اهتمام جدی آبفا در جمع آوری اشعابات غیرمجاز/حاشیه سازی متخلفان برای فرار از چنگ قانون

برای کاش کمبود آب در شهر یاسوج در گام اول باید یک سوم شبکه فرسوده اصلاح و به میزان تولید نیز یک پنجم افزود شود تا تنش آ شهر یاسوج کاهش یابد.

کد خبر : 8435
تاریخ انتشار : پنجشنبه 10 آبان 1397 - 22:02

مهر دنا/ معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویرحمد یادآور شد: کشف و جمع آوری هر کدام از این تخلفات ، با حاشیه سازی‌ها، سفارش‌ها، مخالفت ها و دردسرهای فراوانی برای مجموعه شرکت همراه بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهر دنا، طهمورث گودرزی صبح امروز در بازدی از تاسیسات آب شرب شهر دهدشت اظهار کرد: یکی از رویکردهای اصلی شرکت آب و فاضلاب استان تدوین برنامه بلندمدت ۲۰ ساله و برنامه های میان مدت ۴ ساله آبرسانی و توسعه شبکه فاضلاب کلیه شهرهای استان است.

وی با بیان اینکه این برنامه تاثیر مهمی در حرکت بر اساس چشم انداز، نیازها و برنامه های استان در حال و آینده دارد عنوان کرد: با تدابیری که در همین راستا اندیشیده شد شهرهای دارای تنش آبی استان از ۸ شهر در سال ۹۳ به ۴ شهر کاهش یافت.

گورزی عنوان کرد: از سال۹۳ تا کنون بالغ بر ۲۲هزار فقره انشعاب غیره مجاز آب و فاضلاب در سطح شهرهای استان شناسایی و جمع آوری شد.

گودرزی عنوان کرد: این حاشی سازی ها برای فرار از چنگ قانون و جریمه های در نظر گرفته برای متخلفین است.
وی انشعابات غیرمجاز را از معضلات جدی دانست و گفت: نصب انشعاب غیرمجاز علاو بر بروز خسارت های مالی باعث هدر رفت حجم زیادی از آب شرب می شود.

گودرزی از شهروندان خواست تا هرگونه تخلف انشعاب آب و فاضلاب را از طریق سامانه ۱۲۲ اطلاع رسانی کنند.

کاهش تولید آب چاه های تنگ کناره/شهروندان صرفه جویی کنند

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد قاسم قلندری صبح امروز در بازدید از تاسیسات آب شرب تنگ کناره یاسوج اظهار کرد: ۸ حلقه چاه در ایستگاه تنگ کناره حفر و تجهیز شده است که هم اکنون ۷ حلقه از این تعداد چاه در مدار قرار دارند.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری یاسوج افزود: کاهش نزولات آسمانی باعث افت سطح آبی و کاهش دبی چاه‌های این ایستگاه شده است.

وی با بیان اینکه برای افزایش دبی طی دوره دوساله این چاه‌ها مهندسی مجدد می شوند، تصریح کرد: در سال ۹۵ بیش از ۲۵ متر به عمق چاه های این ایستگاه افزود شد.

قلندری با بیان اینکه تمامی چاه های ایستگاه تنگ کنار باید مهندسی مجدد شود ، تصریح کرد: کمبود آب در شهر نیز ناشی از افت سطح چاه های تنگ کناره و کاهش تولید آب است.

وی خاطرنشان کرد: برای کاش کمبود آب در شهر یاسوج در گام اول باید یک سوم شبکه فرسوده اصلاح و به میزان تولید نیز یک پنجم افزود شود تا تنش آ شهر یاسوج کاهش یابد.
مدیر امور آب و فاضلاب شهری یاسوج از شهروندان خواست تا صرفه جویی را جدی گیرند .

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.