کد خبر : 7283
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

آیا قطار سیاسی استان روی ریل تاجگردون است؟!/ از شو سیاسی در مرکز استان تا قدرت نمایی علیه مدیران

غلامرضا تاجگردون با آمدنش به عرصه سیاسی استان تمام موازنه ها را بر هم زد، او نه از محبوبیت افتاد و نه گذاشت از قدرت بیفتد،

مهر دنا/ پیمان فرامرزی: تاجگردون، سیاستمدار کارکشته ای است در مدت یک دوره و نیم نمایندگی مجلس نشان داده است که نه تنها شم سیاسی بالایی دارد که استاد شانتاژهای رسانه ای و چرخاندن در همیشه روی یک پاشنه است.

غلامرضا تاجگردون با آمدنش به عرصه سیاسی استان تمام موازنه ها را بر هم زد، او نه از محبوبیت افتاد و نه گذاشت از قدرت بیفتد، تاجگردون هرجا که احساس کند در عرصه استانی کم آورده است راهی غیرمعقول اما شدنی را پیش می گیرد تا کماکان مرد شماره یک استان در عرصه های سیاسی باشد. او در دوران نمایندگی اش در دولت احمدی نژاد با استانداران تندی چون اکبر نیکزاد و حسین صابری کاری نتوانست پیش ببرد اما آمدن گزینه خنثی ای چون موسی خادمی که برای ماندنش حاضر بود مدیریت استان را به دست نمایندگان بسپرد، فرصت بزرگی بود برای تاجگردون که از این راه نه فقط در قالب یک نماینده یا سیاستمدار که در قبای یک مدیر اجرایی بزرگ ظاهر شود.

تاجگردون در محبوبیت زایی برای خویش سعی کرد ابتدا از نیروهایش در تمام پست های کلیدی در استان استفاده کند اما مدتی بعد به این نتیجه رسید که داشتن چند نیروی سینه چاک بهتر از حجمی بالا از نیروهای دست نشانده است. مدیران تاجگردونی، اغلب جز حرف تاجگردون برای دیگر نمایندگان تره هم خرد نمی کنند اما مدیران وابسته به دیگرندگان ینگونه نیستند و حتی گاها مقابل طرح ها و نظرات نماینده شان هم می ایستند و شاید این را بتوان بزرگترین تفاوت دیگران و تاجگردون در چینش نیروها دانست.

اما تاجگردون ضعف های بزرگی بزرگ دارد و از جمله اینکه ضعف ها را قبول نمی کند و همیشه از موضع قدرت ظاهر می شود. او باید قبول کند که وضعیت فعلی صنعت و شهرک های صنعتی (که از آن انتقاد می کند) نتیجه تعاملش با استاندار سابق و شکل گیری مثلث بنام، محنایی و دیودیده است. تعامل تاجگردون با استاندار سابق و ظاهر نشدن نماینده گچساران در قالب منجی –که این روزها ظاهر می شود- عامل به وجود آمدن بسیاری از مدیریت های ضعیف بود. تازه این که بگذریم بسیاری از مدیران ضعیف این استان پشت نام تاجگردون قایم شده اند، نمونه بارزش علی لدنی نژاد مدیرعامل آب و فاضلاب شهری که در دوران مدیریتش وضعیت آب در شهرهای استان روز به روز بحرانی تر می شود. برخی مدیران اما چون نام تاجگردون را دارند، فعلا کسی سراغشان نمی رود نامی که نماینده گچساران، رسانه ها و لیدرهایش شش سال برای دست و پا کردن آن تلاش کرده اند و حالا شده است آب رویین تن شدن عده ای مدیر ضعیف که البته همین مدیریت های ضعیف داد خود تاجگردون را هم در آورده است اما تاجگردون اگر دنبال مقصر می گردد باید دور و بر خودش بگردد، باید سیاست های خودش را در قبال مدیریت این استان اصلاح کند.

