کد خبر : 7644
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵

اصلاح‌طلبان کهگیلویه متحد شدند؛ از انتقاد بی سابقه منطقیان به استاندار تا سکوت معنادار سید قادر لاهوتی

تودیع و معارفه فرماندار جدید و سابق شهرستان کهگیلویه در حالی صورت گرفت که حاشیه های زیادی داشت و تا کنون بحث‌های چالش برانگیزی زیادی به دنبال داشته به گونه‌ای که دو گروه سیاسی اصلاح‌طلب موسوم به جریان لاهوتی و منطقیان در زمینه مخالفت با فرماندار انتصابی استاندار متحد شده‌اند.

مهر دنا/ تودیع و معارفه فرماندار جدید و سابق شهرستان کهگیلویه در حالی صورت گرفت که حاشیه های زیادی داشت و تا کنون بحث‌های چالش برانگیزی زیادی به دنبال داشته به گونه‌ای که دو گروه سیاسی اصلاح‌طلب موسوم به جریان لاهوتی و منطقیان در زمینه مخالفت با فرماندار انتصابی استاندار متحد شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهر دنا از یاسوج، در روز چهارشنبه ۲۷ تیرماه تودیع و معارفه فرماندار جدید و سابق شهرستان کهگیلویه در حالی صورت گرفت که حاشیه های زیادی داشت و تا کنون بحث های چالش برانگیزی زیادی به دنبال داشته است.

از بی‌اطلاعی فرمانداری که بیش از دو سال سکاندار یک شهرستان بوده نسبت به جایگزینی فرماندار جدید تا معارفه‌ای که در اوج بی‌احترامی به فرماندار سابق برگزار شد.

در حالی که طبق عرف و رسوم گذشته در مراسم تودیع و معارفه فرمانداران سابق و جدید کهگیلویه خبری از شورای اداری و حتی کارکنان فرمانداری نبود این نشست تنها با حضور معاون فرماندار، بخشدار مرکزی، بخشدار سوق،بخشدار دیشموک، بخشدار چاروسا، و حراست فرمانداری و پشت درهای بسته برگزار شد.

علی پوزش فرماندار سابق کهگیلویه در رسانه‌ها گفته بود که حدود دو ماه پیش استاندار با دعوت از بنده به اتاق خود درخواست کرده که با توجه به شرایط به حوزه استانداری بروم و به عنوان مدیر کل مشغول به خدمت شوم که بنده به ایشان گفتم اگر قصد دارید که بنده با شما همکاری کنم ترجیح می‌دهم در کنار مردم کهگیلویه باشم و به خدمت رسانی به شهرستان کهگیلویه ادامه دهم و بعد از این اتفاق معاون عمرانی استانداری با دعوت از بنده به اتاق خود مدعی شد که بهترین شخص برای اداره فرمانداری کهگیلویه شما هستید و بنده این موضوع را به اطلاع استاندار می‌رسانم.

پوزش ادامه داد: چند روز بعد معاون عمرانی در دهدشت صراحتا به من گفت با توجه به در نظر گرفتن همه‌ی شرایط تصمیم استاندار بر ادامه فعالیت شما در فرمانداری کهگیلویه است.

فرماندار سابق کهگیلویه در مورد زمان و شیوه مطلع شدن خود از زمان تودیع و معارفه گفت: شب قبل از زمان تودیع معاون سیاسی زنگ زد که آمادگی داشته باشید فردا زمان تودیع و معارفه فرماندار کهگیلویه است و بنده به وی گفتم اجازه دهید برای روزهای آینده و به شکلی شایسته با حضور مردم و کارکنان فرمانداری مراسم برگزار شود که وی اصرار داشت که زمان فردا خواهد بود و حتی از ذکر نام جانشین نیز امتناع کرد و بنده خواستار حضور اعضای شورای اداری در جلسه بودم که معاون سیاسی قبول نکرده و معتقد بود لزومی ندارد.

