کد خبر : 7291
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰:۲۵

کدام مدیر استانی در جریان التهابات نرخ سکه می‌خواست ۵۰۰ میلیون تومان سکه بخرد؟!

اگر منابع آگاه بانکی بگویند که فلان مسئول استانی ۵۰۰ میلیون تومان جهت خرید سکه در جریان التهابات نرخ سکه و ارز سفارش داده دیگر هم طبیعی شده چون از نوع دموکراسی و نتیجه انتخاب اکثریت مردم است

مهر دنا/ زریر حجتی؛ همه چیز وارونه شده و گویا وارونه نمایی هم هنر شده است! مسئولان مصلحت گرا با لباس عاریه ای حقیقت طلبی صله رحم می کنند و آن را اشتغال آفرینی می نامند! آنگونه که جنگل زدایی در پارک جنگلی یاسوج هم قبای اشتغال آفرینی پوشید و سال ها پیش نیز در غفلت مسئولین به بهانه اشتغال جنگل زدایی گردید!

اگر هر روز مسئول اتوکشیده ای از کارهای شاق دولت در اشتغال آفرینی سخن براند، تعجب نکنید. اگر بیمارستان ۲۸۷ تختخوابی شهید جلیل که پس از کش و قوس های فراوان پیمانکاران به یکباره ۳۸۷ یا ۴۸۷ تخته شود نیز تعجب نکنید! چه بسا شما را نیز«هوچی» بنامند! و برایشان مهم نباشد که مشروعیت خود را از همین هوچی ها گرفته اند! به هر حال سهم مسئولین استان از سفره انقلاب است و اهم و فی الاهم است! شاید هم فردا در پوشش اطلاعیه جذب ۴۰ یا ۵۰ نیروی خدماتی بیمارستان شهید جلیل یاسوج، تعداد یکصد نفری هم از اعوان و انصار سیاسیون و مدیران از نقاط مختلف استان در قالب همان توجیهات « خدماتی، حجمی، قراردادی، شرکتی و …» اضافه شود و ۲۸۷ تبدیل به ۳۸۷ نفر و بیشتر شود.

پس جای هیچ گله و تعجبی نیست چون در سایه دولتمردان چنین اتفاقاتی به اراده برخی مجلسیان غیرملتزم به اسلام و بعضاً متعهد به خط و نشان اشراف و گروهک های خویشاوند طبیعی است! این اتفاقات جاری روزمره! به همان میزان طبیعی است که مثلاً یک سازمان ورزشی، پاسخگویی مسئولانه جهت خدمات رسانی در مناطق محروم و توزیع اعتبارات خویش را منوط به نامه نمایندگان و احاله جوانان بازی خورده به دفاتر آنان می نماید!

البته شیوع چنین نگرشی نباید با نظام طبقاتی اشتباه گرفته شود چون دست پخت خود مردم است! تا آنجا که اگر منابع آگاه بانکی بگویند که فلان مسئول استانی ۵۰۰ میلیون تومان جهت خرید سکه در جریان التهابات نرخ سکه و ارز سفارش داده دیگر هم طبیعی شده چون از نوع دموکراسی و نتیجه انتخاب اکثریت مردم است و مخالف با آن نه به عنوان «هوچی گر» و انتساب دیگر ادبیات برجامی رئیس جمهور سزاوار محاکمه می شود بلکه بی عقل نیز هستند! در این ایالت نیز یک دیپلماسی خاص از جنس دیپلماسی خارجی حاکم است! مانند دیپلماسی برد – برد نقاب زدگان جریانات سیاسی و معامله بر سر حقوق مسلم مردم.

یعنی همان دیپلماسی «همیشه با ریاست و تجارت با سیاست» که در فضای استان عده ای صورتک های مفلوک اصولگرایی، اصلاح طلبی و اعتدالی وقیحانه و با بی اعتنایی به «حق الناس» عادت کرده اند به این منش! قباحتی هم در این روش نمی بینند، به راحتی به هم پیوند می خورند، ساختارسازی می کنند و زنجیره «مشاوره» و «بخش خصوصی» برای قاپیدن حق مردم و بیت المال می تنند که به تعبیر قرآن کریم خاصیت ذاتی عنکبوت ماده است و نامش را چون بهمن بیگی البته با وارونه نمایی«سازگاری» نه «سازش» می دانند. امروزه برخی اصولگرایان منفعت طلب و اصلاح طلبان افساد طلب برای قاپیدن بیت المال و حقوق مردم با چنین ادا و اطفار و ناز کرشمه ای این رانت خواری ها را به رخ مردم می کشانند! آیا مردم سراغ دارند که قبیله سیاسی یک مدیر مدعی اصولگرایی و انقلابی نما با ائتلاف های نامیمون متناسب با شخصیت خود چگونه بخشی از یک مجموعه را تحت عنوان «خصوصی سازی» ملک طلق خود نموده اند؟

آیا جارچیان دنباله روی مدعیان کسوت نمایندگی در سطوح استانی و کشوری از امتیازات اعطایی به نورچشمی ها و افساد طلبان اطلاع دارند که چگونه سفره انقلاب را در گستره کشورغنائم و بلکه مهریه زنان خود پنداشته اند و خود نردبان ترقی آنها بوده اند! امروزه کم نیستند محکومان دادگاه ها، گروهک ها و رانت خواران از طیف های مختلف اصولگرایی و اصلاح طلبی که با آپارتاید سیاسی و قومی، نمایندگان و مدیران سیاسی را احاطه نموده و متأسفانه برخی دستگاه های نظارتی نیز یا از درون دچار استحاله فکری شده و یا بدلیل برج سازی برخی نیروها و امور حاشیه ای دیگر، فرصتی جهت پرداختن به این امور ندارند!

مرکز استان علاوه بر مهاجرپذیری بدلیل سیاسی کاری های برخی مسئولان در نقل و انتقالات و رانت های در اختیار و توزیع ناعادلانه فرصت ها با تراکم نیرو مواجه شده و در یک سیکل معیوب همچنان به حقوق یک حوزه جغرافیایی ظلم مضاعف می شود و انتشار این موضوع از مطالبات مکرر این مردم است که به توزیع عادلانه فرصت ها همت گردد.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس چهارشنبه , ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۲۶

پس اسم طرف را هم بگویید یا حرفش را نزنیدد