حال سوال اینجاست آیا ققطار سیاسی استان روی ریل تاجگردون است به ویژه از ماجرای استیضاح وزرا بعد از سقوط هواپیمای یاسوج به بعد، تاجگردون لوای سیاست از دریچه محبوبیت استانی را پی می گیرد، کیست که نداند که نه تاجگردون در بویراحمد کاندیدا می شود و نه اگر بشود به سختی می تواند بالاتر از ۵ هزار رای بیاورد! اما چرا تاجگردون بلند فریاد می زند که اجازه بدهید در بویراحمد کاندیدا شوم یا شو بزرگ سیاسی با حضور گچسارانی ها و باشتی ها در مرکز استان راه می اندازد؟

تاجگردون است دیگر، برای چرخیدن در سیاست در استان کوچک کهگیلویه و بویراحمد بر روی پاشنه نام تاجگردون یک روز باید ترکیب های مدیریتی در استان را تعیین کند و یک روز دیگر باید قدرتش را در مرکز استان به رخ بکشد و در واقع هر روز بساطی پهن می‌کند.

البته تاجگردون عملکردهایی هم دارد که نه فقط ارزشمند که قابل تقدیر هم هست، امروز همه می دانند که این افزایش بودجه ای استان نتیجه تلاش های تاجگردون یا تلاش های رسانه ها و مدیران برای انتساب آن به تاجگردون است و البته با هزار تاسف که تنها ۴۲ درصد آن جذب می شود، برخی برگشت می خورد و برخی به علت مدیران ضعیف اصلا تخصیص نمی یابد.

در مقایسه سه حوزه انتخابیه استان، بویراحمد قطب فعالیت های بزرگ صنعتی شده است و هوای کارهای بزرگ در سر دارد و گچساران شده است محل انجام کارهای زیربنایی و توسعه ای و البته فعلا این سر کهگیلویه بزرگ است که بی کلاه مانده است و در میان هم تاجگردون کارنامه پری دارد و از این منظر هم عملکردش قابل تقدیر است.

پس با این اوصاف تنها بخش از کارهای تاجگردون که نقد اساسی بر آن وارد است تمایل بیش از حد او برای ماندن در راس قدرت در استانی است که با قدرت نمایی و بی قدرت نمایی نماینده گچساران، فضای آن سه قطبی است و همچنان غلامرضا تاجگردون فقط در قطب گچساران و باشت است که محبوبیت دارد و تلاش او برای کسب همان میزان محبوبیت در کل استان بویژه بویراحمد تنها بهم ریختگی سیاسی را در پی خواهد داشت و لاغیر، پس تاجگردون اگر می خواهد در فضای مدیریت این استان موثر واقع شود، باید دست از حمایت کسانی که ضعیف عمل کرده و می کنند بکشد تا افراد ناتوان در مدیریت ها کم به نام تاجگردون از آب گل آلود ماهی بگیرند و مدیر بشوند و که بعد دوباره نیاز باشد دست به دامان تاجگردون شد که همین مدیران زیر چتر حمایت او را تغییر داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس سه شنبه , ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱:۰۰

باسلام تاجگردون اینبار برای یاسوج ثبتنام می کند چون می تونست تو گچساران شام بده ودارد برنامه ریزی می کند برای یاسوج
مرد غیرت بیا بهت رآی میدهیم

دکتر سه شنبه , ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲

اگر امروز بویراحمد بودحی و در مسجدی در گوشه شهر یاسوج که مراسم فاتحه خوانی بود و مرد فاتحه زارعی را میدیدی از تاجگردون گلایه نمیکردی. یکسال مانده به انتخابات نماینده بویراحمد و مهره جدیدش فرماندار بویراحمد در مراسمات میچرخد. کسی که وظیفه اش قانونگذاری است و در مجلس لابی و معامله میکند در مراسمات فاتحه دنبال شهرت و رای میگردد.