این نوع تودیع و معارفه و حتی نوع انتخاب در حالی که مجموعه استانداری از مدت‌ها پیش بر روی استفاده از نیروهایی که در مجموعه وزارت کشور فعالت داشتند تاکید می‌کردند موجب واکنش های سیاسی زیادی شده در سطح شهرستان شده است.

در همین خصوص خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مهر دنا، در تماس تلفنی با برخی از چهره‌های شاخص اصلاح طلب شهرستان کهگیلویه نظر آنها را جویا شده است.

انتقادات بی سابقه منطقیان به استاندار؛ گندِکارشان درآمده

محمود منطقیان از چهره‌های شاخص اصلاح طلبان شهرستان کهگیلویه در این باره اظهار داشت: در رابطه با فرماندار جدید آقای نیکبخت فعلا نظر خاصی نداریم وارزیابی ایشان بستگی به روش کاروعملکردشان درآینده دارد،ازاین روی داوری در مورد او هنوز زود است.

وی با بیان اینکه شکل تودیع و معارفه بسیارنسنجیده و دور از تدبیر و زننده و ناپسند بود، افزود: البته از گروهی که اکنون سکان استانداری این استان را به دست گرفته‌اند و از تعامل و همفکری فاصله دارند و مدیریتی ضعیف و خود محورانه را در پیش گرفته‌اند و باوری به راه اصلاحات وحامیان دولت ندارند، بیش از این انتظار نیست.

این فعال سیاسی عنوان کرد: این گونه عزل و نصب نشان از نا کارآمدی استانداری دارد و چون گندِکارشان درآمده و همه را شگفت زده کرده سعی دارند با دروغ و بازی با کلمات کار ناشایست خود را توجیه کنند.

منطقیان با بیان اینکه این گونه تودیع و معارفه درهیچ زمانی اتفاق نیفتاده و سابقه نداشته و خود آقای نیکبخت (فرماندار جدید کهگیلویه) باید به چنین روش ناپسندی اعتراض می‌کرد و به آن تن درنمی‌داد، گفت: روشی دزدکی وشتابزده و بدون حضور شورای اداری در نظر هیچ عاقلی ستوده و پسندیده نبود و به همین دلیل کارکنان فرمانداری کهگیلویه ازشرکت در تودیع و معارفه‌ای شتابزده، نپخته و دور از احترام سرباز زدند و به روش کار استانداری اعتراض خود را نشان دادند.

وی عنوان کرد: به جرئت می توان گفت که در اثر مدیریت ضعیف و ناکارآمد کنونی، در هیچ دوره‌ای استانداری به این درجه از اُفت و ناتوانی و نارضایتی دچار نشده است، در هیچ دوره‌ای چنین نبوده که سکان دار استان تا این حد خود رای و دور از تعامل باشد و نیروهای شایسته و خدمتگزار مردم را بدون دلیل و بلکه از روی خود خواهی و بی تدبیری حذف و قربانی کنند و از مردم تا این حد فاصله داشته باشند.

منطقیان با بیان اینکه مطمئن هستم که این تیم ضعیف و ناکارامد که روز به روز بردامنه نارضایتی‌ها می‌افزایند ره به سلامت نخواهند برد و به زودی آثار نامبارک کارشان راخواهند دید، افزود: آنها با این روش و کارشان هرگز نتوانستند از اعتبار انسانی شایسته مانند آقای دکترعلی پوزش بکاهند بلکه با این روش وعملکرد، اعتبار و جایگاه خود را به چالش و پرسش گرفتند و ناتوانی و ناکارامدی خود را به اثبات رساندند.

قائم مقام ستاد روحانی: دارند برای دولت دشمن درست می‌کنند

مسئول حزب اعتماد ملی شاخه کهگیلویه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر دنا در رابطه با تودیع و معارفه فرمانداران سابق و جدید شهرستان کهگیلویه گفت: با این انتخاب به شدت مخالف هستم.

سید نعمت‌الله صدوقی با بیان اینکه اینها اعلام کردند که سیاستشان بر این است که نیروهای خود را از حوزه وزارت کشور به کار بگیرند و استاندار نیز گفته کسانی که در مجموعه وزارت کشور مامور هستند باید به محل ماموریت برگردند، گفت:الان مشخص شده که راست نگفته‌اند و حرف‌های خود را زیر پا گذاشتند و نیرو از حوزه بهداشت و درمان به حوزه وزارت کشور آوردند.

