذشته نیز اظهار کرد: در انتخابات گذشته قصد شرکت در انتخابات را نداشت و تا جایی که توانست در مقابل فشارهایی که بزرگان و پیشکسوتان مجمع اصولگرایان به منظور حضور وی در انتخابات وارد کردند، مقاومت کرد.

وی افزود: پیشکسوتان و بزرگان مجمع حضور وی را الزامی دانستند و وی نیز نهایتا نسبت به رای مجمع تمکین کرد و در انتخابات حضور یافت.

نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: در تمامی ادوار حضورش در انتخابات پیشکسوتان و بزرگان مجمع، اظهار داشته اند که حضور وی در انتخابات خواست مردم است و وی مکلف به تمکین از همان مکانیزیم از بالا به پایین است. وی افزود: در دور گذشته شروطی برای حضورش در انتخابات در مقابل مجمع داشت از جمله اتحاد و انسجام مجمع اصولگرایان و اینکه دور بعد باید به فکر نماینده ای دیگر باشند.

نماینده ادوار مجلس با اشاره به اینکه در سازکارهای آینده حضور جوانان الزامی است، بیان کرد: حضور جوانان در عرصه با چالش ها و تنش های بسیاری مواجه خواهد شد، زیرا در همین جمع افرادی به مقابله با جوانانی که به نمایندگی از دیگران صحبت کردند واکنش نشان داده و اظهار داشته اند که چه کسی گفته اینها نماینده ما هستند!!

تشنج و درگیری در پایان نشست اصولگرایان با ستار هدایتخواه

در پایان این نشست جوانی به نمایندگی از جوانان معترض با بیان اینکه عدم اتحاد میان اصولگرایان سبب شکست مقابل اصلاح طلبان و سایر گروه ها می شود، اظهار کرد: وقتی سخن از جوانان به میان می آید منظور رنج سنی بیست تا سی و پنج سال است.

وی افزود: علاوه بر بحث جوانگرایی در بیانیه گام دوم انقلاب، بحث اتحاد و انسجام نیز مطرح است و متاسفانه این اتحاد و انسجام در میان اصولگرایان وجود ندارد. وی افزود ما نباید تعصبات قومی و قبیله ای داشته باشیم و باید با خردورزی راه را ادامه دهیم.

علمدار معارفی نژاد نیز با بیان اینکه این جلسه با برنامه ریزی از پیش تعیین شده افراد خاص تدارک دیده شده و پیش رفته است، گفت: برخی ها در این جلسه متکبرانه و خودخواهانه خود را نماینده همگان معرفی کردند. وی خطاب به هدایتخواه طرح سوالاتی کرد که علت جاماندن نیروهای متعهد و خادم ملت از اکتساب کرسی های مجلس در رقابت های قبل ناشی از چه مواردی بوده است؟ آیا افرادی که منفعت طلب بوده اند عامل اصلی این شکست نیستند؟ آیا نادیده گرفتن مهدی روشنفکر یکی از عوامل شکست جبهه اصولگرایی نبود؟

هنگام سخنان علمدار معارفی نژاد برخی خواسته یا ناخواسته نشست را به تنش کشیدند به گونه‌ای که با ضرب و شتم و استفاده از اهرم زور میکرفون را از وی گرفتند جالب اینجاست در این هنگام معارفی نژاد هیچ واکنش غیر معقولی از خود نشان نمی‌دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 11 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس سه شنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸

هرکه به فکرجیب خودشه این همه حرفه اصول گراواصلاح طلب نداره این همش بازیهای سیاسی هرچه رای دادیم چه نتیجه ای گرفتیم که حالا بگیریم

قدرت سه شنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

هرکه به فکرجیب خودشه این همه حرفه اصول گراواصلاح طلب نداره این همش بازیهای سیاسی هرچه رای دادیم چه نتیجه ای گرفتیم که حالا بگیریم

وفا سه شنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹

سخنان کوبنده معارفی نژاد ندای درد و رنج کشیده گان و انقلابیون واقعی بود نه جیره خواران و منفعت طلبان

ناشناس سه شنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴

کاندید اصولگرایان فقط حاج دهراب پور بود ، که فدای کینه توزی و دشمنی مسعود حسینی و خودشیفتگی و حس انتقام جویانه هدایت خاه و طلب خواهی روشنفکر و بی تدبیری اصولگرایان قرار گرفت.
افرادی امثال پیشوا و شیخ پناهی که سر جمع ۱۰۰عدد رای ندارند ببینید چه بروز حربان آوردند

شهروند بویراحمد سفلی سه شنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱

سلام.عرض و ادب
حاکم شهری که مرغابی بود ….بر سر ان شهر رسوایی بود
اگه یه کم عاقلانه فکر کنیم جناب روشنفکر اگه تیم قوی و متخصص و اتاق فکر دانا به مکان و زمان داشته بود همون دور گذشته موفق میشد ..باید از افراد تحصیل کرده و کهنه کار سیاسی و تیم قوی وارد صحنه انتخابات بشه ..لذا از همه بزرگواران خواهش میکنم از چندتا طرفداران نا آگاه به مسایل و قانون و سیاسی حاکم بر جامعه هیچ گونه برداشت منفی نسبت به طایفه خاص را نداشته باشید چون همین الان چندتا از پستهای کلیدی و مدیریتی در دست همین ایل بزرگ تامرادی می باشد و کارنامه درخشانی را بوجود اورده اند لذا ما از اول اگر فرد قوی و متعهد به قانون و مقررات روانه رقابت صحنه انتخابات میکردیم چنین برداشتهایی سوئ نسبت به ایلم نبود ..ولی اینبار شخصیتی پایدار و ملزم به قانون و کارشناسی با کوله باری از تجربه و مدیرت قوی و راسخ انتخاب کرده ایم با طرفدارانی پایبند به نظام و قانون ..
دکتر درخشنده پور با شعار فراتر از ایل
ولی خواهشا به خاطر عده ای اندک هیچ ایل و طایفه ای را به چالش نکشید ..چون ایل تامرادی در کنار و همگام با بقیه ایلات استانم سرافراز میگردد و خواهد شد ..ما همه برادر و برابر هستیم

سید چهارشنبه , ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۷:۴۱

بنده بعنوان کسی که به دکتر درخشنده پور نزدیکم ازشما میخوام برای رسیدن به هدفتون از اسم ایشون استفاده نکنین چون استدلالات بدور سیاست و وجه ایشون رو خراب میکنید

نگاه سبز چهارشنبه , ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۷:۵۹

درود بر دکتر روشنفکر استاد اخلاق ادب که تا کنون هیچ گونه بی نزاکتی از طرفدارانش دیده نشده و راه پیروزی را در وحدت و عبور از مرزها میداند چنانکه از سوابق کاریش مشخصه چون بنده خودم در آموزش پرورش زمان ایشون بودم و این لطفتون شامل حال من شد علی رغم فشاری که بهشون میاوردن

یاسوج سه شنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴

سلام
ینده درجلسه حضورداشتم. به تصوربنده وقتی جلسه ای تشکیل می شود برنامه ریز و میزبان دارد. چندنفراز کسانی که مشخص بود از طرفداران جناب آقای روشنفکرهستند در گوشه ای اصرار به این داشتند که پشت بلندگوبیایندوصحبت کنند.بایدبپذیزیم که این از اختیارات میزبان ومسئول جلسه است که اجازه بدهد یاندهد ولی با پادرمیانی دکترهدایتخواه قرارشد یک نفر از آنها صحبت کند ولی پس از اینکه صحبت آم یک نفر،دیگری هم آمد و
..وحقیقت نحوه خطاب وبیانش نسبت به دکترهدایتخواه توهین آمیزبود.شاید اگرچنین اصراری برای پشت میکروفون رفتن و سخن گفتن نبود واحترام میزبان حفظ میشدو خویشتنداری وجود داشت فضا ملتهب نمی شد. ضمنا” اگرچه اعتقاد دارم که جناب آقای روشنفکر هم نسبت به این نوع واکنش طرفداران راضی نیست ولی در بدبینی مردم و از جمله شخص بنده که نسبت به کاندیدخاصی هنوز تصمیم نگرفته ام اثرگذاربود.
موفق باشید.

ناشناس چهارشنبه , ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۷:۲۷

خوبه که فیِلمس پخش شد ظاهرا فقط جسم جناب عالی اونجا بود

تلنگر چهارشنبه , ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۷:۳۵

بنده هم حضور داشتم اتفاقا نزدیک اقای هدایتخواه،ایشون و دیدم که از مجریان گله مند بودن بابت رفتارشان لطفا چهره استاد رو با این دروغا لکه دار نکنین این مجریا بودن که حمله کردن چند وقت پیش که درد دل جوونا رو با رهبر عزیزم دیدم اشک تو چشام حلقه زد حالا چه اشکالی داره که یه جوون بخواد با میزبان جلسه درد دل کنه تو رو خدا مردم رو از یه چهره مذهبی متنفر نکنین