وی افزود: نیرویی آورده‌اند که هنوز تجربه کافی در وزارت کشور ندارد و حتی در زیر مجموعه‌های وزارت کشور حضور نداشته است.

قائم مقام ستاد انتخابات روحانی در کهگیلویه با بیان اینکه متاسفانه نمی‌دانم که از روی ناآگاهی و یا بی‌توجهی به جریانی که به دولت رای داده و حمایت کرده و برخلاف روند سیاست‌های دولت عمل می‌کنند، گفت: اینها دارند کاملا برای دولت دشمنی ایجاد می‌کنند.

صدوقی ادامه داد: در رابطه با این نیرویی که به عنوان فرماندار کهگیلویه معرفی کردند با هیچ اصلاح طلب، اعتدال گرا و حامیان دولت و حتی با هیچ کدام از اعضای ستاد دکتر روحانی مشورتی نکردند.

وی با بیان اینکه ایشان یک چهره ناشناخته است، گفت: در یک حرکت کودتا مانند این حرکت را انجام دادند که این کار درستی نیست و اگر روند به این شکل پیش برود ما این وضعیت را نمی‌پذیریم.

صبر کنید

دبیر حزب اتحاد ملت کهگیلویه با بیان اینکه من شناختی از کسی که برای فرمانداری معرفی کردند ندارم، عنوان کرد: باید با دوستان در استان مشورت و مسیر انتخاب ایشان را پیگیری کنیم و دوستان باید کمی صبر و موضوع را مدیریت کنند و واکنش تندی نشان ندهند، شاید بتوان با ایشان کار کرد.

گل محمد مسلمی با بیان اینکه باید با صبر و حوصله این مسئله را ارزیابی کنیم تا مشخص شود ایشان از چه ناحیه‌ای آمده است، افزود: از ابتدا قرار بود که فرماندار غیر بومی برای ما معرفی شود و حتی قرار بود از بهبهان برای ما فرماندار معرفی کنند که در آن صورت صدر درصد نیروی هاشمی پور نماینده کهگیلویه بزرگ بود اما این نیرویی که معرفی شده از نیروهای استان است.

واکنش جالب لاهوتی و کامرانی به انتصاب فرماندار کهگیلویه

علی کامرانی عضو شورای هماهنگی اصلاح طلبان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حرف‌های خود را به استانداری می‌زنم اما چون می‌دانم که مخالفت و یا موافقت بنده چه پیامدهایی دارد به همین خاطر خیلی وقت است که تصمیم گرفته‌ام موضع گیری رسانه‌ای نکنم.

سید قادر لاهوتی با بیان اینکه معذوراتی دارم و نمی‌توانم اظهار نظر کنم از هر گونه اظهار نظر در این خصوص خودداری کرد.

 به گزارش مهر دنا، جعفر نیکبخت فرماندار جدید کهگیلویه از نیروهای اصلاح طلب و با سابقه دارای فعالیت در دانشگاه علوم پزشکی استان است که با حکم احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به عنوان فرماندار کهگیلویه جایگزین علی پوزش فرماندار سابق کهگیلویه شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۳
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مم شنبه , ۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۰

درود بر دکتر نظری عزیز

طرفدار کامرانی شنبه , ۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۱

علی کامرانی عضو شورای هماهنگی اصلاح طلبان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حرف‌های خود را به استانداری می‌زنم اما چون می‌دانم که مخالفت و یا موافقت بنده چه پیامدهایی دارد به همین خاطر خیلی وقت است که تصمیم گرفته‌ام موضع گیری رسانه‌ای نکنم.

*** مواظب باش نشکنی

ناشناس شنبه , ۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۴

چطور چیزه که بویراحمدی در دهدشت ناکارمد اقای منطقیان اما این همه دهدشتی در یاسوج برکته
آخ وبخت بویراحمد